Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Velem miért nem akartak...

Kallai22 kérdése:

Velem miért nem akartak barátkozni, miért csinálta ezt velem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nincsenek olyan barátaim/haveri társaságom akikkel el tudnék járni szórakozni. Végül úgy döntöttem, hogy megyek öcsémmel és a barátnőjének a társaságával szórakozni. Ugyanekkor rajtam kívül még mások is csatlakoztak, így nekem könnyebb volt mert nem egy már összeszokott társaságba kellett beilleszkednem. Az elején úgy tűnt, hogy sikerül jóban lenni velük, meg is tettem mindent hogy összebarátkozzunk. Szinte minden hétvégén mentünk valahova, de engem igazán soha nem hívtak sehova, a többiek egymásnak mindig szóltak, de nekem nem, mindig csak tesóm szólt hogy most ide megyünk. Ha viszont ott voltam akkor nagyon jól elvoltunk, beszélgettünk, táncoltunk, foglalkoztak velem. Ahogy telt az idő, hiába próbáltam barátkozni velük, ugyanúgy nem hívtak sehova. Az egyik lánnyal sokat beszélgettem facebookon is, sőt sokszor ő keresett engem. Mikor elmentek nyaralni, akkor minden nap ő írt rám. Kérdeztem hogy jössz a fesztiválra, azt mondta nem, végül mégis eljött de nekem nem szólt (bezzeg egy másik srácnak a társaságunkból igen) Ott összefutottunk, majd ezután egész este egyfolytában írt nekem, miután hazament azt írja: csapathattuk volna együtt is. De ha nem futunk össze akkor sose tudtam volna meg hogy ott volt. Ezek után még többször mentek szórakozni, de engem soha nem hívtak. Mikor beszélgettünk soha nem érdeklődött felőlem, mindig csak én. Ráadásul hónapok után tudtam meg hogy sok dologban átvert, hazudott és csak szórakozott velem. Miután ezeket elmondtam neki, beismerte hogy igazam van és hogy nem is akart felőlem érdeklődni és ezután se tudna. De akkor miért írt rám egyáltalán,meg a bulikban is miért beszélgetett velem, ha amúgy magasról lesz@r?? Úgyhogy most itt vagyok megint egyedül és nem tudom mihez kezdjek ezek után. Úgy érzem ez volt az egyetlen lehetőségem hogy baráti társaságom legyen. Pedig tényleg mindent megtettem azért hogy összebarátkozzunk: érdeklődtem felőlük, rendes voltam, segítőkész, mindenhol ott voltam ahol csak lehetett. Ezek után úgy érzem, hogy mint ember valami baj lehet velem.Én 24 vagyok a csaj 18, a többiek 18-21 között.

2018. aug. 30. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lehet ez, régen én is hasonlóan jártam mindig. :-(


Az a lány, aki szórakozott, valószínűleg megkönnyebbülés lehetett neki hogy beszélgethet veled, vagy lelki szemetesládának használt, nem tudom...

Azt se tudom megérteni, miért szórakozott veled hónapokig, egyáltalán miért fordít valaki energiát arra, hogy másvalakivel szórakozzon ennyi időn át.


A társaságból bizonyos őszinte embereket nem lehet megkérdezni, miért alakul ez így mindig?

Testvéredet esetleg aki jóban van velük nem tudod megkérdezni (bár ő talán erre nem lát rá, miért viselkedtek így).

2018. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én anno rá is kérdeztem amikor ezt tapasztaltam magammal kapcsolatban: "ők mennek mindenhova, de nem szólnak nekem".

Válasz:

"na dehát mi se találkozunk olyan gyakran, hónapok óta semmit se tudunk egymásról, most találkoztunk mikor veled is".

15 másodperc nem telt el és már a múlt heti házibulis stb élményeiket mesélték, ahol együtt voltak. Biztosan csak "véletlenül" futottak össze mind a négyen...


Nem tudom, hogy rákérdezéskor megmondanák -e az indokot.


Ne magadat hibáztasd.

2018. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18 és 24 éves korban nagy ez a különbség, kilógsz. Saját korosztályt keress. Én is most leszek 24, de a legtöbb 18 éves még annyira éretlen és ez engem fáraszt.
2018. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

24 évesen tényleg túl idős vagy 18-21 évesekhez.


Én sokáig gondolkodtam ezen, mert én is mindig így járok. Nemrég rámírt egy barátnőm, évek óta nem találkoztunk, de most megkeresett, hogy találkozzunk. Mondom, jó, itt lakom a szomszéd városban (ami a megyeszékhely is), ha itt jársz szólj, ha meg én

nálatok járok, én is szólok. Nyavalygott, hogy ő nem jár itt, menjek el én, külön hozzájuk. Tudtam, hogy ő rendszeresen jár az én városomban, azóta is többször volt itt más barátaival, de nekem egyszer nem szólt. Hát én meg nem megyek el külön 60 km-t ezért kocsival, miközben ő itt jár és nem szól nekem.

Emberek azt hiszik, csak a másiknak kell alkalmazkodnia a barátságért, a másik tegyen bele energiát, nekik ne kelljen. Párom legjobb barátja évek óta azt várja, hogy majd a párom leutazik hozzá, összesen 120 km-t, csak hogy vele iszogasson, de ha ő felénk jár, sosem szólna, pedig őt is meghívtuk magunkhoz. Hát mi meg nem fogunk mindenki után futkozni.

Mindenhol lehet új ismerősöket, haverokat szerezni, csak nyitottnak kell lenni. Nem kell 1-1 emberhez vagy társasághoz ragaszkodni. A fent említett emberek túlértékelik saját magukat, azt hiszik, majd az ő kegyeikért mi futkozni fogunk, míg ők a kisujjukat nem mozdítanák. Tévednek, az ilyen emberekért nem kár.


A tanulsága ennek, hogy ne menj bele egyoldalú kapcsolatokba. Ha a másik nem hajlandó a barátságotokba legalább ugyanannyit beletenni, mint te, hagyd a fenébe. Ne fuss senki után, keress értékesebb embereket. Vannak ilyenek is, csak kevés. De annál még az egyedüllét is jobb, mint kihasználva, hülyének érezni magunkat. Ne érezd magad rosszul egyedül, néha egyedül is kell lenni. :)

2018. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:


Megkérdeztem öcsém barátnőjét, aki évek óta ismeri ezt a lányt, de ő se tudja miért sz@rnak le és miért csinálta ezt velem. Tesómat pedig még nálam is sokkal jobban lesz@rják, vele szinte szóba se állnak, de őt ez nem érdekli mert ő is lesz@rja őket, csak a barátnője miatt van ott a bulikban velük.


másodiknak:


Miután írtam neki egy szép hosszú üzenetet amiben leírtam ezeket a sérelmeimet elismerte hogy ez mind igaz, majd megkérdeztem hogy miért vagyok semmibe nézve ,akkor miért írkáltál egyáltalán és beszélgettél velem? De erre már nem válaszol, annyi gerincesség nincs benne.

2018. aug. 30. 14:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Amíg 24 évesen ennyire gyerekes vagy, hogy dedós 18-20 évesek szavaira meg viselkedésére adsz, addig ne sírjon a szád.
2018. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te milyen szerepet töltesz be a társaságukban? Vannak ötleteid, viszel valamit nekik, hangember vagy, vagy aki odaáll akár a balhékban is melléjük, vagy csak aki hátul kullog általában?

Valoszínű nem vagy érdekes.

A görcsösséggel pláne falakat is emelsz, mindenki utálja ha számonkérik. Egyszer ilyen kedve volt a lánynak hogy rádir, másszor olyan hogy nem hiányzol. Ezért nem elitélni kell a másikat. Ez a tulzott görcsösség is hogy rohansz erről a görcsedről beszélgetni pont nem egy jokedvű bulizos társaság igénye

2018. szept. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, de neked legalább voltak ilyenek én itt vagyok 20 éves fiú létemre és nem sok barátom volt és csak mindig ki használtak vagy játszottak velem, én is szeretnék barátot találni,szórakozni, utazni, kirándulni de nem könnyű olyan embereket találni a mai világban sajnos, de azért próbálkozok leginkább egyedül megyek ide oda mert örökké nem fogok várni, ha esetleg szeretnél barátkozni akkor nyugodtan írja ha nem gond az hogy 20 éves vagyok és fiú.
2018. szept. 5. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 23 éves vagyok és egy 19 éves lány szinte ugyanezt csinálja velem, annyi különbséggel, hogy van barátja. :(
2018. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!