Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme egy diplomástól...

Van értelme egy diplomástól megkérdezni állásinterjún miért dolgozik/dolgozott bolti eladóként operátorként? Biztos nem jókedvében

Figyelt kérdés

Mégis mit gondol állásinterjún a HR-es meg a főnöke akik „letámadnak“ egy állásra pályázó diplomást, hogy az életrajzában azt írta volt már bolti eladó operátor és jelenleg is operátorként dolgozik, szóval letámadják őt hogy diplomásként miért ment el ilyen munkákra?


Vajon ezek hol élnek mégis mit gondolnak? Na vajon valaki diplomával miért megy el operátornak? Tán jó kedvében vagy a jó pénz miatt? Dehogy, hanem azért mert más melót nem talál valamiből meg élni kell és oda megy ahova felveszik!

Ha máshova nem veszik fel, de operátornak meg igen, pénze semmi akkor mégis mit tehet? Elmegy az ember operátornak diplomával.


Vajon ezek hány méterrel a föld felett lebegnek? Miért ment el gyárba dolgozni? Azért bakker mert máshova nem vettek fel, és valamiből be kellett fizetni a villanyszámlát, azért....

Na mégis miért.


2018. aug. 10. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én nemrég voltam interjún egy banknál. Végül nem fogadtam el az állást , nagyon rám akarták tukmálni 40 percig voltam bent.

Na szóval..nekem belekerdeztek arról miért éppen ezt a diákmunkát választottam anno. Mikor akarok gyereket , mióta vagyunk együtt a párommal. Mennyi pénzt akarok, anya vezető óvónő-e és remélik apám vállalkozó.

Bunkó, tolakodó, magánéletben kutakodo HR -est kaptam.


A szüleim állásához mi köze ? A szüleim fizetéséhez mi köze ?

Ja meg mikor lesz meg a jogsim MILYEN AUTÓT FOGOK VENNI. ILYENEK....pff.

2018. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mégis mit gondol állásinterjún a HR-es meg a főnöke akik „letámadnak“ egy állásra pályázó diplomást, hogy az életrajzában azt írta volt már bolti eladó operátor és jelenleg is operátorként dolgozik, szóval letámadják őt hogy diplomásként miért ment el ilyen munkákra?"


Korlátoltak, szűk látókörűek, agresszívek, ostobák.


Ne foglalkozz velük. Én nem is helyezkednék el ilyen sznob társaságnál, meg ilyen korlátoltaknál...


Emberek! Tanuljuk meg végre, hogy a MUNKA, AZ MUNKA!


Teljesen mindegy, hogy milyen, az a lényeg, hogy tisztességesen és jól végezze el valaki azt, akármi is legyen az!


Inkább büszkének kellett volna lennie, hogy van ilyen, de ezek nagyon korlátoltak és ostobák... és el is vannak szállva maguktól.


Nem éreznéd ott jól magad, mert te normális vagy, ők pedig már rég nem, nem is voltak azok.

2018. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem többször megkérdezték, amikor 23-25 körül voltam, hogy de mikor akarok gyereket, hiszen már lassan "korban" vagyok. Volt, hogy idősebb nő kérdezte, és ilyen fitymálóan nézett hozzá. Az nagyon gusztustalan interjú volt. Egyszer röhögve azt válaszoltam, hogy akar a fene gyereket.


Ha meg nem lettek volna ezek beleírva az önéletrajzodba, másba kötnek bele. Tényleg embertelenek tudnak lenni. Kap egy kis hatalmat egy nyomorult és máris visszaél vele.

2018. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Metionin ***** válasza:

Szard le, ezek bármibe képesek belekötni. Én meg mindig úgy járok, hogy ahol nő az interjúztató, ott tuti hogy nem vesznek fel :D

Belefutottam már a gyerekvállalást firtató HR-esbe is, akinek közöltem hogy nem para, nem akarok gyereket, mire felháborodott a nő hogy mi az hogy nem akarok gyereket? :D

Tőlem is kérdezték már hogy mi ez a sok gyári diákmeló meg hogy miért dolgoztam pl. benzinkúton, de közöltem hogy kivágtak otthonról 19 évesen és nem volt kedvem éhen halni. Ebbe egyszer sem kötöttek így bele, inkább kérdezősködtek hogy melyik volt a legrosszabb melóm és hogy érzéseim szerint fejlődtem-e ez idő alatt. Szóval az utóbbi 2 helyen is pozitívan álltak hozzá hogy dolgoznom kellett és dolgoztam akkor is ha annak semmi köze nem volt a végzettségemhez.

2018. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Nem éreznéd ott jól magad, "


Mondjuk egy melóhelyre nem is jól érezni magam megyek.

Ha ez lenne a szempont még az életbne nem lett volna munkahelyem.

2018. aug. 10. 19:09
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Szakmai önéletrajzba eleve nem szokás minden szart beleírni.
2018. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Alapból hibás a feltételezésed, hogy csak 1 oka lehet!

Gépkezelő kollégáimnál sok ok előfordult. Pl. gépészmérnök nem birta a vezető beosztással járó stresszt. Államigazgatásit végzett kolléga többet keresett gyárban mintha hivatalban dolgozna. Vendéglátóipari diplomás kolléga olyan hibákat vétett a szakmájában, hogy senkinek se kellett étterem vezetőnek. Óvónő aki rajött, hogy nem azt a szakmát tanulta amiben dolgozni akar.

Na emiatt van értelme feltenni egy ilyen kérdést.

Egyébként a HR-es naplopó banda valószínűleg csak azért kérdezi mert olvasta egy tipikus HR kérdések gyűjteményben, nem azért mert kezdeni tud bármit a válasszal. A jövendő főnök számára viszont sokat elárul a válasz.

2018. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minek írsz írreleváns tapasztalatokat az önéletrajzba?
2018. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azért írok bele ilyeneket mert ha ezt nem írnám bele akkor 3 éves lyuk lenne az életrajzban uis három éve csak ilyen melóim vannak.

És akkor az a lyuk az jobb lenne? Az még rosszabb.

2018. aug. 11. 12:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én önéletrajzom is tele van lyukakkal, senkit nem érdekel
2018. aug. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!