Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mitől nevezhető egy kapcsolat...

Mitől nevezhető egy kapcsolat barátságnak?

Figyelt kérdés
Attól hogy szomszédok vagy munkatársak, vagy ugyanabba a teniszklubba járnak? Esetleg közös hobbi, régi osztálytárs, vagy csak jó vele beszélgetni? Egyáltalán miről beszélgetnek a barátok? Hiszen a kapcsolat elején mindent megtudnak a másikról, onnan már csak az marad, hogy mit csináltál tegnap, az meg egy idő után elég unalmas. És ha tegyük fel vannak az embernek barátai, olyan rendes igaziak, akkor azok közül mi alapján választ kedvencet, aki a legjobb barátja lesz?
2018. júl. 7. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Barátságban is létezik az, amit kémiának nevezünk, valami összhang, ami miatt érdekel, hogy mi van a másikkal, tudni szeretném mit főzött vagy evett, hogy van az anyja, hogy tanul a gyereke az iskolában... fogalmam sincsen. Csak egyszerűen jó azzal a másik személlyel időt tölteni.
2018. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy igaz barátság nem fog kiégni évek alatt sem. Ezt tapasztalatból mondom. ( - Engem is meglepett...) Mindig lesz közös téma, újabb és újabb megbeszélnivalók, és ha mindkét fél tesz érte, akkor nem fog ellaposodni az idő múlásával sem, sőt, csak erősödik tovább.


Az ilyen, példában felsorolt dolgok szerintem egyáltalán nem adnak hozzá - legalábbis nem kellene hogy hozzáadjanak egy barátsághoz, mert nem az fog egy kapcsolatot barátsággá tenni, hogy össze vagy zárva a másikkal, mint az ominózus szomszédi-, munkatársi- vagy éppen közös hobbin alapuló kapcsolat miatt. Az ilyen körülmények kényszerhelyzetek.


És mindezekkel együtt, amiket eddig írtam, még mindig csak a sötétben tapogatózok, mivel a barátság egy végtelenül összetett kapcsolat...


Annyi viszont kétségtelen, hogy az őszinteség, bizalom, szeretet / odaadás, és az együtt töltött (minőségi) idő képezik a magját.

2018. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, ha annak érzitek magatokat/egymást.
2018. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

-Érdekel mi van a másikkal

-Kölcsönösen számíthattok egymásra

-Meghallgatjátok egymás gondját/örömét

-Nem irigykedtek a másik sikerei

-Támogatás, de ha rossz úton jár a másik őszintén megmondani a véleményeteket

-Maga az őszinteség

-Titoktartás, megbízhatóság

-Szerettek egymás társaságábam lenni

-Nem beszélitek ki a másikat

-A hallgatás sem számít kínosnak(Ha ipp nincs úgy téma)

-Mertek önmagatok lenni a másik előtt

- Időt szakítotok egymásra

-Stb,stb :)

2018. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 October15 ***** válasza:

-Ismeretlen

-Ismerős

-Haver

-Barát


Én a barátságot egy német pszichológus szerelem elméletéből vezetem le: a szerelem intimitásból, lojalitásból és vonzalomból áll. -> A barátság intimitásból és lojalitásból.


26F

2018. júl. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!