Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Aki dolgozott már Angliában...

Aki dolgozott már Angliában milyen véleménye van az angolokról?

Figyelt kérdés

Milyen emberek?

Lenéznek merz külföldi vagy?

Be lehet illeszkedni?

Lehet barátságot kötni velük?

Nyitottak?


2018. aug. 15. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves emberek.

Nem néznek l e, mert külföldi vagyok.

Simán be lehet illeszkedni, sőt nagyon könnyű.

Igen, lehet velük barátságot kötni.

Igen, nyitottak.


(Persze itt is vannak bunkó emberek, de nagy átlagban sokkal kedvesebbek, emberségesebbek, mint amit anno Pesten tapasztaltam) :)

2018. aug. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyanok, mint bárhol máshol, van ilyen is, meg olyan is.

Nem néznek le.

Be lehet. Bár kinek, mit jelent a beilleszkedés?

Ismerkedni, haverkodni könnyű, viszont barátságot kötni nagyon nem.

Igen.

2018. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Az angolok úgy általánosságban kedvesebbek mint Magyarországon, de ahogy tapasztaltam nagyon sok náluk az alja nép. Ezek a tipikus koszos mackónaciban flangáló zsíroshajú rekedt hangon üvöltöző füvet szívó egyedekre gondolok. Tényleg magxon sok van belőlük, mi angol negyedben lakunk és az utcabeliek 65%-a ilyen.


De ha a nagyvárosiakra gondolunk nem pedig a vidékiekre, akkor elég nyitottak és barátságosak is tudnak lenni. Mosolyogva sétálnak az utcán, és vásárlásnál a kasszánál megkérdik, hogy hogy telt a napod. (Igen, semmi kíváncsiság nincs mögötte, de legalább megkérdezik.)


Viszont én sokszor találkoztam olyan esettel, hogy lenéznek mert külföldi vagy, főleg ha megtudják, hogy kelet európai. Ha nem jó az angolod akkor végképp kinéznek.

2018. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Őszintén szólva szerintem az egyik legbeképzeltebb és legkétszínűbb nép, akihez valaha volt "szerencsém". Felszínes szinten nyitottak és befogadók, nem igazán foglalkoznak azzal, hogy épp honnan jöttél (hiszen ők úgyis felsőrendűnek hiszik magukat mindenkivel szemben) na meg baromi udvariasak, de amint hátat fordítasz, már ott szúrnak hátba, ahol csak tudnak és mély kapcsolatokat se nagyon lehet velük kialakítani. Persze van egy csomó rendes, normális ember, vannak angol barátaim, de nekem általánosságban nem voltak jó tapasztalataim, pedig több városban is éltem az országon belül (szellemi munkakörben dolgoztam, folyákony nyelvtudással, szóval nem mosogatni mentem). Azóta már elköltöztem onnan egy másik országba és nincs az a pénz, amiért hajlandó lennék visszamenni.
2018. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy már írták, felszínesek. Nyitottak, de megtartják a távolságot. Én ilyet soha nem tapasztaltam, hogy mosolyogva sétálnak az utcán. És az hogy a kasszánál meg a boltban megkérdezik, hogy hogy van, nem kedvesség, hanem elő van írva nekik, mint a Mekiben, hogy mosolyogj. Szóval ezek csak üres, tartalom nélküli felszínességek.
2018. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy én sem azt tapasztaltam amit az első két hozzászoló írt.

Inkább azt amit a következő 3 leírt.


Lehet, hogy nagyon szerencsés helyen dolgoznak/ dolgoztak.


De a többség szerintem is kiváltképp bunkó, koszos és trágár, meg kiközosítő a külföldivel szemben.


Egy némethez semmiképp sem hasonlítható nép, mert bár a német is felsőbb rendűnek érzi magát, nem ennyire alja, igénytelen, előítéletes.


A déliekkel (spanyol, olasz, francia meg semmiképp nem hasonlíthatóak. Ezek ugyanis őszintén érdeklődnek és nem színlelnek semmit.

2018. aug. 15. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyitottak, ahhoz nem fér kétség, de egy baráti társasághoz odamenni mondjuk egy pubban, hogy te most angolokkal baratkozol (csináltam már :D) nem olyan szerencsés mint otthon mondjuk korombeli magyarokhoz.

Ott van a háttérbe hogy ez a kelet európai most mit akar itt?

Ha ezt mind akadozó angollal teszed felejtsd is el, hogy könnyen angol barátaid lesznek, persze ott is vannak sokkal nyitottabb, És türelmesebb emberek, mint ahogy mindenhol.

2018. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7


Ilyen helyzetben azt tapasztaltam, hogy általában szarkasztikusak és fölényesek és próbálnak nevetség tárgyává tenni, majd nevetni nagyokat a barátaikkal, vagy az akcentusod, kiejtésed, esetleg rossz szóhasználat miatt, vagy mert az országod neve Hungary ami éhest jelent.

2018. aug. 15. 12:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, akkor pontosan tudod mire utaltam.

De amúgy ismerek magyarokat, akiknek kifejezetten több angol barátjuk van itt mint magyar. Gondolj bele, sokunknak párkapcsolatot, sőt családot sikerült kialakítania velük. Szóval csak meg kell találni az ideális embert, meg az ideális alkalmat, legyen bármiről szó.

Nekem nem volt szerencsém, inkább kelet európaiakkal, lengyelekkel, románokkal stb találom meg a közös hangot.

De az a kérdés are you hungry? hahahahaha -.- szerintem minden magyar találkozott evvel, miután felelt a honnan jöttél?-re.

2018. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!