Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátom önző és...

Legjobb barátom önző és kihasznál?

Figyelt kérdés

Vagy 12 éve van egy haverom, legjobb barát lett, de ahogy öregszem rájövök, hogy én csak unaloműző vagyok neki.


Csak maga a téma. Ha rám ír egyből löki ő mit csinál, mit eszik, mit hallgat mittudom én. Csak ő. Nagy ritkán udvariasságból megkérdi hogy vagyok, de ha netán nekem van bajom egy mondattal, vagy "aha aha" val, vaaagy egy témaváltással le van tudva.sosem kérdez rólam. Mit miért szeretek stb. Ő kérdés nélkül mondja a sajât dolgait, de sosem kérdezi "és te?" Nekem is random magaról kéne beszélnem? Csomó mindent tudok róla emiatt ő rólam nem sokat. Ha nem reagálok azonnal akkor nyüszög. Azt hiszi azért vagyok, hogy őt hallgassam. Van, hogy nem vagyok online és csak ír mit csinál meg hol van... Vagy posztol valamit, amit meg kell néznem. Próbálok bővebben reagálni rá, kérdezni, érdeklődni arról, amit témának dobott fel, akkor is ha lesz...rom, de barát vagyok. Ő fordítva...ezt neeeeem.


Kitalálja hogy fussunk össze, mert ő ráér. Az mindegy hogy én igen vagy nem, ő ráér...De van, hogy azt kell csinálni, amit akar. Nekem mondjuk ülni lenne kedvem, egy órát max röhögni, akkor nem találkozunk, mert nem akar most csak ülni. Bevallom kezdem unni, és utálom, hogy azt sem tudja mi a munkám.


Most nincsenek barátaim, nem nagyon járok emberek közé.

Gondoltam észreveszi magát, de nem igen... Én vagyok a rossz? 29f



2018. ápr. 6. 18:55
 1/3 anonim válasza:

Szerintem nem vagy egyedül ebben a helyzetben. Olyan világban élünk ahol szinte mindenki csak saját magával törődik és az ilyeneknek nem tűnik fel hogy más is létezik rajtuk kívül.

Nekem például egy középiskolás barátnőm csinálja mindig azt, hogy hetekig nem beszélünk, de ha az egyetemről, az időjárásról, bármiről panaszkodni akar rámír egy "Szia, miújság?" mondattal és tökmindegy mit válaszolok mintha meg se látta volna azonnal elkezd panaszkodni, hogy jaj neki milyen nehéz, és neki vannak a legnagyobb problémái a világon szóval legyek kedves és sajnáljam őt. Ilyen ez a 21. század. Mindenki magányos és keres valakit akinek elmondhatja problémáit és ezzel könnyíthet a lelkén. Szóval teljesen átérzem a helyzetet és nem veled van a hiba. Én azt mondom ülj le vele és beszéljétek meg, lehet úgy csinálja ezt hogy fel sem tűnik neki. Ha meg ezek után se változik akkor ő nem igazán nevezhető barátnak.

2018. ápr. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszi!


Ja volt panaszos idoszaka azzal leallt. Nem tudom, en nekem ritkan van ra igenyem. Kreativkodom, kiadom magambol

2018. ápr. 6. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Rólam az egyik "barátnőm" 7 év barátkozás után azt se képes megjegyezni mikor van a születésnapom. Múltkor egy téma kapcsan az is kiderült azt se tudja hány éves vagyok.Ez elgondolkodtatott és a jövőben úgy gondolom csökkentem vele a találkozások számát. Úgy érzem sokszor unaloműző meg panaszlada vagyok neki.Azt szereti ha én megyek hozzá, ha kikell mozdulni általában lemondja a találkákat.
2018. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!