Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogyan zárnátok vagy...

Ti hogyan zárnátok vagy zártatok le egy komolyabb barátságot?

Figyelt kérdés
Őszintén el mondtátok hogy nem akartok már semmit vagy egyszerűen megszakítottátok a kapcsolatot azzal a baráttal..¿

2018. ápr. 2. 02:53
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Egy barátságot miért kéne lezárni? Esetleg friendzone volt és elég?
2018. ápr. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt, hogy megváltozott, és kezdtek nem érdekelni a programok, amikre hívott. És az adott program nem mozgatott, kidobott időnek éreztem volna és nem volt kedvem menni. Így lassan már nem is hívott.
2018. ápr. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem két olyan esetem volt, amikor energiavámpírság miatt szakadt meg barátság.


Kezdem az utóbbival. Volt illetve van egy haverom, aki jóindulatú, rendes srác, csak engem nagyon idegesít az, hogy, állandóan bizonyságokat keres saját magát illetően. Képes órákon át beszélni a semmiről, tele van elvárásokkal. Azt éreztem a vele való beszélgetések során, hogy elveszi az energiámat, hogy szinte elszívja a levegőt előlem (képletesen). Amúgy meg semmit mondó dolgokon képes volt leragadni, elég sok számonkérő, elvárásos megnyilvánulás volt benne. Nem utálom őt, nem haragszom rá, szándékosan nem bántott nem ártott. De mivel ennyire feszélyez, elszívja az energiát, mint egy fekete lyuk, így nem kezdeményezek irányában kapcsolattartást. De nem vagyok vele összeveszve.



Másik, az már húzósabb. Az egy klinikai értelemben is bizonyított nárcisztikus személyiségzavaros srác, aki egy kb 2 éves ciklus erejéig teljesen úgy viselkedett velem, mint egy igaz barát. Sőt, néha olyan intenzíven egymásra voltunk kattanva, hogy sokan már azt hitték, hogy melegek vagyunk. Meg azt, hogy a srác szerelmes belém. Igazából én olyan testvéries kapcsolatnak éltem meg, olyanok voltunk, mintha társak lennénk, csak a testiség nélkül. Aztán én egyszercsak felébredtem, hogy ő kihasznál. Lelkileg. Tehát ez a mindig mindent ő tud jobban, ha valamiben nem értünk egyet akkor azt mindig csak én látom rosszul stb. Ameddig ezt benyeltem tőle, addig működött. Amikor már nem és szóvá mertem tenni dolgokat, akkor én egyből femininnek, sértődékenynek lettem lehordva és még magyarázott is nekem, hogy gondolkozzak el, és ne csodálkozzak, hogyha senki nem fog férfinak tartani. (Rajta kívül senki másnak nem volt ilyetén baja velem.) Lényeg, hogy elkezdtem hanyagolni, akkor ő rákapcsolt, még dolgozni is hívott a főnökéhez beajánlva. Kezdtem azt hinni, hogy az amúgy korábban jónak hitt barátságból lehet is valami, esetleg rájött arra, hogy ő sem tévedhetetlen stb, de ez csak arra volt jó, hogy szivasson. Strandra hívott, aztán eltünt egész hétvégére. Ha szóvá tettem, hogy mi van, akkor megint én..... aztán vitát provokált valami csomag cukorkán, amit a furgonban felejtett és szerinte én én ettem meg. De mivel nem vettem fel a játszmáját, magából kikelve szitkozódott messsngeren és a végén letiltott. Igen, letiltott az egykori legjobb barát(nak hitt személy) egy zacskó cukorka miatt.


De mondjuk nem baj annyiból, hogy mindenfajta kapcsolat, akár a barátság, alapja a kölcsönös tisztelet.


Az energiavámpír dráma, a játszmák, a genyázások viszont kizárják a kölcsönös tiszteletet.


Tehát miről is beszélünk?

2018. ápr. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megszakitotta a kapcsolatot mert lett egy barátnője.de kb együtt nőttünk fel, segitettem albit keresni neki mikor kidobták, miattam szokott le a cigirol, talált munkát, épitgettem motiváltam és ő is lelki támasz volt nekem. És szo nélkül lelépett amikor rákérdeztem miert, a nőre hivatkozott hogy féltékeny, nem akarja hogy eljárjon stb és megakar felelni neki. Szoval eldobott 13 éves barátságot egy pár hete megismert csajért ráadásul a csaj féltékenysége miatt ami beteg dolog szoval egy beteg hierarchikus kapcsolatért.
2018. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én "kedves" barátnőm egyszerűen csak eltűnt miután bepasizott. Ahhoz nem volt pofája, hogy megindokolja ezt a teljesen váeatlan és számomra megdöbbentő lépését. Mindennapos, testvéri barátságunk volt 7 évig.
2018. ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Velem zártak már úgy le, hogy simán kitörölt az ismerőseiből, kikövetett mindenhonnan, nem válaszolt az üzeneteimre. Tavalyelőtt pedig megkértem (fb-on) egy régi ismerősömet, hogy egy jó darabig ne lépjünk kapcsolatba, mert sok az nekem, amit csinál, gyanús is volt, hogy érzett valamit irántam. Legutolsó ilyen szakításom pár hónapja volt, az illető "szociopata", mártírkodik, neki mindent szabad, másnak nem, az érzelmi zsarolás nagyon megy neki, számtalanszor megalázott, és még ő mondta, ha nem változtatok, akkor ne is erőltessük. Oké, szia. Nem volt ilyen egyszerű, de ha nem tud elfogadni engem, mint embert minden hibámmal, akkor semmi értelme.
2018. ápr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindig legjobb az őszinteség,de az sértődéssel is járhat,főleg ha az egyik fének még fontos az a barátság.Voltam már mindkét helyzetben velem is zártak le barátságot,én is zártam le barátságot.Amikor velem zárta le a legjobb barátnőm a barátságot az nagyon fájdalmas volt.Előzőleg került és érezhető távolságot tartott a társaságban.Meg eléggé megváltozott,felfuvalkodott lett.Voltak vitáink is ebben az időszakban,kétszer üzenet szintjén abból az egyik nagyon durva volt-utána erről élőben is beszéltünk,a harmadik ami a barátság megszakitásához vezetett személyesen zajlott le.Üvöltöztünk egymásra...úgy érzem megrágalmazott akkor,azzal amit valóütlanul állított.Két hétre rá beszéltünk erről egy összejövetel után-mivel sajnos sok volt a közös barát,társaság van nem tudtuk egymást elkerülni.Akkor azt mondta,de ezt már nyugodt hangsúllyal,hogy inkább csak társaságban akar velem találkozni,ha találkoznánk is személyesen korlátozott ideig és nem menjünk bele személyes dolgokba,felszinesen beszélgessünk,csak hátráltatjuk egymás fejlődését,számára ez a barátság csak egy illúzió volt,ami a képzeletünkben élt...stb...leforráztak a szavai,mert számtalan közös élményünk,utazásunk,programunk volt és sok mindenben segitettük is egymást.Jó ideig nem is köszöntem neki,figyelembe se vettem,más irányba fordultam ha megláttam.Magam se tudom,hogy de sikerült megbocsátai nagyon hosszú idő elteltével.Barátok nem vagyunk,nem is leszünk.Nem lehetne zeke után,meg nem is igényelném.Annyiban kimerül a dolog,hogy köszönünk egymásnak,ha egy társaságba vagyunk váltunk is néhány szót,irunk társasági oldalon egymás születésnapjára és ennyi.Csúnyán ért véget a barátség kész csoda,hogy ennyi is megmaradt belőle.

A másik helyzet amikor én zártam le "barátságot"kevesebbet keresztem az illető személyt.DE okot szolgáltatott rá,csak lelki szemetesládának használt,nem volt képes a születésnapomról se megemlékezni,mindig én járkáltam hozzá.Ő igyényelné a társaságomat,mert volt képe azt mondani,meg irni is,hogy hiáynoznak a beszélgetéseink-ami inkább monológus volt nem párbeszéd.Voltak ironikus megnyilvánulásai is.Az a barát voltam aki minden összejövetelből ki volt hagyva.Ha nagyon rákérdezne megmondom neki,hogy csak ismerősnek tartom és annak megfelelően fogok hozzá viszonyulni és nem fogom hallgatni a lelki panaszait.Semmilyen alkalomból nem köszöntöm.Maximum megiszok vele egy kávét évente néhány alkalommal,de még nagyon azt se,mert nincs kedvem a társaságához.

2018. ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemrég lett lezárva a legjobb barátnőmmel (16 év után), igazából ő szívódott fel. Először csak kerülte a személyes találkozásokat, kifogásokat keresett, majd rám fogta, hogy miattam nem tudunk találkozni. Sokat segítettünk neki úgy gondolom, de nem akartuk a továbbiakban mi megoldani egy 30 éves nő megélhetési problémáit, így ő inkább "kiszállt"...
2018. ápr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy hogy nem találkoztam velük többet és a neten se kerestem őket.Így utólag egyik se volt több mint haverság.


A többség gyerekkori haver vagy osztálytársak,akikkel a továbbtanulás és a távolság miatt kölcsönösen szakadt meg a barátság,de volt olyan is akivel én szakítottam meg a kapcsolatot.


Volt egy évfolyamtársam érettségi után,akiről mindenki azt gondolta elsőre,hogy egy rendes,jó fej srác.Én jó havernak tartottam,mígnem fokozatosan kiderült,hogy lételeme a folyamatos hazudozás és manipulálás.Egyetlen célja az volt,hogy mindig ő legyen a középpontban,mindenki vele foglalkozzon és ezért megtett bármit.Ha kellett bunkó volt vagy megszégyenített másokat és kamutörténetekkel igyekezett magát mimnél menőbbnek beállítani,csak azért hogy elterelje magáról a figyelmet milyen is valójában.A lányokról is szeretett kamuzni,hogy melyikkel mikor feküdt le,közben meg 1 barátnője volt középiskola alatt.

Nálam akkor telt be vele a pohár,mikor kiderült,hogy egy lány barátomról is azt kamuzta egy ismerősnek,hogy megvolt neki,de a csaj aztán még is kirakta és hogy ő mekkora egy ribizli ezért.


Mikor szembesítettem vele,hogy milyen is valójában,persze ő mindent tagadott,ezután megkértem,hogy a jövőben kerüljön el engem és így meg is szakadt vele a "barátság".


Egy másik haverral pedig azért szakítottam meg a kapcsolatot,mert folyton a legjobb barátomat beszélte ki.Alapjáraton se szeretem a kibeszélést,olyan emberrel pedig nem szívesen haverkodom,aki kibeszéli a barátaimat.


23f

2018. ápr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!