Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Engedjem el ezt a barátságot...

Engedjem el ezt a barátságot végleg?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, nem vagyunk egy korúak de egy helyen dolgozunk. Nagyon jó barátnők lettünk de együtt semmit nem csinálunk, inkább csak a munkahelyen vagyunk együtt meg sokat chatelunk. Az utóbbi 1 évben sokat veszekedtünk és nem vagyunk képesek egymás álláspontját elfogadni. Én nagyon ragaszkodtam hozzá, nem akartam elveszíteni de most ott tartok, hogy nekem már elég volt. Mindig számíthattam rá, segített támogatott lelkileg és tényleg mindig volt. Viszont ennyi. És azt vettem észre akkor vagyok ha kellek, de soha nem szán rám külön időt. Nagyon szeretem és fontos nekem de ő ennyit ad, hogy támagot. Mit gondoltok? Elég ennyi egy barátságban? Vagy ő inkább lelki támasz nekem? Engedjem el végleg?
2018. ápr. 12. 14:49
 1/6 anonim válasza:
Természetesen ne engedd el, nincs okod rá. Kiállt érted régen, és támogatott, ahogy elmondtad. Ezzel tartozol neki. Ha neked a támogatása csak "ennyit" ér, akkor inkább gondolkodj el, hogy biztos, hogy bárhol találhatnál még egy ilyen embert. Üljetek le, és beszéljétek meg. Találkozhattok munkahelyen kívül is. Nem tudom, hogy mi kéne még azon kívül, hogy mindig számíthattál rá, meg hogy mindig segített neked. Bőven elég ennyi egy barátságban.
2018. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézd nem kell a barátoknak sem állandóan egymáson lógni. Pl. sok olyan gimis, fősulis barátom van, akikkel 25-15 éve állandóan találkoztam, ma meg többségükkel évente csak pászor. De bármikor számíthatunk egymás segítségére. (Mondjuk feleslegesen nem kérünk egymástól olyat, ami máshogy is simán kivitelezhető. Pl. egy 3 ezres építőanyag szállítás megspórolása miatt nem hívom azt, akinek tudom hogy van Transportere.)
2018. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg érzelemmentes tárgyilagossággal nézni a kapcsolatotokat. Nekem a leírtakat elolvasva az a benyomásom, hogy elsősorban neked kellett egy kapcsolat, de mintha túl sokat vártál volna. Talán egy kicsit "sok" vagy az ő számára.
2018. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Mindig számíthattam rá, segített támogatott lelkileg és tényleg mindig volt. Viszont ennyi." Majd egyszer rájössz, hogy ilyen az igazi barát/barátnő.
2018. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"És azt vettem észre, hogy akkor vagyok, ha kellek, de soha nem szán rám külön időt." A leírtakból, nagyon nem így tűnik. Vagy a közös bulizásokat hiányolod?
2018. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké mégértettem hülye voltam. :)
2018. ápr. 12. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!