Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy van elég...

Miért van az, hogy van elég ismerősöm, de mégsincs stabil baráti közösségem?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen eléggé szeretnek, Páromat is itt ismertem meg, az ő barátaival is jóban vagyok, emellett néhány társasági körben is ismeretes vagyok, de egy társasággal se érzem jól magam.


A mindennapokban szinte mindig egyedül érzem magam, gyakran vágyom arra, hogy legyen egy szoros baráti társaságom, vagy akár egy-egy barát, aki mindig ott van nekem.


Próbáltam keresni sokféleképpen, például online felületeken, meg élőben, de tartós barátságot egy helyen se találtam.


Vannak jó és rossz oldalaim. A jó oldalaim közé tartozik a kommunikativitás, nyitottság, elfogadási szándék, korrektség, következetesség, meg a társasjátékok beható ismerete. A rossz oldalaim közé tartozik az Asperger-szindróma (amit még azóta se mondtak el rendesen nekem, hogy az konkrétan micsoda, csak annyit tudok, hogy Elit Autizmus, ami elvileg szuperhőssé tesz engem, mivel állítólag emiatt értem el bizonyos dolgokat), pánikszerű rettegés a magánytól (az kifejezetten bánt, ha kirekesztve érzem magam), illetve elég durván zavar a hangos szoros zajos tömeg, így a szórakozóhelyeken és egyéb hatalmasan hangos helyeken nem megtalálható nagyon nem vagyok.


Próbáltam speciális társasjátékos közösségekbe menni, de túl sokan voltak, leblokkoltam és kirekesztve éreztem magam, mert végig az az érzés volt bennem, hogy mindenki más egymással jól elvan, de rám nincs szükségük.


Hogyan tudnék az állapotom és a korom ellenére barátokat szerezni úgy, hogy lehetőleg ne nekem kelljen kezdeményezni?


29/F


2018. aug. 21. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
és az biztos hogy Asperger-szindrómád van?
2018. aug. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Zárójelentésben is szerepel, emellett az Autizmus Alapítvány is alátámasztotta hivatalos papírral.
2018. aug. 22. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig a leírásod alapján még így is sokkal több mindent értél el szociális kapcsolatok terén,mint a legtöbbünk Asperger szindróma nélkül...
2018. aug. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És amúgy a barátnőddel mi a helyzet? A vele való kapcsolatod milyen?
2018. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Barátnőmmel szeretjük egymást, elfogad engem ahogy vagyok. Ővele is megbeszéltem ezeket és megért engem. Megérti hogy az csak egy része az életnek, hogy ott van nekem, de barátokra, baráti közösségre is szükségem van. Ahogy neki is.
2018. szept. 1. 08:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Kezdjél el normálisabb aspergeresekkel ismerkedni. Legalább meglenne az első közös téma, beszélgethetnétek arról, hogy ki mennyire béna a társasági életben.
2018. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!