Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan adjak szeretet az...

Hogyan adjak szeretet az embereknek ha utálom őket?

Figyelt kérdés

Az van, hogy 1000 okom van arra, hogy utáljam őket és nem sok van arra, hogy szeressem, de szeretnék a saját sorsomon is könnyíteni azáltal hogy nem vagyok elutasító és undok már az elején az emberekkel, hanem megpróbálok egy kis szeretetet közvetíteni feléjük?

Ezt hogyan lehet elérni ha nem találok semmi szerethetőt bennük, ám azt mondják a tanacsadók hogy szeretettel kell kezelni az embereket és akkor ők is jobb oldalukat mutatják meg.


2018. jún. 16. 16:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

7


Ez a helyzet, te is belátod hogy az ember ritka egy förtelmes állatfaj. Rengeteg szörnyűséget elkövetett a történelem során, hihetetlen egy félelmetes élőlény. Pusztító, gonosz, önös érdeket követő stb.


Vannak kivételek, de az általában kimerül egy szűk vallásos közösségben és durván kisebbségben vannak. Mivel nem vonz az imádkozás, meg valamilyen természet feletti lény imádása, ezért ezek a közösségek valamiért nem vonzottak annyira.


Én jónak tartom magam, de ehhez nem szükséges vallásosnak lenni, pusztán morális princípiumok kellenek, és gerinc, hogy emellett az ember kitartson mindenáron. Meg temérdek büszkeség. Csak úgy maradhat meg az ember a jó úton. Sajnos emiatt mindig is kívülálló voltam, nem tudtam beilleszkedni a sunyik társaságában sosem és ki voltam közösítve illetve igyekeztem megkeseríteni az életemet. Talán arra emlékeztettem őket, mennyire gyarlók és ezért akartak ártani? Lehetséges...


Nem azt mondom, vannak jó emberek odakint, csak nem sokan és nehezen találkozni olyannal akivel más szempontokból is találnánk, érdeklődés, humor, stb terén. Találkoztam már emberekkel akikkel közös érdeklődésünk volt, ám nem feleltek meg mert kétszínűek voltak, egyet mondtak nekem, más mondtak másnak. Meg mindenki úgy igyekszik beilleszkedni, megfelelni valamilyen társadalmi elvárásoknak, divatoknak, trendeknek, stb... Én nem érzek ilyen téren kényszert, kötöttséget...simán felrúgok minden normát, nincs szükségem arra, hogy nekem valaki vagy valakik irányt mutassanak, hogy miként éljek, gondolkodjak, cselekedjek, öltözködjek stb.


Szóval nagyon sok minden van, de a legfőbb gond, hogy nem igazán találok hozzám hasonló ember sem barátnak sem ellenkező nemben társnak.

2018. jún. 17. 01:52
 12/12 anonim ***** válasza:

Én nem adok szeretetet senkinek, kivétel ez alól az a pár ember, akik fontosak.


Őértük tűzbe mennék, de ennyi, a többiekkel semleges a viszonyom.

Nem érdekel a problémájuk (mit kezdjek vele), nem kapálózok, hogy járjunk el ide-oda, nem jópofizok senkivel, mert nem érzem szükségét.

2018. jún. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!