Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy abba hagyja?

Mit tegyek, hogy abba hagyja?

Figyelt kérdés

Nos, a legjobb barátnőm már ha nevezhetjük őt így, nemrég tudtam meg hogy csak kihasznált. Sosem volt őszinte hozzám, én pedig nagyon ragaszkodtam hozzá. Sajnos. Az összes vele megosztott dolgaimat, elmondta osztálytársaimnak, és most szinte félek iskolába menni ez miatt.

Van pár lány akik “befogadtak”, és kedvesek velem, szóval nem vagyok egyedül.

De a “legjobb ex barátnőm” egyszerűen amióta ezzel a “csapattal” barátkozom nem hagy békén. Ezt úgy értem, hogy piszkál.

És nagyon idegesít. Mellesleg nagyon sajnálom ezt a barátságot, mert én vakon megbíztam benne, de ő ezt kihasználta.

Veletek volt hasonló helyzet?

14/L

Sajnálom, ha valami helyesírási hiba van benne, csak siettem.


2018. ápr. 6. 21:23
 1/4 he84 ***** válasza:
Hát ez eléggé szomorú, megértem ha fáj és bánkódsz miatta, nyilván nagyot csalódtál benne. Sajnos vannak olyan emberek is, akikben nem szabad megbízni, főleg mély barátság szintjén nem. Ám ezt nem lehet mindig előre tudni az illetőről, hogy vajon meg szabad-e bízni benne és ha igen, akkor mennyire szabad. Vannak olyanok is, akikben kicsit lehet, vannak akikben jobban lehet. A rosszabb az, amikor valakiben egyáltalán nem lehet. Lehet hogy nem kellett volna mindent megosztanod vele, főleg rövid időn belül nem, ha netán így történt. Ezt ugyanis nem írtad le, hogy mióta voltatok barátnők, mennyi időn keresztül és hogy kb. mikortól mondtál el neki dolgokat a barátságotok kezdetétől. Azt javaslom, hogy inkább lassan, fokozatosan, óvatosan és figyelmesen ismerj meg másokat, próbálj inkább így barátkozni, így jobban van alkalmad, időd az illetőt jobban megismerni több szempontból is. Nyilván bizalom terén is. Ezt részben úgy derítheted ki óvatosan, ha továbbra is nem a barátságotok elején, de később csak 1-2 kisebb dolgot osztasz meg vele, majd várva figyeled, hogy valóban nem mondja el senkinek és te nem hallod vissza azokat másoktól. Ha így van, akkor minden oké. Ha továbbra is nem látsz árulási jeleket, akkor idővel 1-2 nagyobb, személyesebb dolgot is megoszthatsz vele, de azért nem árt ekkor is vigyázni. Na meg pluszba meg lehet kérni arra is, hogy másoknak ne mondja el ezt-azt. Ha igazán jó barátod és fontos neki is a viszonyotok, meg minden, akkor nem fogja elmondani senkinek se. Én ezeket tudom javasolni, remélem tudtam valamennyit segíteni és gondold át.
2018. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Mindenképpen megfogadom amiket leírtál.:)

Egyébként már lassan 2 éve a barátnőm volt.

2018. ápr. 6. 22:21
 3/4 he84 ***** válasza:
Nincs mit. És aha értem. Hát azért 2 év nem túl rövid, de nem is a leghosszabb. Én félig-meddig szerencsés vagyok, mert a netről van már több mint 10 éve egy jó barátom, aki soha nem hagyott cserben és a mai napig is jó barátok vagyunk. Pedig olykor veszekedtünk, meg hasonlók, mégis kitartunk egymás mellett és soha nem árultuk el egymást. Bár korábban voltak köztünk kisebb-nagyobb szünetek 2014. előtt, de nem összeveszésből. Ennek egyénibb, bonyolultabb okai voltak, de nem érdekes, nem részletezem. És 2014. áprilisa óta néha talizunk, sétálunk is együtt. Az utóbbi 1-2 évben néha kirándulni is mentünk együtt. Remélem majd iővel te is találsz egy valóban megbízhat barátot! De csak óvatosan, ahogy feljebb javasoltam, elmondtam miért!
2018. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a helyesíràssal!

Akinek nem tetszik ne jöjjön a GYK-ra.


Sok embernek van jogosítvànya,autója,de mègsem tudnak vezetni mègis kimennek az utakra.

2018. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!