Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátom nagyon rossz társasá...

A barátom nagyon rossz társaságba keveredett. Nagyon féltem. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló, nagyon kedves, komoly gondolkodású, céltudatos volt mindig is. Sosem volt egyedül, mindig voltak barátai, de most nagyon rossz társaságba keveredett. Elkezdett olyanok közé járni, akik rengeteget isznak, cigiznek meg semmit sem tanulnak csak buliznak és el akarják érni nála, hogy ő is olyan legyen. Teljesen kifordítják önmagából. Már sokkal bunkóbban viselkedik mindenkivel, romlottak az eredményei, a csalàdjával romlik a kapcsolata meg engem is bánt sokszor. Egyébként az eddigi években egy szót nem szóltak hozzá, csak most akaszkodtak rá az utolsó évre olyan címen, hogy a felkészülésnèl mindenben segítenek egymásnak, de ez kb úgy néz ki, hogy ha kell nekik valami tétel akkor neki szólnak, hogy adja már oda. Próbàltam figyelmeztetni, hogy csak kihasználják, de nem hiszi el nekem. Bunkón már majdnem ordított velem, hogy azért, mert nekem nincsenek normális barátaim (különben vannak, csak ők sem ilyen bulizósak), attól őt ne tiltsam el az igazi barátaitól. Nem lesz jó vége, ha ez így marad, nagyon aggódok érte. Már volt, hogy belekevertek valamit az italába és majdnem teljesen öntudatlan állapotba került tőle, összefüggéstelenül ordítozott mindenfélét és semmire nem emlèkezett másnap. Nem tudtam megakadályozni, mert a mosdóban voltam amikor történt, mire visszaértem már ez volt. Hogyan tudnék esetleg segíteni neki? A szüleivel meg azzal aki ezek előtt volt a legjobb barátja beszéltem róla, de hiába próbáltak meg beszélni vele, a szüleinek azt mondta, hogy hagyják élni, az eddigi legjobb barátjára sem hallgat, őt is hanyagolja már, nem keresi, csak akkor beszél vele ha a barátja keresi.

2018. okt. 10. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az önsorsrontó embereken nem lehet segíteni se családtagnak, se barátoknak. Csak a szakemberek tudnak, már ha az illető is akarja. A nagy segítésbe hányan haltak már bele? Feleségek, barátnők, de távolabbi ismerősök is. Őrjöng a drogtól, nem tudja, mit tesz, kést vág a felesége hasába, tökrészegen elvágja a barátja torkát stb. Gumiszobában van az ilyenek helye.
2018. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A ÉNB-ben is jól ábrázolják, milyen egy alkoholista (Orsi anyja), buta lány segíteni akar neki, de rá fog jönni, hogy nem tud.
2018. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell kapni az adott társaságból, ha magától nem látja be, hogy mibe keveredett. És drogtesztet is kell csináltatni, mert ez is közrejátszhat a személyiségének a változásába.

Teljesen új lakhely, új közeg. Más választásod nincs.

2018. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Ácsi, gyerekek. Ki mondta, hogy önsorsrontó az, aki életkorának megfelelően ÉL? Ebben a korban az ember hülyeségeket csinál, és begyűjti az érte járó pofonokat. Ez így van rendjén! Most kell ezt megtenni, nem 30-40 éves fejjel, amikor már sokkal nagyobb pofonok járnak érte, és sokkal nehezebb felállni utánuk. Nem kell elhinni minden maszlagot céltudatos életvitelről, meg hasonló nyalánkságokról.

Én mindig csak annyit tanultam (ha egyáltalán), hogy az aktuális vizsgáimon átevickéljek. Inkább csajoztam, vagy jártam a határt, erdőt-mezőt, láposokat. Brahiból átrendeztem a harmadik emelet szomszédos erkélyeit, ahol fel tudtam mászni, aztán figyeltem a reakciókat. Faltam a könyveket, írtam, zenéltem. A piával is közeli barátságot ápoltam. Szóval mindent csináltam, amire fiatal korom predesztinált, csak épp tanulni nem tanultam.

60 évesen elmondhatom, hogy szép és tartalmas életem volt, s ha újrakezdhetném, most sem csinálnám másképp. Mert higgyétek el, nem az a fontos, hogy mennyi év lesz az életetekben, hanem az, hogy mennyi élet lesz az éveitekben. Aki eminens tanuló, az lehet, hogy kifog majd egy jó állást, de az sem tart örökké. Nekem 8 végzettségem van. Az utolsó diplomámat 50 évesen szereztem. Az elsők fölött annyira eljárt az idő, hogy ma már merőben más szelek fújnak. Kitörölhetem velük a hátsómat. Mára pedig annyira felgyorsult a világ, hogy az ilyen változások egy évtized leforgás alatt következnek be. Aki ezt követni akarja, annak a büdös életben nem jut ideje ÉLNI az életet.

2018. okt. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval az a normális, hogy egy kedves rendes fiúból egy piálós bunkó lesz, aki mindenkit eldob maga körül, akik eddig szerették? Aki olyan társaságba jár, hogy belekevernek valami olyat az italába, amitől öntudatlan állapotba kerül? Ez a normális? Nagyon rossz felé jár a világ, ha ezt hagyni kell, meg ha ez számít életnek.
2018. okt. 21. 19:55
 6/6 anonim válasza:
Hagyni kell, hogy megvíja a saját csatáit, úgysem fog hallgatni senkire. Ha valaki mindig jó tanuló és rendes, előfordulhat, hogy megunja ezt a szerepet és direkt lázad ellene, ez természetes reakció. Bízni kell benne , hogy magától is észhez tér. Mást nem igazán tudsz csinálni
2018. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!