Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megmondanátok-e ilyen esetben,...

Megmondanátok-e ilyen esetben, hogy csak ismerősök vagytok így ne beszéljen a lelki gondjairól, problémáiról?

Figyelt kérdés

Az idő folyamán jöttem rá,hogy mi inkább ismerősök vagyunk,és nem barátok.Nem egy alkalommal ha rólam kellett megemlékezni,nem tette meg.Ha valami volt nála szervezve sose voltam ott a meghívottak között.Ha aznap nem is hívott meg,de még utólagosan másnap se mondta,hogy gyere el kávéra pl.születésnapon,kisgyerek keresztelőjén.

A problémáiról mindig előszeretettel beszélt.Rólam csak formálisan érdeklődött,utána más mederbe terelte a beszélgetést.Amikor elkezdtem ignorálni,elkezdte keresni a társaságomat,hogy hiányoznak a beszélgetéseink.Egy-két megemlékezést is megejtett,de tudom csak azért tette,hogy újból találkozzunk és mesélhessen a gondjairól.Amint beadnám a derekam rövid időn belül megint minden folytatódna a régiban.Ez tapasztalat mert volt már rá példa pont vele kapcsolatban.Ha nem ért a távolságtartásomból és megint hívna vagy rákérdezne,gondoltam megmondom neki,hogy inkább ismerősök vagyunk néha esetleg megihatunk egy kávét ha összefutunk(lépéseket nem fogok tenni),beszélhetünk felszinesebb dolgokról,de mély lélektani beszélgetéseket nem szeretnék vele folytatni.Ő nem hogy nem barát,de még ismerősből sem nem a jó ismerős kategória.De lehet felesleges bármit is mondani.Kihasználva és sértve érzem magam.



2018. márc. 29. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Te sérted magad, ő pedig nem tudatosan használ ki.

Mond meg neki. Ide is elég jól megfogalmaztad. Neki ennél tömörebb verzió is teljesen elég.

2018. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ.

Hogy érted,hogy nem tudatosan használ ki?Lehet ez számára normális viselkedésmód és nála ilyen egy ismeretségi kapcsolat.Akkor ezzel a személlyel másként fogjuk fel az emberi kapcsolatokat.ezért nem működhet.De más barátnőivel nem ilyen.Nekem meg erre nincs szükségem.

2018. márc. 29. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!