Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy szerezzek barátokat?

Hogy szerezzek barátokat?

Figyelt kérdés
Szóval,12 éves vagyok. De nincsenek barátaim, a korombeliekkel nem találom a közös hangot. Engem más témák érdekelnek, nem képzelem magam felnőttnek. És nem hiszem azt hogy érettebb vagyok a többi 12 éves gyereknél, de engem már nem érdekel a játék. Ne értsétek félre, nem érdekel a sminkelés (hidegen hagy, nem tudom elképzelni azt hogy én kisminkeljem magam) sem a fiúk, meg semmi. Tényleg már egyenesen sajnálom hogy nem lehetek olyan mint mindenki, mert igy nem tudok odamenni a többi velem egykorú gyerekhez, mert nem ugyanaz az érdeklődési körünk. Az idősebbek meg a korom miatt nem "fogadnak" el. A többség lenézi a koromat, legalábbis nem akarnak egy náluk 2-3 évvel fiatalabbal barátkozni,amit őszintén szólva megértek. Viszont akkor hogyan barátkozzak? Kort és nemet is kérlek

2018. márc. 31. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Eloszor is, kellenek neked egyaltalan baratok?

Az osztalyban, vagy a kornyezetedben csak van valaki, aki hasonlo erdeklodesi koru!

Jarj el valami kulon foglalkozasra, sport vagy hobbi. Azokkal biztos talalsz kozos hangot ;)

2018. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Magántanuló vagyok, a volt osztályommal nem jó a viszonyom. Az elején voltak barátaim, de pár lány mindent tönkretett, emiatt mindenki megutált. Eldurvult a helyzet és magántanuló lettem. Szinte nincs is önbizalmam, igy már ránézni se merek egy emberre. Sportolni meg egyéb foglalkozásokra pontosan ezért nem járok el, nem akarok összetalálkozni velük. Már az is megfordult a fejemben hogy csak 2-3 év múlva lesznek barátaim, akkor már máshogy vélekednének a koromról. Szerintem már reménytelen eset vagyok..
2018. márc. 31. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!


én elég durván beteg voltam egyszer a suliban és ahogy lenni szokott utána az ember mindent máshogy lát

na most velem is ez történt

ugyanúgy éreztem magam addig mint te, és szenvedtem tőle

csak a betegség után rájöttem, hogy erről nem tehetek, nem várhatom el, hogy pont olyan emberekkel legyek egy suliban véletlenszerűen gyakorlatilag összerakva, akik pont olyanok mint én

elfogadtam és többet nem szenvedtem tőle

sőt hálás voltam egyik másik nagyszerű tanáromnak hogy tanulhatok tőle


neked is vannak emberek akikkel jól kijönnél, csak ezek szerint nem ott ahol vagy

azért ez durva amin keresztül mentél, de vigasztaljon a tudat, az emberek 12-22 év múlva is ilyenek ( a kollégáim) és ugyanazokat a gyerekes dolgokat játsszák, mint a lányok, akik miatt minden elromlott

ez egy kicsit engem is vigasztal

ezért szeretnék felmondani sürgősen egyébként mert iszonyatosan kiábrándultam ott mindenkiből

nem lenne neked jó ha nem magántanuló lennél, hanem másik suliban rendes diák?

megkockáztatom, egy pszichológushoz előtte elvinnélek, ha az én lányom lennél, mivel bámulatos hogy ennyire erős vagy és így kijöttél ebből

biztos azonban nem vagyok ebben mert nem vagyok szakorvos

mondjuk nyáron elvinni

aztán megerősödve szeptemberben új suli

hm?

2018. márc. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Barátság csak egyenrangú partnerek közt alakul ki.

Te meg túl magasra pozicionálod magad és a többiekre lefelé tekintesz.

Addig amíg egyenlőnek nem tekinted magad a másikkal, nem lesz barátság...

2018. ápr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Inkább magamat nézem le,nem másokat.. ;)

2. válaszoló, köszönöm.:) Ha minden jól alakul akkor 4 nap múlva elvisznek pszichológushoz, utána pedig szeptemberben Pápán folytatom a tanulást. Mint egy normális diák.

2018. ápr. 1. 16:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert! :)
2018. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerencsére, vagy nem szerencsére még annak a korszaknak a végén vagy ahonnan még van visszaút.Te szereted magad? Elfogadod magad annak ami vagy? Igazából nem tudom hogy mi történhetett röpke egy hónap alatt, de remélem hogy változott valamit a helyzeted.

Ne akarj annyira görcsösen barátkozni, csak beszélgess ha úgy van, aztán majd abból is ki alakulhat a barátság. Ebben a korban még tényleg azon alapszik a barátság (legalábbis a tapasztalataim szerint)hogy kinek mi az érdekeltségi köre, és csak azonos szenvedéllyel élőkkel hajlandók akár csak szóba elegyedni.

Félsz hogy egyedül maradsz? Ez amit letudok szűrni a mondataidból, bár nem lehetek benne biztos.

Az élet egy csupa érzelmi hullámvasút.Még fiatal vagy, és tudom, közhely, meg klisé, meg szép lesz az élet,bla bla, de ezekkel felesleges magad meghazudtolni,mert ez nem igaz. Kerülhetsz más helyekre is, az emberek mindig mindenhol ilyenek. Viszont a kivétel erősíti a szabályt, mondani szokás. Megértem az aggodalmad is, mindenki szeretne magának barátokat, valahova tartozni, vagy valami ilyesmi. Akár barátkozhatsz interneten is, ez is lehet egy megoldás. Ne akarj túl gyorsan felnőni, mert észre se veszed hogy nem is voltál gyerek igazán. :) Járj el olyan helyekre amik a te érdeklődési körödhöz kapcsolódnak. Például ha te szeretsz olvasni, egy könyvtárban találsz barátokat. Persze mivel még kiskorú vagy megvagy kötve a szüleid keze által hogy akárhová is csak úgy járj-kelj, ezért is csak azt tudom mondani hogy nem kell sehová sietned.

Véleményem szerint a pszichológus nem fog sokat segíteni neked. Tüneti kezelést kaphatsz, de utána ugyanúgy érezni fogod ezt az érzést.

Ne akarj olyan lenni mint mindenki.


Egy tinédzser srác voltam, aki egész életében eszközként tekintet az összes barátjára és emberre akit csak ismer. Te még változtathatsz, viszont itt az interneten csak a kulcsot tudják neked megmutatni. Azt, hogy te ezt hogyan használod fel, illetve hogyan tudnád, magadnak kell rájönnöd.

2018. ápr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!