Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sikerült nektek interneten...

Sikerült nektek interneten barátokat találni?

Figyelt kérdés

Személyesen nem sok (inkább nulla) barátom van. Interneten elég sok embert megismertem már, volt is akikkel találkoztam személyesen, tartjuk is a kapcsolatot, de nem érzem ezeket a kapcsolatokat "kielégítőnek". Olyan személytelen az egész.


Nektek sikerült már interneten olyan barátot/barátokat találni, akivel/akikkel aztán lehetett közös programokat szervezni? Ha igen, akkor elmesélnétek, hogy hol és hogyan találtátok meg egymást?


2018. okt. 7. 19:13
 1/9 he84 ***** válasza:

Hát nagyban függ attól is a siker, hogy milyen az a másik személy, hogyan áll hozzá, mennyire ér rá és hogy mennyire leszel neki idővel fontosabb, hogyha az leszel és hogy mennyire lazán, vagy komolyan kezeli ezt. Nekem sikerült neten át barátokra lelnem, még hogyha nem is sokra. De ez nem baj, nem az a jó, ha sok barátod van, akiknek egy része lehet, hogy nem is igazi barát, hanem csak haver, vagy érdekbarát (ez utóbbi elég rossz, nem kívánom), hanem az a lényeg, hogy az a kevés baráti igaz, jó barát legyen, aki tényleg türelmesen kitart melletted jóban is, rosszban is, segít ha kell, lehet vele sétálni, elmenni néha ide-oda, beszélgetni vele stb. Ám mindehhez őszintének kell lennetek mindkettőtöknek. Nem szabad elnéuni mindent, ám túl szigorúnak szintén nem szabad lenni egymással, vagyis valahol ezek között meg kell találni a megfelelő mértékű egyensúlyt.


Én az egyik netes jó barátommal több mint 10 éve ismerkedtem meg 2004-ben. Ő a legrégebbi netes barátom és a mai napig is a legjobb barátom. Anno egy Sims 2-es fórumon ismerkedtünk meg, ott segítettem én is, ő is Sims 2 infók terén más Sims 2 játékosoknak. Majd elkezdtünk ott néha közösen, egymást kiegészítve másoknak segíteni a Sims 2 témában, idővel meg külön e-mailben elkezdtünk ismerkedni. Majd jött egy hosszabb MSN Messenger-es időszak (sajnos az MSN már rég megszűnt), ott beszélgettünk, csevegtünk sokat gyakran és rendszeresen. Volt hogy pár év múlva élben egyszer taliztunk egy rövid időre. Utána is minden ment tovább, mint ahogy előtte. Sokszor segítettünk egymásnak bizonyos dolgokban, kitartottunk egymás mellett. Majd jött néha szünet köztünk, ám nem kaptunk össze komolyan, hanem egyéb okokból így alakult. Aztán azóta 2014. április óta folytatunk mindent, de már Skype-n keresztül gyakori rendszerességgel. Mai napig is így van, 2014. decemberétől néha talizunk sétálni, volt hogy ritkán mentünk is együtt kirándulni néhány napra különböző helyekre. És persze néha továbbra is segítünk egymásnak, ha kell és ha lehet az adott dologban.


Van még 2 netes barátom ő rajta kívül, ám azok nem ilyen régiek és nem ennyire szorosak, de azok is jók a maguk módján.

2018. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Eddig még nem sikerült.
2018. okt. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Az interneten az emberek nagyrésze fake vagy problémás személyiség
2018. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem,pesig örülnék neki.
2018. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1-et itt találtam aki sörözős haver lett. Meg egy fiatal lánnyal 3 évig leveleztem sűrűn, de kezd elhalni a dolog.

41 F

2018. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 he84 ***** válasza:
Na a 3-as válaszoló eltúlozza. Nem kéne általánosítani, nem minden ember problémás, vagy fake. Ennyi erővel az is az lehet, akivel élőben ismerkedünk. Hisz bármikor bárki kamuzhat bármely helyzetben és akár titkolózhat is, nem a nettől függ.
2018. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3#-nak igaza van.


S az a baj, sokan keverik a haverságot/ismerősöket a barátsággal!


Attól hogy képes valaki valakivel szimplán kommunikálni vagy mikrofonnak kezelik egymást, esetleg hasonló cipőkben járnak s meg tudják beszélni valakivel, aki hasonló hozzájuk ...stb ezek távol állnak a barátságtól.


A net egy bizonyos tévhitbe ringatja az emberek zömének a tudatát "van társaságom" "vannak kapcsolataim" "vannak barátaim, ismerőseim" - közben pedig a valóságban: Magányos ember és az eszköz a keze között.


Elgondolkodtató ki miért magányos a maga módján:

Személyiség, önismeret hiánya, visszahúzódó, kommunikáció hiánya személyesen...stb.


Engem pl kifejezetten irritálnak a gondolkodás nélküli mókus kerekes, cső látású emberek.

Bárkivel tudok beszélgetni s nyitott vagyok, de épp ezért szembesülök sokszor a fent említettekkel.


2 barátom van, de több nem is kell.

Nehéz volt megtalálni azt a mentalitási szintet, ami nem megrekedt s kreatív, sok mindenhez értők ahogy én is.

(művészet s alkotás rengeteg ágán mozgok: grafika, szobrászat, szabás varrás, barkácsolgatok...stb szinte majdnem mindent meg tudok alkotni, ami környezetünkben van. +INTP-T személyiség vagyok)


Ne nagyon támaszkpdj netre: Tév hitbe csábíthat s ringathat.


Persze vannak kivételes esetek, ahol pl 2 fél egymásra talál neten, de azt drasztikus lépéssel alakítják ki valós kapcsolattá.

Pl:

Egy városba költöznek és személyesen is tartják a kapcsolatot. De nekem pl volt ismerősöm, aki kiutazott németbe megismert félhez és azóta legjobb haverok.


Az nem barátság, hogy dumálnak neten az emberek s néha napján pl egy évben pár alkalommal összekoccannak személyesen.


Szerintem(!!!) magadat ismerd meg igazán.

Milyen vagy? Mi miért alakult ki benned? Mi miért nem megy?

Mik az előnyeid, hátrányaid?

Stb , majd javítsd s fejleszd azolat önmagadban.


Kétlem, hogy egy házban laksz a semmi közepén, ahol nincs ember.


Sok nem megfelelő emberrel szembesülhetsz keresgélés/ismerkedés alatt; meg kell találni a tömegben azt aki megfog. A barátság is majdnem olyan kihívás, mint amikor ideális párt keres az ember.

Nehéz, hosszadalmas, de kifizetődő, megérte/megéri.


Hajrá!

2018. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem sikerült pedig örülnék.

19/L

2018. okt. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 he84 ***** válasza:

Nem így van 7-es válaszoló, mert igenis neten is lehet jó barátot találni. Olvasd el az én esetemet is, amit én itt feljebb leírtam. És mi azon belül az említett régi jó barátommal már jó ideje eléggé ismerjük egymást neten át is, élőben is. Nem mindenkinek van kedve, ideje utcán ismerkedni és ott beszélni rendszeresen, főleg eleinte nem, amikor még nem is ismerik egymást. A neten szabadabban és többször is lehet beszélgetni, ismerkedni. Jó néhány ember jött össze neten, akár barátok lettek valóban és taliztak is néha, vagy rendszeresen (mint én később a fent említett esetemben is), akár végül szerelmesek lettek és párkapcsolat, család is lett. Több ilyen eset is van, sajnálom ha te nem veszel erről tudomást. Ismerek is olyat, aki így jött össze neten át élete szerelmével, már össze is házasodtak, nagyon jól megvannak. Mint mondtam a 3-as válaszolónak is, neked is ajánlom ezt is figyelmedbe:

"Nem kéne általánosítani, nem minden ember problémás, vagy fake. Ennyi erővel az is az lehet, akivel élőben ismerkedünk. Hisz bármikor bárki kamuzhat bármely helyzetben és akár titkolózhat is, nem a nettől függ."

Tehát élőben is ugyenez lehet. Ez még szintén túlzás, hogy a net tévhitbe ringat. Lehet hogy nem mindenkinek válik be annyira, ettől még nem kéne így hozzáállni és szinte elítélni.

2018. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!