Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek barátaim?

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

17/L vagyok gimibe járok és annyira egyedül érzem magam. Van 4 osztálytársam akik inkább haverok de soha nem számíthatok rájuk semmiben. Soha nem ér rá senki,nem akarnak találkozni... 1 barátnőm maradt általánosból de szinte már nem is találkozunk amióta van barátja.Soha nem ér rá és még ha írok neki akkor se nagyon válaszol. Olyan rossz érzés ez az egész. Mindig látom hogy mások milyen jól érzik magukat,buliznak,moziznak stb... Annyira hiányzik ez az életemből. valaki akire számíthatok, valaki akivel beszélgethetek akivel elmehetek moziba kávézni stb... Úgy érzem csőd az èletem. Senkit nem érdekel mi van velem,vagy hogy vagyok.

Nem értem mit csinálok rosszul. Mindenkivel kedves vagyok segítőkész. De csak akkor vagyok jó ha kell valami.

Ez a nyaram is szörnyű. Semmi nem jön össze még munkát se találtam. Itthon ülök egész nyáron mint egy csődttömeg és sírok. Soha nem voltam még ilyen magányos.

Mit csináljak?

Olyan jó volt ezt végre kiadni magamból. Senkinek nem tudom ezt elmondani.



2018. aug. 11. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Fordítsd meg a helyzetet.

Örülj a nyugalomnak, ne csesztet senki, nem pittyeg másopercenként a messzendzser, nem kell hajnalban hazakómázni 7vgn a buliból, hanem pihenhetsz, feltöltődhetsz, azt tehetsz amit akarsz.


Én így hidalom át a 'magányos' időket.

5 éve nincs normális párkapcsolatom sem, néha rossz, de aztán rájövök, hogy a korlátlan szabadság mindennél jobb.

2018. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
B@ski, mintha en irtam volna, szó szerint.
2018. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Velem is pont ugyanez van, de rájöttem hogy egyszerűen csak meg kellett találnom amivel el tudom foglalni magam. Ha nagyon sok időd van keress valami hobbit, valamit amit élvezel, vagy tanulj valamit ami érdekel. Így amíg a többiek buliznak te fejlődsz és végül eléjük kerülsz. Ne felejtsd el hogy az élettől annyit kapsz vissza amennyiért megszenvedtél.
2018. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Hidd el megvan ennek is a maga előnye. Az én nyaram is most volt a "legrosszabb" én sem buliztam hiába vágytam rá meg az ilyen "tinis" dolgokra hogy sokan egy csoport elmegy,házibuli..stb nincs meg az a megfelelő társaság nekem sem. Van azért egy pár barátom egyértelműen de most ez a nyár arra volt jó hogy magamba szálljak és megkeressem hogy ki is vagyok, rendet rakjak a lelkemben/elmémben. Szóval minden csak nézőpont kérdése de minden a javadra válik. Minden "rosszban" ott a jó. Szóval ne legyél szomorú fel a fejjel hidd el meglesz az amit szeretnél. Pl én vágyok már egy párkapcsolatra (több mint fél éve ért véget egy nagyon hosszú.) de tudom hogy meglesz az mindegy hogy hol és mikor. Pozitív legyél fel a fejjel! :) 21/F
2018. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem csinálsz rosszul semmit, és nem is tudsz mit tenni. A világ lett ilyen.
2018. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annyira aranyosak vagytok,else tudjátok hinni mennyit jelent nekem ez,hogy vannak még ilyen emberek😊 mindenkinek ment a zöld!
2018. aug. 11. 22:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit tudok ajánlani még neked hogy ne unatkozz hogy kezdj el sorozatot,filmeket nézni esetleg olvasni könyvet,segíts otthon a házban/ház körül,szórakozz neten,keress érdekes témákat ami téged érdekel...stb
2018. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves #7 ezeket mind csinálom mert nincs jobb ötletem, de már ebben sem lelek semmi örömöt. De azért köszi a tanácsot,ment a zöld!
2018. aug. 11. 22:19
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Miért nincsenek barátaid?

Eléggé sok dologból válogathatsz:

-Csöndes, introvertált és vissza húzódó vagy

-Elrontasz valamit a barátságaidban pl.: Nem keresed őket/Nem csatlakozol hozzájuk a dogokban

-Egyszerűen nem ismersz olyan embereket akik megfelelőek lennének a veled való aktív barátságra

-Nincs elég közös pontod/beszédtémád a többiekkel

-Valami történt a múltban-jelenben ami miatt szét mentetek a többiekkel

-Stb.


Mit csinálj?

-Fejleszd magadat pl.: Sport, Zene, Tanulás stb.

-Csatlakozz egy valamilyen közösségi klubhoz és ismerj meg új embereket

-Ha van egy lehetőség HasználDDDDD KI és tedd meg az első lépést ha kell

-Internet


Mit NE csinálj:

-Ne törődj bele hogy ez van és kész (mint egyes *k1h5m* kommentelőd javasolta)

-Ne ülj otthon!!! Senki nem fog berontani hogy barátkozzon veled


-Ne vegyél semmibe egyetlen embert sem és mindenkinek adj 1db teljes értékű esélyt!

(kifejtem)

Én is ebben a dologban vagyok csak talán még rosszabban 0 barátom van és nincs túl sok sikerem az újabb barátok szerzésében ezért mint te is ide jutottam hasonló kérdésemmel de senkit sem érdekelt különösebben illetve rá jöttem hogy felesleges minden ilyen kérdés... nincs segítség....

Maximum egy-egy jó chat partner, habár sokszor akik írják hogy JAHAJJ de egyedül vannak de aztán amikor ott voltunk, hogy beszéljünk és találjunk egy sorstársat. Talán ugyan azon a helyen, akkor nem volt 1db teljes értékű esélyem. A legtöbb ilyen ember 1-2 üzenet után nem írt vissza holott még azt sem tudta hol lakok xd. Na mindegy, nem kár értük... csak hogy értsd milyen fontos hogy minden új embernek megadd azt az 1db teljes értékű esélyt, mert ki tudja.. lehet hogy az a személy aki ezt olvassa most (nem feltétlen a kérdező) ugyan ott lakik mint én vagy mint te kedves kérdező

F

2018. aug. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
#9 nagyon tetszett a kommented teljesen egyetértek ^^ kérdező..én még annyit javasolnék hogy ha más nem is elsősorban te légy ott magadnak..nincs azzal semmi baj ha nincsenek egyelőre igaz barátaid..abból amúgy is 1-2 lesz de az nem azt jelenti hogy a többiek elől el kéne zárkóznod csak tudd ki mi neked és mit engedhetsz meg magadnak vele szemben..de ha önmagadnak ott vagy önmagad szereted és teljesen elfogadod a múltaddal hibáiddal jeleneddel együtt ha megérted magad..azzal egyrészt sose leszel magányos egyedül sem..másrészt önbizalmat növelsz amivel észre se veszed de nyitotabbá válsz..embereket vonzasz be..és haladni fogsz előre felé..:)) ^^
2018. aug. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!