Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha a volt barátaim...

Mit tegyek, ha a volt barátaim terrorizálnak? Mit mond a Biblia ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Vannak olyan régi barátaim, akik folyton keresztbe tettek nekem, ezért elhatároztam, hogy nem megyek ki velük. (Ez az elhatározás sokszor megtörtént de rövid ideig) közeledik a május 1 és lelkifurdalást érzek hogy nem akarok velük kimenni. Ők folyton írnak, de ismerem őket és tudom hogy csak kihasználnak. Ilyen lelkiterror helyzetben hogyan gyozzem meg magam hogy helyes hogy nem megyek ki velük? Mit mond ilyenkor a Biblia?

2018. ápr. 14. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Hogy jön egy ilyen kérdéshez a vallás? Sírni lenne kedvem, de ezen csak nevetni tudok. Tényleg nem értem, hogy miért akarsz ilyen helyzetben egy 2000 éves könyv alapján döntést hozni és tanácsot kapni?
2018. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ne hagyd magad kihasználni. Jézus a megbocsátást tanítja, nem azt, hogy legyél hülye.

Elfogadod nyugodtan, hogy xy és yz ilyen, de nem keresed őket többet, vagy ha korrekt akarsz lenni, akkor személyesen megmondod, hogy számodra ilyen formában mérgező ez a kapcsolat, nem akarsz velük kimenni (egyébként hova is?), és pont. Nem hiszem, hogy tetszeni fog nekik, de még mindig jobb, mintha se szó, se beszéd eltűnsz.

Konkrét idézet nem jut eszembe, de hidd el, ha rossz környezetben negatív impulzusokat kapsz, piszkálnak (angolos szóval bullyingolnak), akkor az egy életre megnyomoríthat.

2018. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
"Ha megdobnak kővel, vedd fel a követ és verd be vele annak a fa$znak a koponyáját amelyik dobta"
2018. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Zsolt. 26:4,5


+ meg eszembe jutott:

"az ilyenek elol el kell terni".

"Aki bolcsekkel jar maga is bolcse valik."

2018. ápr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!