Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen ennyire igénytelen?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmről van szó, akivel már lassan 10 éve ismerjük egymást. Nagyon kedves és segítőkész lány (tud lenni), bár sokszor beképzelt, ezért sokan nem is szeretik az osztályunkból (igazából csak 2 barátja van rajtam kívül).Sokan piszkálják a súlya miatt is, mert eléggé el van hízva. A szülei elég gazdagok, de egész nap dolgoznak, ezért nem is főznek, csak gyorskaján meg e-food-on élnek.


Az egyetlen problémám a most már csak volt legjobb barátnőmmel, hogy olyan igénytelen, hogy már leírni sem lehet.

- Hetente háromszor fürdik és akkor is csak vízzel ... mikor náluk voltam egyetlen doboz tusfürdőt sem láttam és mikor megkérdeztem hol van, közölte, hogy nincs. Karácsonykor direkt tusfürdőt vettem neki (családi kiszerelést), viszont nem éreztem a változást utána sem. Egyszerűen már nem tudtam mit tenni, szóltam neki, hogy büdös és, hogy ezen nevet az egész osztály, de ő erre csak annyit mondott, hogy le kell szarni mások véleményét ...


- Szakadt és büdös ruhákban jár. A kedvenc farmerének az ülepén van 2 elég nagy lyuk , ezért olyat is látni lehet amit nem kellene. A másik nadrágját pedig úgy hordja, hogy egy hatalmas vérfolt van rajta. Ezért is szóltam neki, de ő azzal mentegetőzött, hogy a szülei nem adnak neki pénzt új ruhákra.


-Gyorskaján él. Minden héten legalább kétszer meglátogatja a mekit vagy a KFC-t, aztán siránkozik, hogy milyen kövér.Edzeni nem akar, mert az neki túl fárasztó lenne meg drága az edzőterem. De a gyorskajákra bezzeg mindig van pénze.


- Iszonyatosan elhanyagolt, nem érdekli, hogy néz ki. Simán bejön az iskolába full zsíros hajjal és átázott farmerrel. Mikor buszon ülünk, mindig belémkötnek az emberek, hogy üljek beljebb, mert nem férnek el, viszont nem tudok beljebb menni, mert a barátnőm átlóg még az én ülésemre is. Mindig kínosan érzem magam mellette.Sokszor az is előfordul, hogy a busz piszkos ablak alatti részét fogdossa, vagy ha hátul a hármas ülésnél ülünk,benyúl a széke mögé ha unatkozik és piszkálja a koszt. Egyszer már elmondtam neki mindent tisztán és érthetően, és közöltem vele, hogy vége a barátságnak. Ő ezek után elkezdett rám nyomulni, mindenhova követett szinte és ha másokkal beszélgettem éppen akkor ő hallgatózott vagy csak ott állt mellettünk egész beszélgetés alatt, mint egy darab fa.


Nálam tavaly telt be a pohár mikor osztálykiránduláson voltunk. Már az új legjobb barátnőimmel elterveztük, hogy együtt alszunk majd hárman és este filmezünk meg ilyenek ... de sajnos ŐT berakták hozzánk (mert vele senki sem akart aludni). Azt előre közlöm, hogy emeletes faágyak voltak! Eleinte semmi gond nem volt,de miután kipakolt, rögtön nekiesett a chipsnek amit 1 perc alatt el is tüntetett ... úgy evett, hogy telemorzsálta az ágyát, aztán bele is feküdt, mint egy kismalac. Este pedig felment az emeletes ágy tetejére, a lépcső már akkor egy hangos reccsenéssel jelezte, hogy ez nem egy okos ötlet... felért viszont egy léc beszakadt alatta, ezért inkább lejött. Az ő ágya környékén szeméthalmok voltak és hatalmasa kosz. A kirándulás második napján megjött neki, viszont nem volt nála semmi sem. Adtam neki betétet, viszont mikor a harmadik nap felébredtem, megbántam. A véres betétje ott hevert a fésűm mellett a mosdókagylón! Olyan undorító volt, hogy nem bírtam ki öklendezés nélkül. A vécén pedig kis vércseppek díszelegtek ...


Kérlek segítsetek! Mit tegyek, hogy megváltoztassam ? Nagyon szeretnék rajta segíteni, de nem tudom, hogyan kellene, mert hiába mondom el neki, hogy min kellene változtatnia, hogy több barátja legyen, mintha meg sem hallaná. Előre köszönöm a válaszokat!



2018. okt. 29. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igen O.O

Hát én itt nem igazán látok lehetőséget, az embereket nem lehet gyökereiben megváltoztatni semmilyen külső behatással. Nyilvánvalóan a szülők felelőssége lett volna ezt kezelni neveléssel, csak hát ha nem törődnek a lányukkal, akkor érthetően válik ilyenné. Hiába mész oda hozzájuk, hogy váltsanak karriert és szánjanak időt rá - ha a lányuk miatt nem hajlandóak változtatni, akkor a te véleményed miatt sem fognak.

Az idő majd megoldja, amikor saját életet kell kezdenie és nem fogják sehol sem alkalmazni, kénytelen lesz rendbe szednie magát. Addig szerintem hiábavaló bármilyen próbálkozás is.

2018. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
Te valószínűleg nem vagy a barátnője, ha az lennèl nem így vèlekednél róla. Csináld azt, hogy egy hétig ne ìtélkezz felette, majd nézd meg a változást, hogy mi fog történi. Ha ő nem ad magára, az nem a te problémád, a külsejéhez meg semmi közöd. Neked az a dolgod, hogy támogasd, ha szüksége van rád, emellett pozitìv élményeket gyűjts a közös élményekből. Erről szól a barátság.
2018. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
Biztos hogy a barátnőjének mondod magad?
2018. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

2# 3# ti nem olvastátok a leírást vagy esetleg nem tudtátok értelmezni?

egyszer egy ilyen koca hajtott rám középsuliban iszonyat undorító volt

küld el durván a fenébe esetleg mondd el neki ezt a sok szart amit ide is leírtál

ha szerencséd lesz magára veszi és megutál de megváltozik majd

ha meg megint a leszarja a más véleményét dologgal jön, mondd neki h ha ő leszarja akkor más is lefogja és örök életére egyedül marad aztán odaszarik ahova akar

2018. okt. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Fúj baxki... 2-3 válaszolókra ne hallgass, nekem még így is meglepő, hogy törődsz vele, ha rajtam múlna lerendezném annyival, hogy kirúgatnám, hogy ne mellettem bűzölögjön és pápá, szóval még így is durván jó barátnőnek számítasz.
2018. okt. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne baratkozz vele. Nem a te gondod, hogy ilyen.
2018. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez alap higénia kéne, hogy legyen számára... Írtad, hogy már próbáltál beszélni vele, hogy vettél neki tusfürdőt, tényleg megtetted azt, amit lehetett. Ezeken kívül sok mindent nem tudsz már hozzátenni. Nem hiszem, hogy ezek után megfog változni. Csak saját akaratából tud változtatni, ha akar.
2018. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!