Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megbukott egy nagyon jó...

Megbukott egy nagyon jó barátom, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Középiskolás srác vagyok, 16 éves. A haveromat 9.-ben ismertem meg, nagyon jóba lettünk. A suliban töltött idő egyántalán nem volt unalmas mellette, minden órán nevettünk, bulizni jártunk.. igaz hogy miatta nem voltam túl jó tanuló, sokszor nem figyeltem órán miatta, de ez a legkevesebb. Nagyon sol mindent köszönhetek nek, ez a két évem iszonyatosan jóvolt vele, és most nem tudom mit csináljak. Az osztálytársaim többségét nem bírom, nincs is túl jó közösségünk..

Nagyon rossz érzés, hogy nem lesz jövőre (még csak a suliban sem, kiiratják), csak ezen tudok agyalni és könnyezek.. segítsetek, kérlek! Mivel tudnám ezt a maradék 3 évemet megúszni?


Túl sok embert vesztettem el mostanában, mint barát és félek meg fog látszódni a jegyeimen..

Visszaírni meg egész nyáron nem írt, a szülei sem tudják ez miért van, mi baja van..


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 30. 03:32
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Felajánlottad neki, hogy a nyáron közösen tanultok a pótvizsgára?

Ha nem, nem is vagy olyan jó barátja, mint képzeled és itt beállítod.

.

"miatta nem voltam túl jó tanuló, sokszor nem figyeltem órán miatta, de ez a legkevesebb."

Dehogy a legkevesebb! - hiszen kihat egész életedre.

Most, ha nincs ott, legalább tudsz figyelni az órákon és jobban tanulsz.

2018. aug. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Hát félsz, hogy jobb jegyeid lesznek? "miatta nem voltam túl jó tanuló"

Érdekes emberke vagy az tény :)

Sok ésszerű döntést nem tudsz tenni, mint tovább oda járni és lehet összebarátkozol mással is. Nekem például a középiskola végén nem azok voltak a legjobb barátaim, akik az elején. Nem tudom, hogy itt milyen segítségre, tanácsra számítasz, de ezügyben senki nem tud neked segíteni, akárhogy szeretne. Iskola/Osztályváltás ugyan szóba jöhet, de a probléma lehet szintúgy fennáll. Én azt tudom tanácsolni, hogy ne egy barátra építsd a jövődet, középiskolás barátok többségével lehet nem is fogsz beszélni. Ne lásd ennyire rosszul a helyzetet :)

Hogy neki mi baja, miért nem ír... sok oka lehet, de a valódit itt szintúgy senki nem tudhatja

2018. aug. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönö a válaszokat!

Az elsőnek üzenem, hogy a nyáron többször is írtam neki, egyszer nem írt vissza. Évközben is mindig segítettünk egymásnak, most sem lett volna ez probléma..


Haha, igazából mindenki volt gyerek, jól tudom nem ez a helyes viselkedés, úgy értettem hogy rontotta a jegyeimet, hogy órán pl nevettünk hülyeségeken, nem figyeltem oda..


Az iskola/osztályváltás szóba sem jöhet, céltudatos vagyok, tudom mit akarok! És vannak is barátaim, csak itt az osztályon bellül volt ő úgy nagyon, és tényleg nem tudom mihez fogok így kezdeni még ebben a három évben..

2018. aug. 30. 04:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem a helyzetet, pedig 46 éves ffi vagyok.

Pár évvel ezelőtt nekem is (a 15 éves élettarsi kapcsolat megszakadása után) lett egy nagyon fontos, nagyon jó barátom, egy srác, akivel minden titkunkat megosztottunk, együtt edzettünk, együtt jártunk szórakozni stb stb.

Aztán sajnos a nárcisztikus személyiségzavara okán megromlott a kapcsolatunk. Majd ő letiltott egy zacskó cukorka miatt, ami ellopásával megvádolt. (Agyrém XD)

Szóval: nekem a szakítás utáni trauma, hogy a párom elhagyott, az odabasott rendesen. Hogy egy jóbarátban csalódni kellett, odabasott rendesen.

De feltettem a kérdést magamnak, mi ez, mit üzen ez nekem?

És megleltem a megoldást: SZELLEMI AUTONÓMIA

Azaz nem függök senkitől, semmitől. Nem helyezem a saját jól-létem kulcsát más ember kezébe. Tisztelem, szeretem magamat, nem attól teszem függővé azt, hogy hogy érzem magam, hogy más mit mond, mit cselekszik, mit mutat felém. Autonóm lényként a társasági élet nem étellé csak fűszerré avanzsálódik. Egy jó kiegészítés az életben a barátság, de nem alappillér, nem függési, addikciós eszköz.

Ha valakivel barát vagyok és elveszi az eszemet, akkor sem miatta lesznek rosszak a jegyeim, hanem magam miatt, mert túlértékelem, túl sok energiát fektetek a barátságba annál fontosabb dolgok helyett. Ez nemm az ő felelőssége.

Meg kell húzni a határokat, nem szabad átruházni más emberre,mhogy kik, mik vagyunk.

A srác ezek szerint mégsem volt akkora barát, mint amit rávetítettél. Nem keres, te se keresd. De ne függj. Egyetlen emberi kapcsolattól se függj.

2018. aug. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, majd elfelejted. Te meg tanulj. Majd 30 év múlva összefutsz vele a híd alatt ahol csövezik.
2018. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!