Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan jelezhetném finomana...

Hogyan jelezhetném finomana barátnőmnek, hogy túl sokat van nálam és kezd a terhemre lenni?

Figyelt kérdés

A barátnőm az egyetem után visszaköltözött vidékre a szüleihez, én maradtam Budapesten. Rendszeresen jár fel és kvázi megkérdezés nélkül jön hozzám, alszik itt napokig. Gyakran azt sem tudja mikor megy haza és hogyan, sok cuccot nem hoz magával így mindent kölcsön kér. Kezd ebből elegem lenni, mert kezd terhes lenni 2 hetente hosztolgatni stb. Amikor hazaköltözött már akkor tudta, hogy utálni fog otthon lenni a szüleivel, csupán lustaságból tette, minden barátnője szinte itt van, szórakozni itt szeret stb.

Hogyan jelezhetném finoman, hogy nem vagyok hotel, ne gondoljon rám úgy mint egy fix megoldásra, mert nekem is van életem és szeretném élvezni a hétvégét, plusz tanulnom is kell az egyetem miatt. Emellett rendkívül erőszakos tud lenni, mert ha itt van állandóan inni, bulizni, mászkálni akar, amihez nincs sok kedvem folyamatosan. Plusz mivel ő a szüleivel lakik sokkal könnyebben szórja a pénzt...



2018. ápr. 29. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Az ilyen nem ert a finomkodasbol.

Emellett rendkívül erőszakos tud lenni,

Szepen ha elment inni, bezarod az ajtot es kesz. Lessz harag, de legalabb nem leszel kihasznalva.

2018. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem egyértelmű. Ti kapcsolatban vagytok, és úgy a barátnőd, vagy te is lány vagy?
2018. ápr. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Barátnő alatt nem párkapcsolatot értesz, ugye? Szimpla haveri barátnőként ilyet egyáltalán hogy engedhet meg magának? Se szó se semmi és becuccol pár napra egy barátnőhöz? Az ilyet szépen, sértődés nélkül nem fogod tudni rendezni. Határozottan eléállsz és megmondod neki, hogy hol a határ.
2018. ápr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Egyszerűen ne engedd be, kerüld el a hívásait. Mond, hogy beteg vagy...

Ne foglalkozz vele, majd keres mást.

2018. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem a párom, lány vagyok és ő a lány barátnőm. Nagyon jóban vagyunk amúgy, anno laktunk is együtt de ezt már soknak érzem, mivel az ő döntése miatt én szívok, neki meg ez így kényelmes...
2018. ápr. 29. 16:50
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Kedvesen mondd meg neki, hogy nem tudod fogadni pl. 2018 junius elsejetol.Probalja megoldani a szallasat maskepp. A valtoztatasnak tobb oka van, amit nem reszleteznel. Nem kell ezt ragozni jobban.
2018. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Mivel kihasznál, ne érdekeljen a finomkodás... Közöld vele, hogy nem. Első alkalommal azt tettem volna, ha NEM akarom, hogy ott aludjon és nem válsághelyzetben van.
2018. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán csak így, "egy kicsit túl sokat lógsz rajtam mostanában, találkozhatnánk ritkábban is".
2018. ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egszerűen: "örülök, hogy jössz, de kezdesz pofátlan lenni".


Nem kell finomkodni, megmondod, hogy állítson magán, vagy be sem engeded.

2018. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazából végül mondhatni hazaküldtem, mert megkérdezte hogy maradhatna e még egy napot én pedig megmondtam neki, hogy nyilván nem fogom mondani hogy húzzon haza, de nekem nincs időm vele foglalkozni. Így kvázi megsértődött és hazament. Sajnálom, de az általa meghozott döntések miatt nem akarok én szívni, nem vagyok szeretetszolgálat.
2018. máj. 1. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!