Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincs bennem semmi...

Miért nincs bennem semmi együttérzés senki felé sem?

Figyelt kérdés

Annyi átlátszóan önsajnáltató emberrel találkoztam már, akik rendszeresen csak felfújtak 1-2 dolgot, hogy sajnáljam őket, hogy teljesen kiölték belőlem az együttérzést.

Manapság ha mással (hiába legjobb barátom) történik valami rossz dolog, pl. azt mondja, hogy mennyire fáj a térde mert ráesett 2 méter magasról.

Erőltetnem kell az együttérző válaszokat, de egyébként meg undorodom leírni, csak ez az illem.


Ilyenkor csak arra tudok gondolni, hogy másnak sokkal nagyobb gondjai is vannak, akiket tényleg sajnálni kell, pl. valaki gyógyíthatatlan beteg, évek óta az utcán él stb. Legszivesebben ezt mindig leírnám az ilyen önsajnáltató embereknek, de akkor valószinüleg mindenki parasztnak nézne.



2018. aug. 9. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

De azt ugye tudod, hogy mindenkinek a saját baja a legnagyobb?


Jó tény, hogy sajnos vannak gyógyíthatalan betegek, utcán élő emberek, de most ezért más ne írja le a baját valakinek, mert ennél van valaki másnak sokkal nagyobb gondja ?


Jó azt tudom, hogy van különbség sajnáltatás és aközött, hogy leírja valaki mi a baja.

Pl én nem szeretem sajnáltatni magam, nem szeretem ha sajnálnak.


De egy önsajnáltatós embernek, azért ne írd le, amit a leírásban említettél.

2018. aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg vannak rinyagégek, és ha sok ilyennel találkozik az ember, akkor megutálja őket. Mondd el nekik nyugodtan ugyenezt, amit most ide írtál. Fő az őszinteség, és a rinyagép se kell senkinek. El vannak rinyásodva az emberek, túl jó dolguk van!
2018. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!