Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Munkatársam meghívott az...

Munkatársam meghívott az esküvőjére (az egész részleget is). Tényleg akarja hogy menjek vagy udvariasság?

Figyelt kérdés

Az egész részlegünket meghívta meghívóval együtt (15 ember). Külföldön lesz az esküvő! Azt írja a meghívó, hogy párjával együtt. Meg van mellette egy lista olcsó repülőutakkal/szállásokkal abban az időpontban.

Nem vagyunk barátok! Néha elmegyünk együtt ide-oda “ha nincs más” alapon (mindketten vidékiek vagyunk, messze a barátok) de nem vagyunk közeli kapcsoltban. Még egymás albérletében sem voltunk.


Tényleg akarja hogy elmenjek a párommal? Vagy ez csak udvariasság, esetleg dicsekvés, hogy “nekem külföldön lesz ám a tengerparton, tudjál róla!”


2018. szept. 10. 08:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak udvariasság. Bár külföldre azért fura. Nálunk is szokás. De akivel nem vagyunk barátok, ott csak elmegyünk a szertartásra, a lagziba már nem.
2018. szept. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Lagziba csak a rokonokat és nagyon jó barátokat szokás meghívni, az egyházi és polgári szertartásra udvariasságból illik a munkatársakat és az ismerősöket.

Én a helyedben nem mennék el így, főleg külföldre. Gratulálnék, megköszönném a meghívást és nemet mondanék. Egy üdvözlőlapot vagy dísztáviratot viszont lehet adnék, küldenék.

2018. szept. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Most őszintén?

Minek utaznátok el külföldre -egy csomó költséggel-, egy gyakorlatilag vadidegen kolléga kedvéért??!

Normális ember a munkaidő végével együtt letudja a kollégákat is.

2018. szept. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

"Vagy ez csak...dicsekvés, hogy “nekem külföldön lesz ám a tengerparton, tudjál róla!”


Én a helyetekben visszaadnám nekik úgy, hogy -azon a pénzen amennyibe ez került volna nektek- elutaznék egy másik tengerpartra, és onnan küldenék nekik egy gratuláló üdvözlőlapot azzal, hogy "sajnos nem tudtatok menni, mert pont egybeesett a ti tengerparti nyaralásotokkal".

2018. szept. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Már írták, de kollégákat csak a szertartásra szoktak meghívni, lagziba már nem. Kérdés, hogy kiutazol-e azért, saját költségen, hogy megnézt a boldogító igetn, aztán ők elvonulnak bulizni, ti meg elvonulhattok haza.
2018. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát ez azért így elég húzós anyagilag is.

Szerintem ne menj, főleg, ha ezt gondolod (nem kötekedésből írom). Mond le valami indokkal és kész.

2018. szept. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán akarsz menni? Én nem mennék külföldre egy olyan munkatárs esküvőjére, akivel ne is vagyok jóban.

De ha szeretnél elmenni, akkor menj el nyugodtan, hiszen meghívtak. Persze nem árt megnézni pontosan a meghívót, hogy mire szól, mert általában munkatársakat (ha nem barátok) csak a szertartásra szoktak hívni.

Meg ugye az is számít, hogy mit takar konkrétan a külföld. Én határ közelében élek, fél óra és a túloldalon vagyunk. Szóval ilyen esetben nyilván nem gond átmenni egy szertartásra, és nem is költség.

2018. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

A meghívás az meghívás, ezt tény.

Ha repülőutak vannak mellékelve, akkor nyilván nem olyan közeli hely (nem mondjuk Sopronból Kismartonba átmenni). Én a helyedben nem mennék. De ha akarsz menni, akkor tisztázd vele, hogy a meghívás csak a szertartásra vonatkozik, vagy a lagzira is. Mert az úgy nagyon fura lenne, hogy elrepülsz oda egy állami és egy egyházi szertartás kedvéért, aztán semmi több.

Lehet-e benne dicsekvés? Nos, ha a párja külföldi és odavalósi, akkor nem hinném. Ha meg mindketten magyarok, akkor meg elképzelni sem tudom, miért tartanák külföldön.

2018. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mindketten magyarok, tengerparti esküvőt akartak. Mykonos szigeten lesz tartva Görögországban. A szertartás a luxushotel tengerparti szakaszán lesz elvileg (valami ilyesmit mondtak), a buli pedig bennt a hotel termében. Nekem kicsit fura lenne hogy a szertartásra kiutazunk, aztán xy beballag a hotel halljába bulizni, a többiek meg jobbra veszik az irányt a repülőtér felé. A meghívón nincs rajta semmi, csak hogy szeretettel meghívunk téged és párodat/kísérődet xy helyen, időpontban az esküvőnkre meg hogy ajándéknak borítékot hozz magaddal. Mellette egy másik lapon vannak a repülőgép és hotel ajánlatok.

Nem is értem miért hívott meg minket, több munkatárs is azt mondta elmegy. Nagyon kedvesen hozta oda a meghívót, mint egy igazi meghívást!

2018. szept. 10. 15:13
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem a problémádat. Meghívtak. Ha akarsz, elmész. Ha nem, akkor nem. Nem kötelező.
2018. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!