Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Minden barátságért érdemes...

Minden barátságért érdemes küzdeni vagy van amikor jobb hagyni az egészet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,ha az illető személlyel sok jellembeli,gondolkodásbeli különbség van közötettetek ami az évek folyamán egyre jobban kifejezésre jutott.Eddig se mondhatni,hogy egy hullámhosszon voltunk.Ő még barátkozna,én nem.Értelmét se látom megbeszélni vele a dolgot,mert nem változna tartósan a helyzet.Aki nem tud egy alaptiszteletet megadni 6,5 év alatt akkor ezután se fog.

2018. ápr. 9. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Felesleges ilyen barátságot ápolni, vannak emberek, akik nem egyszerűen nem illenek össze... Néha jobb külön utakon.
2018. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
A barátság érdekdolog. Ha neked már nem hasznos a másik ember, akkor ne barátkozz vele. Ő meg majd vagy keres magának mást, akiből hasznot húzhat, vagy ha még fiatal és azt hiszi, létezik érdek nélküli barátság, akkor előbb-utóbb rájön, hogy olyan csak a mesében van.
2018. ápr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Van olyan, hogy meghulyul valaki. Elkezd magahoz kepest teljesen mas elveket vallani es nemnormalisan viselkedni az utcan..aki addig pontos volt, elkesik, vagy forditva..letol mert 3 percet kestel..es hiaba kerdezed az okat csak beszel tovabb es bamulja a sajat fejet az utcak kirakataiban es futva kozlekedik. na en emiatt hagytam ott 12 ev utan az egyik legjobb haveromat.
2018. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az hulyeseg, hogy a baratsag az erdek dolog! A haversag az lehet az, de egy baratsag az teljesen mas.


A kerdesre: szerintem ez a helyzettol fugg, jo lenne tudni konkretabban mik a problemak. Egyebkent ahogy le irtad, te mar nem akarsz vele foglalkozni, akkor megvan a valasz... Ha reszedrol halott a dolog kar eroltetni.

2018. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy az első válaszoló miért lett lepontozva, ha tényleg nincs meg az "alaptisztelet" se, akkor szerintem nem igaz barátság.
2018. ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló a problémák konkrétabban: állandóan ő mondja a magáét,ha kérdez is valamit látszik az üres tekintette,átsiklik fölötte és belekezd a saját monadnivalójába.Mindig én járkáltam hozzájuk.Ha születésnapom volt nem emlékezett meg rólam,ha igen akkor óriási erőfeszítésébe került,vagy azért írt,mert a viszonyulásai után én se írtam neki az övére.Minden összejöveteléből kimaradtam.Garasoskodó is volt.Sokszor ironikus megnyilvánulásai voltak.És a tetejébe most,hogy távolodtam ennek már jó ideje szokott irni időnként,igényelné a társaságomat.El is szólta egyszer magát,mikor összefutottunk,hogy a beszélgetések(inkább az ő monológjának nevezném) nagyon hiányoznak neki,hozzátette persze én is,de a beszélgetések azok nagyon.Érdekes..kedves barátnőjének tartott és nevezett,de ennek ellenére figyelembe se vett eléggé.Biztosan tudom,hogy másokat viszont igen.Egyszer arról panaszkodott,hogy valaki akiért sokat tett,nem köszönt meg neki valamit.Csak azt nem vette észre ő is ezt megcsinálta másokkal pl.velem.Egyszer elintéztem neki egy munkát amit az akkori munkahelyemre jött el megbeszélni egy kliensemmel,akkor ő se mondott annyit se,hogy köszönöm.A megbeszélés után tőlem csak elköszönt,két szót se váltotott velem.Dühít az egész eddigi viselkedés.Sokkal jobban érzem magam nélküle.Ha mondanék neki valamit úgy érzem semmi szépet nem tudnék ezért nincs is értelme ezt átbeszélni vele.Elundorodtam tőle.
2018. ápr. 11. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!