Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miről szól egy barátság?

Miről szól egy barátság?

Figyelt kérdés

Az alábbiak közül, szerintetek mi a barát úgymond feladata?


Mondjuk van egy probléma, barât maga alatt van, mit csinálnál?


1 rávilágítanál keményen a legnagyobb hiányossâgára


2 bíztatnád, mégha nem is értesz egyet, de nem húzod le, bíztatod.


Mi a barát feladata?


2018. jún. 16. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Én valahogy az "arany középutat" választanám. Szerencsére az élet nem ilyen fekete-fehér. Próbálnám megbeszélni vele hogy szerintem mik a hibái, de azért nem húznám le, mert abból nekem semmi jó nem származna és ő is csak rosszabbul érezné magát.
2018. jún. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét helyzettől függ. Ha úgy gondolnám, hogy saját maga miatt került bajba, akkor igen, igyekeznék rávilágítani, mi volt a probléma, mit csináljon a jövőben másképp. Ugyanakkor biztatnám is, hogy oké, ezt most elrontottad, de a jövőben minden jobb lehet, hiszek benne, hogy jobbra fordulnak a dolgai, stb.
2018. jún. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tényeket nem kell finomítgatni, mert csorbul a valóságtartalmuk!

"U, ezt jól elszúrtad!"

De mivel barát vagyok, a vágyam nem az, hogy öngyilkos legyen, hanem a probléma megoldása.

Informálódok, hogy lehetett ekkora marha:

"Mi történt, hogy volt, mesélj róla!"

Majd az információk tükrében a megoldásomat elmondom.

Ha nincs elég infó, kérek tőle időt, utána járok a dolgoknak "idegenként", ha kell a segítségem.


Ha csak hisztizik, ne is jöjjön hozzám, az nem barátság, hogy lelki szemetesládának tart engem! :)


Ha megoldás kell, akkor mondja a valós problémát, nem csak a hisztije okát.

2018. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valami érthetetlen kapcsolat van a barátság és a csillag között. Miért csillag a barát? És miért barát a csillag? Mert olyan távol van és mégis bennem él? Mert az enyém és mégis elérhetetlen? Mert az a tér, ahol találkozunk, nem emberi, hanem kozmikus? Mert nem kíván tőlem és én se kívánok tőle semmit? Csak azt, hogy legyen és így, ahogy van és ő van és én vagyok, ez kettőnknek tökéletesen elég? Nem lehet rá válaszolni. Nem is kell. De ha nem is lehet, barátom iránt mindig azt fogom érezni, hogy csillag, a világegyetemnek érthetetlen rámragyogása.

(Hamvas Béla, A barátság) [link]

2018. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A barátot felhívhatod hajnali kettőkor, hogy megöltél valakit, és csak annyit kérdez tőled, hogy ásód van, vagy hozzon ő?


A felsoroltak közül egyik sem, hanem megpróbálnék segíteni rajta, hogy ne legyen maga alatt.

2018. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!