Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A közelemben volt és nem...

A közelemben volt és nem szólt. Jogosan sértődöm meg?

Figyelt kérdés

Közeli, gyerekkori barátommal ritkán találkozunk sajnos de amikor összejön, mindig jókat beszélgetünk.

Nemrég részt vett egy rendezvényen, ami a munkahelyemen zajlott és nem szólt róla, hogy itt van, pedig jól tudja, hogy itt dolgozom én is. Azt is tudja, mert megbeszéltük, hogy ha erre jár, akkor szól mert tudok rá időt szakítani. Nem előadó volt, ő is csakúgy beült meghallgatni az előadást. Ezt onnan tudom, hogy már említette hogy lesz egy ilyen esemény de még nincs meg a helyszín.

Amikor megláttam őt a munkahelyem honlapján az eseményen készült fotókon nagyon rosszul esett. Jogosan jelezhetem felé, hogy elvártam volna hogy szóljon? Nem akarok gyerekesnek tűnni.


2018. szept. 26. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak barátian megjegyzed ok. Ha elszámoltatod az gaz...
2018. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én is mentem már rendezvényre rokonok városába. Nem szóltam, nem találkoztam velük. Nem volt idő. Én dolgozni mentem. Ha nem is előadó az ember, akkor is egy-egy konferencia elég sűrű, nincs szabadidő, arra is szervezett programok vannak. Én meg nem azért megyek el egy hivatalos programra, hogy különcködjek, és a közeli ismerőseimet látogassam végig.
2018. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, teljesen máshogy alakult neki, mint tervezte, esetleg nem érezte magát jól, ninél előbb távozni akart stb. Nem lehet tudni
2018. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Embereknek döntő többsége ezt egyfajta számonkérésnek venné és (esetleg) ezután nem szeretné tartani a kapcsolatot.
2018. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 26. 11:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se sértődj meg, nincs min. Csak említsd meg.

Hé, láttam, hogy itt voltál, miért nem szóltál, megittunk volna valamit.

2018. szept. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
:)
2018. szept. 26. 11:15
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

A sértődés soha nem 'jogos'!

Anélkül sértődnél meg, hogy ismernéd az eset valós okait, magyarázatát?

Mit vársz a barátságtól, ha te megsértődsz, válaszul ő megsértődik a te sértődéseden, aztán te újra megsértődsz, mert ő megsértődött, hogy te sértődött lettél - így végtelenségig...

2018. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem bánt a lepontozás, véleményem változatlan:

ha valaki , ahelyett, hogy megbeszélné, miért történt az, ami, megsértődik és elfordul a másiktól, az örök egyedüllétet érdemli!

Ráadásul észlénynek sem tekinthető, ha nem használja az embert az állattól megkülönböztető beszédes kommunikációt.

2018. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!