Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon csak rosszat akart,...

Vajon csak rosszat akart, vagy igaza van?

Figyelt kérdés
Mivel egy gyerekkori traumát nem tudtam feldolgozni (még mindig gyerek vagyok) és sokan bántottak interneten, illetve az iskolában, a személyiségem miatt, így.... nagy hibából elkeztem magam vagdosni, és magamba zárkóztam. Viszont a legjobb barátnőm elmondta az anyának, aki az enyémmel fog beszélni ez miatt.... Nagyon rosszul esett, mert tudja miért csinálom ezt régóta, és soha nem próbált segíteni. De lehet igaza volt, és jobb lesz ha a szüleim megtudják?

2018. okt. 9. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
A barátnőd a legokoabb módját választotta a segítésnek.
2018. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ... :) A szívem mélyén érzem, hogy igaza volt, de ő is beszélhetet volna velem
2018. okt. 9. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

“de ő is beszélhetet volna velem”

Ő nem képzett pszichológus, továbbá túl nagy súly ez neki. Nem várhatod el egy tinilánytól, hogy mások életéért felelősséget vállaljon, még ha a barátnője is az illető.

2018. okt. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyszerű beszélgetés is jó lett volna, de utobbi időben ő is eltávolodott tőlem
2018. okt. 9. 18:30
 5/6 nemaRendőrség ***** válasza:
62%

"magamba zárkóztam"

"eltávolodott tőlem"

Vajon miért?

2018. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Jó, azért nem kéne lecseszni, meg flegmázni vele. Tudom milyen érzés, fél éve majdnem elvesztettem az egyik legjobb barátomat. A problémák azok nem számítanak, de az utolsó pillanatban még el akart búcsúzni tőlem, és ez volt a szerencséje. Azóta semmi baja, és nem vagyok én se pszichológus (17/F). Az meg, hogy mi várható el, szerintem ilyen, hogy elvárható nincs. Olyan van, hogy valaki vagy akarja csinálni, késztetést érez rá, vagy nem. Az pedig, hogy elmondta édesanyádnak nem volt a legjobb döntés, remélem diszkréten fogják kezelni. Valószínűleg azért mondat el neki (vagy tud róla), mert megbízol benne. Velem is ez volt, kérte, hogy ne mondjam el szüleinek. Annyi szerencsém volt, hogy egy nagyon jó ismerősöm most végzett pszichológián, így ő adott tanácsokat, de mindent magamnak kellett elintézni, és tényleg, volt, hogy hajnal 4-kor fel kellett kelni, de megérte. Én nem tudtam volna lepasszolni, és elárulni, mivel bízott bennem.


Ha van egy közeli barátod, aki inkább lelki társ, mint barát, akkor vele beszéld meg, de csak ha megbízol benne. Remélhetőleg vannak még olyan emberek, akiket érdekel más emberek sorsa, mert így kezdek kiábrándulni az emberiségből. :c


Jó tanács, ne flegmázz, és bunkózz egy depresszióssal (feltéve, hogy nem csak figyelemhiányos, mert akkor elnézést kérek, ha valakit esetleg megbántottam)!

2018. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!