Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csicskáztató, kihasználó...

Csicskáztató, kihasználó kapcsolatba belemennétek önként?

Figyelt kérdés

Én a 20-as éveim elején járok. Van egy srác, akivel bicajozok, viszont 10 km-el arrébb lakik. Hogy összehaverkodjak vele, mindig én mentem át, kb. 5 alkalom volt. Sok negatív dolog ért, pl. eltévedtünk (este fél 11-re értünk haza), 2-szer defektem is lett. Annyi nincs benne, hogy ha már elmegyek hozzá, legalább az én falum irányába tekerjünk. Nem, pont minél messzebb.

Egyébként jól elvagyok vele, elbeszélgetünk, 10 évvel idősebb nálam. A haverjaim utálják, mert egy tenyérbemászó alamuszi alak, aki csak kihasználja a másikat.

Viszont jól üzletel (mindenkinek elsóz mindent), és sok csajhoz jár krni.


Már kb. 2 hónapja nem mentünk sehová. Megmondtam neki, hogy a két falu között találkozzunk, mert az nem megy, hogy ő teker 20 km-et, én meg 40 km-et. Sajnos más haverral nem tudok elmenni nagyobb túrákra, és azért előny, ha van valaki velem.


2018. júl. 5. 14:35
 1/4 A kérdező kommentje:

Vagy sose legyek csíra, mert akkor szarba se fognak nézni?

Csak olyan haverságaim legyenek, ahol kb. annyit kapok vissza, mint amennyit adok?

2018. júl. 5. 14:37
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem szánalmas és primitív az, aki ilyeneket beírogat a kommentekbe. Ez egy segítő honlap, a kérdező segítséget kért, nem olvastam olyat, hogy "a frusztráltak klubjából minél több konstellált és az elcseszett életét másokra projektáló emberektől kérek minél epésebb beszólogatásokat, mert úgy imádom a bunkó rosszindulatú embereket". Vagy Ti láttatok ilyet a kérdésben?


Én a barátságnaál is, ahogy minden kapcsolatban a kölcsönösség és az asszertivitás híve vagyok. Ahová mindegyik fél egyformán "tesz be" és "vesz ki". Rólam érintőirányban lerepülnek a kihasználó, egyoldalú önző emberek, mert kifelé tessékelem őket az életemből. Szellemiekben vagyok annyira független és autonóm, hogy felismertem, a rossz, igazságtalan, méltatlan kapcsolatoknál az egyedüllét is jobb. Én pl magam megyek bringázni és nagyon jó. Nem kell alkalmazkodnia hozzám senkinek és nekem se másokhoz.

2018. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

5.: Köszi, rendes vagy! Egyébként szeretem ha fikáznak, ilyenkor csak hátradőlök, és elégedetten mosolygok :) Főleg ha esetleg még építő jellegű is a kritika, akkor azt tudom értékelni.


Kár, hogy egyedül mész, mennék veled ;) Amúgy ha bármi bajod történik, akkor azért csak jobb, ha van ott valaki.

2018. júl. 5. 16:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki jelentette az előző válaszokat, de nem én :)
2018. júl. 5. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!