Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy depressziós...

Lehet, hogy depressziós vagyok? Hogyan segíthetnék magamon?

Figyelt kérdés

Sose akartam az lenni, most is rettegek tőle. Nyár eleje óta rosszul érzem magam a bőrömben, gyakran sírok és szinte állandóan szomorú és pesszimista vagyok, pedig régen mindig vidám voltam. Folyton stresszelek, meg is betegszem tőle gyakran.

Nincs semmi kiemelkedően rossz az életemben, csak kicsit egyedül érzem magam.

Mivel segíthetek magamon? Minél hamarabb szeretnék újra boldog lenni. Akár gondolatokat is leírhattok, vagy gyakorlatokat, pl stresszoldó jógapózók, ilyesmik. Meditáció segít? Valami tisztító diéta esetleg? Szeretnék örülni az életnek újra.

Segítsetek, kérlek!



2014. aug. 2. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
maszturbációt próbáltad?
2014. aug. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És te, a hülye kommentelgetés helyett?
2014. aug. 2. 23:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem járj el programokra, természetben legyél sokat, sportolj rendszeresen. Tanulsz vagy dolgozol?
2014. aug. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy egyedül vagy attól még nem leszel depressziós.

A meditáció az jó lehet, de csak ha komolyan veszed és nem hagyod abba két nap után.

A meditáció bizonyítottan stresszoldó hatású. Több kísérlettel is igazolták. Saját magamon tesztelve. :) Hasonló problémák miatt.


Az ilyen probléma mindig az énképpel kapcsolatos. Javaslom Kerner Tibor Sziklaszilárd önbecsülés című könyvét elolvasni mindenképp. És a benne leírtakat napi szinten alkalmazni.

És a Sikerkalauz II. kötetét is.


Meditáció

[link]

2014. aug. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még a legfontosabb, hogy menj emberek közé, de ezeket a könyvekben is leírják.
2014. aug. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tanulok, idén (vagyis 2015-ben) fogok érettségizni és fontos lenne, hogy nyugodtan és lehetőleg boldogan vágjak neki, mert úgy sokkal jobban sikerülne.

Szívesen sétálok és vagyok szabad levegőn, futni és sportolni is szeretek, csak néha elmegy a kedvem az egésztől, ha belegondolok, hogy egyedül kell lennem.

Igaziból a fő gond az, hogy kb sosem voltam egyedül, és most lám, szinte az összes barátom eltünedezett. Megszoktam a társaságot, vagy valami ilyesmi lehet.

Ma jobban vagyok, mint tegnap, amikor kiírtam a kérdést. :) Igyekszem pozitív dolgokra gondolni és és olyan zenéket hallgatok, amik jobb kedvre derítenek. De ez csak a felszín, estére mindig beborulnak a felhők fölöttem.

Szerintem igazán az segítene, ha elköltöznék otthonról (bárhova), mert ott ér a legtöbb stressz. De csak szeptemberben töltöm be a 18-at sajnos...


A meditációt kipróbálom, köszönöm a zenéket hozzá!

2014. aug. 3. 15:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, és utánanézek ezeknek a könyveknek :)
2014. aug. 3. 15:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Remélem minden rendben lesz! :)
2014. aug. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ♥
2014. aug. 4. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!