Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek valódi baráti...

Miért nincsenek valódi baráti kapcsolataim?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok es egyszerűen azt érzem, hogy nincsenek igazán erős baráti kapcsolataim. Vannak emberek akikkel együtt nőttem fel, de más utakon kezdtünk járni. A munkahelyemen is vannak emberek, akikkel nagyon jóban vagyok, de valamiert azt érzem, hogy nem tudok erős kapcsolatokat kialakítani. Nem hibáztatom a külvilágot, mert lehet velem van a gond. Van olyan barátom aki Pestre költözött, vele is meglazult a kapcsolatom. Csak annyira rosszul esik, hogy latom másoknak ha nem is sok, de 2-3 közeli barátja van. Valahogy elkopnak körülöttem a dolgok, nem értem miert. Próbálok tenni ellene, de nehéz nagyon. Rossz a tudat is, hogy ennyire nem állok közel senkihez.

2018. ápr. 20. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ami nálam nagy felismerés volt, az a túlzott egocentrikusság hátráltató hatása volt. Sokáig hasonló cipőben jártam, mint te; "mi a baj velem", "hol rontom el", "miért nem vagyok jó"; aztán ha közel kerültem valakihez, akkor is elkezdtem stresszelni; "jaj mit mondjak, hogy ne legyek lúzer", "jaj biztos túl unalmasnak ítél engem", "jaj nem vagyok olyan okos mint ő", meg ilyenek.

Aztán rájöttem, hogy az összes ilyen gondolatom saját magamról szól, így akaratlanul is a másik embert tulajdonképpen ignorálom ezzel. Így még jó, hogy nem érdekeltem senkit.

A megoldás tehát a másikra figyelni. Megjegyezni mit mond, következtetni a tetteiből, igyekezni minél részletesebb képet alkotni róla, és ehhez kérdezni, érdeklődni róla. Ha valaki azt látja rajtad, hogy érdekel, hogy ki ő, akkor szívesen fog veled időt tölteni. Mindannyian arra vágyunk, hogy kinyilatkoztassuk az értékrendünket, preferenciáinkat, képességeinket, gondolatainkat. Egy jó barát attól jó barát, hogy ezt érdeklődve fogadja be. Ezen kívül segítőkésznek, előzékenynek kell lenni, szívességeket kell tenni. Ha a barátság értékes, akkor ezek úgyis meg fognak térülni.

2018. ápr. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez jó kérdés

Valószínüleg többet kellene együtt szórakozni bandázgatni.

Akik meg olyan ok akik csak akkor irnak mikor te ráirsz akkor azok nem is barátok.

Én is hasónló cipőben járok sajna lenne kedved barátkozni?

2018. ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!