Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy teljesen tönkrement...

Egy teljesen tönkrement barátságot újra lehet éleszteni, érdemes?

Figyelt kérdés

A legjobb barátommal összevesztünk több mint 1 éve, azóta rengeteg új barátja lett, nagyon megváltozott. Egyre inkább messzébbnek találom a személyiségét. De én sajnos azóta se kaptam olyan jó barátot, akiben annyira megbíznék, megérteném magam. Elszomorít az emberek hidegsége, úgy érzem egy különc vagyok köztük, és senkivel se lehet igazán közeli, erős kapcsolatom.

Mostanában szoktunk beszélgetni, úgy tűnik mintha újra kedvelne, persze nem jelenti ez azt hogy megint lehetnénk barátok...

Érdemes lenne vele beszélnem erről? Lehet mondani, hogy új embereket kéne keressek, de nem kapok... lehet túl nagyok az elvárásaim, túl fura vagyok, nem tudom... de nagyon egyedül érzem magam...


2018. máj. 30. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

te döntésed, de szerintem ami egyszer tönkrement, azt kár eröltetni.


régebben én is többször nekifutottam ilyen barátságoknak, másodjára meg harmadjára is ugyanaz lett a vége.

2018. máj. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Hagyd a csàba!
2018. máj. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem hagyd alakulni a dolgokat! Beszélgess vele, és ha úgy érzed, hogy nyitott rá, akkor megbeszélhetitek, hogy miért is vesztetek össze és hogy azóta is hiányzik neked.

Lehet hogy a rengeteg barátja közül egy sem olyan, mint te.


De mindezt csak akkor, ha el tudod majd fogadni őt így is, mert mindenki folyamatosan változik. Alkalmazkodni kell vagy tényleg nem lesz semmi.

2018. máj. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Az "eltört" kapcsolatok sosem lesznek olyanok, mint azelőtt.
2018. máj. 31. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Ezzel vitatkoznék. Nekem van egy barátnőm akit a munkahelyen ismertem meg 10 éve. Aztán más területen dolgoztam évekig, más helyen, megszakadt a kapcsolat. Most újra egy helyen vagyunk és azóta sokkal jobb a viszonyunk mint anno volt. Igaz mi sosem vesztünk össze de évekig nem beszéltünk. Most meg mindent megosztunk és törődünk a másikkal. Az emberek változnak az évek alatt, finomodnak, a sérelmek elkopnak. Felesleges dédelgetni a haragot és fújni a másikra, nem értem miért biztatnak ilyesmire téged. Az emberi kapcsolatok igenis megérnek egy plusz próbálkozást, vesztenivalód nincs, nem kell kiégett és utálkozó nihilistának lenni, annak semmi értelme, csak besavanyodsz az utálattól.
2018. máj. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolso, a te eseted tökre más, te is mondta, hogy nem vesztetek össze. Akkor lenne hasonlo, ha azért mentél volna el.mert voltak köztetek kimondatlan dolgok és nem akartál veszekedést.

Hát amugy meg szerintem egy probát megér. Ha hiányzik akkor közeledj felé. Lehet azért lett vége, mert te mondtál neki valamit és magára vette, de nem szol rola hanem inkább elhuz. Ha kiderül legalább tisztán látsz majd:):) Ha meg nem müködik legalább tudni fogod az okát és nem csak a levegöben fog logni az egész.

2018. máj. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó akkor itt az én esetem, bár nem akartam elmesélni, csak a tanulságot írtam le.


Majdnem 1 éve az addig legjobb barátnőm, sőt inkább már testvérem összeszedte az első fiúját és egyik napról a másikra eltűnt az életemből, fél évig azt se tudtam él-e vagy hal. Aztán felkeresett, próbáltuk helyrehozni, de nem volt az igazi, mert én nagyon megbántva éreztem magam, nagyon haragudtam és ezt ő is érezte. De csak idő kellett, meg az, hogy keressen és elmondja hogy sajnálja, és végül pár hónappal később túlléptem, mert ő is nagyon hiányzott nekem, nem csak én neki. Megbeszéltük a dolgokat és kb. ugyanott folytattuk ahol abbahagytuk, amikor együtt vagyunk olyan, mintha nem maradt volna ki közben majdnem 1 év.


Igen, lehet, hogy nem lesz teljesen ugyanolyan, de ha mindketten akarjátok és nyitottan álltok egymáshoz, akkor lehettek újra barátok! Nem szabad az emberi kapcsolatokat próbálkozás nélkül eldobni, mert a mai világban egyre értékesebb ha valakinek van legalább egy jó barátja!

Elég csak itt körülnézni, minden 2. kérdés a magányról szól.

Én a helyedben megpróbálnám helyrehozni.

2018. máj. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztatást, igazatok van! Megpróbálok mindent!
2018. máj. 31. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!