Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy süllyedhet valaki idáig?...

Hogy süllyedhet valaki idáig? Mit tehetek a barátomért?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, mert még mindig le vagyok döbbenve. Szóval még középsuliban pont 7 éve ismerkedtünk meg a sráccal, az osztálytársam volt, kevés emberrel állt szóba, kevesen barátkoztak vele. Mindig elszomorodó volt, zárkózott, de alapvetően szelíd humorú is, máskor pedig undok, de mindig megtért. A szerelemben szerencsétlen volt, nem a lányok kedvence, az általánosban sokan kiutálták, szóval érthető a zárkózottsága. Velem barátkozott, mert kerestem a társaságát, kedveltem, azt hittem sokat jelentünk egymásnak.


Mindig is attól félt, hogy nem sikerülnek neki a dolgok. Például érettségi, nyelvvizsga, vagy diploma. Csak kétéves szakképzésre vették fel érettségi után, és mér ettől szomorú volt, de mondtam neki, hogy majd megy utána BA-ra. Itt elváltak útjaink. Nem írt vissza, nem válaszolt, nem vette fel a telefont, nem tudtam mit csinál.


Nem rég találkoztam vele, és totál lesápadtam. Egy volt iskolatársunk mondta, hogy ismeri az egyik falu egyik temető gondnokát. Ő volt az. Ő!! Utána jártunk, és a közeli Boschban dolgozott korábban mert kiszállt a záróvizsga befejezése előtt mert nem sikerült neki egy két tárgy. De hiába mondták neki, hogy egy félévvel tovább csinálja, semmi gond ő kiszállt. A Boschból "közös megegyezés alapján" távozott mert sokat ivott, ittasan ment be. Nem hittem el, hiszen Ő volt a jógyerek aki nem alkoholizál egy kortyot sem. És azt sem hittem el, hogy a temető karbantartója lett. De az lett és ilyet még nem láttam amikor meglátogattuk.... Kétségtelen alkoholista, mosdatlan, és ami még rosszabb iszonyatosan bunkó. Egy fiatal fiú ilyen állapotban!?! A leggyakrabban használt szava, a kollégáihoz, vagy arra járó gyerekekhez a kerítésen túl hogy "Fogd be a pofádat". Az egyik sírásó, aki olyan 35-40-es lehet mondta, hogy Ő volt az ideiglenes gondnok, mert senki nem vállalta el, az idősebbek sem, akiknek való lenne egyébként. Így ő megkapta.


Hogy lehet ez? Hogy süllyedhet valaki le ennyire? Nem csak az, hogy temetőt sepreget, és zárogatja a kapuját, és alszik egy fülkében, mintha nem lenne ez elég baj hanem hogy iszik mint az állat, állítólag minden este részeg, és szemmel láthatóan mosdatlan, az inge és a zakója is ronda, elég büdös.


A sírásó ürge azt mondta, sosem ismert még ilyen szemét embert. És kezdtem sejteni a félórás beszélgetésünkből, hogy miért. Megkeseredett, durva, bunkó, trágár és undorítóan fest, szinte azonnal el akart zavarni."" Minek jötté' ide kiröhögni?? Van jobb dolgom is mint veled pofázni! Menj a p-ba innen!""


Ő már elveszett? El kéne engedni? Nem akarok beletörődni, hogy ennyire vitte, és már fiatalon güzü melót nyom, ráadásul egy temetőben! De nem akar látni, senkit nem visel el egyébként sem. Hogyan hozzam ki innen? Ti mit tennétek?



2018. júl. 14. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Állj mellé, emeld fel, ne hagyd magad lerázni. Szégyenli magát előtted ezért teszi azt amit. Gondolom az emberek csak megvetették.
2018. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
84%
Mindenképp foglalkozz vele szerintem.Most csak azt akarja mutatni,hogy senki és semmi nem érdekli de valakire szüksége van aki kirángatja ebbol a helyzetből.
2018. júl. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Felajánlhatod a segítségedet, de azt neki el kell fogadnia! Addig sajna nem tudsz rajta segíteni.


Szerintem amúgy mélyen depressziós, terápiára, és a terápiát segítő gyógyszeres kezelésre is szüksége lehet. Mindenképp kellene találkoznia pszichológussal is.


Úgy gondolom az alkoholizmusa az egy pótcselekvés. Vagy történt valami az életében, amit nwm tud feldolgozni, vagy egyszerűen csak az, hogy a szociális tapasztalatlansága miatti sikertelenségek miatt teljesen eluralkodott rajta a frusztráció érzése, ami végül depresszióba csapott át, és ezt tompítaná az alkohollal.


Szóval ilyeneket tudok elképzelni, de ezek csak tippelgetések.

2018. júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Rohadt könnyen: bemgyarázta magának, hogy semmire nem képes lúzer, és lám, bejött...
2018. júl. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni csak akkor tudsz rajta, ha ő is segíteni akar magán. A leírtak alapján, nem igazán akar.
2018. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lepidopter válasza:
100%
Alkalmazz fordított pszichológiat. Lehet megbántod de elfog gondolkozni mert az ilyen embernek a saját maga az igaza és azért hogy elmondod neki hogy figyelj szeretlek és egy sz.. r alak lettél, alkoholista igénytelen bunkó tényleg csak ennyit akarsz elérni az életedben? Nem így ismertelek meg hanem egy érzékeny embernek. Te is lehetsz boldog mint én csak rajtad áll. De tönkre is teheted magad, leihatod magad úgyis itt dolgozol a temetőben tudsz magadnak helyet is csinálni. Vagy osszeszeded magad mert oka van hogy itt vagy a földön. Keményen hangzik de nekem mindig bevált hasonló helyzetben.
2018. júl. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!