Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Akiknek kozuletek muszlim...

Akiknek kozuletek muszlim baratja van, úgy ertem parkapcsolat vagy férj, megbantatok e a dolgot?

Figyelt kérdés

Szamos szigoru torveny vonatkozik naluk a nokre es én nem akarok ilyen skatulyaban elni. Nem tudom mire szamitsak... Most ugyan azt mondja a srac akivel ismerkedem, hogy ha o kezet emelne ram a szulei kitagadnak stb... De konkretan a Koran is emliti, hogy megverhetik a noket ha nevelni akarjak, ha pedig a Korant elfogadjak akkor gondolom ezt a tenyt is, hiaba mondja, hogy nem csinalna ilyet. Nemtudok donteni mit csinaljak. Egy teljesen ertelmes es tanult fiurol van szó egyébként. De felek ez barmikor atvalthat a masik vegletbe. Csak most az elejen tűnik minden tokeletesnek? Mit kellene tennem? Hagyjam ott??


Kerlek titeket csak olyan valaszoljon aki megtapasztalt mar egy ilyen kapcsolatot es tudja milyen egy ilyen kapcsolat. Olyanok valaszat nem varom akik migransozni kezdenek, Meg csak a hirekbol hallottak Iranrol.



2018. dec. 1. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont nincsen muszlim párom, de a családomban van ilyen. Ráadásul egy idős házaspárról van szó (nem pedig egy fiatal lány szerelmi fellángolásáról), ahol a nő felvette a muszlim vallást.


Igazából azon múlik hogy ki milyen vallású és mennyire veszi azt komolyan! Tehát ha ő igazi hithű muszlim te pedig nem vagy az, úgy nem fog működni a dolog. Az én családomban mindketten hithű muszlimok, úgy működik.

Vagy ha hagyományból muszlimnak vallja magát de nem igazán vallásos, és te sem vagy igazán vallásos, akkor szintén működhet a dolog.

2018. dec. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Emberfüggő. Arabok sem mindegyik hívő muszlim ám... Sokan ugyanúgy vannak vele, mint a keresztények hogy megkérdezed, akkor persze rávágja, hogy muszlim vagyok de le sem szarja igazából az egészet. Főleg akik Európába születtek.

Ismerek egy magyar csajt akinek török a barátja, épp úgy viselkedik, gondolkozik mint egy átlag "keresztény" a nők és család terén.

Persze más egy Angliában született török, meg egy frissen érkezett Iráni bevándorló.

Azt kell megtudni hithű muszlim-e?

Fel kell tenned ilyen kérdéseket mindenképp, amikkel kibújik a szög a zsákból, és le tudod következtetni milyen a vilagnezete.

Ilyet például: mi a véleményed arról hogy Európa keresztény, a sharia törvényekről, a muszlim keresztény parkapcsolatokrol stb. Miért erőltetem a keresztény dolgot? Mert egy muszlim szemében egy ateista sokkal undorítóbb mint egy keresztény, ők erre úgy gondolnak, hogy legalább hisz Istenben csak bolond szegény. Tudom mit irok nem egyel beszélgettem erről ( persze benne van, hogy csak nekem mondták ezt közben mást gondolnak)

Szóval ha elborul az agya a keresztény-muszlim párkapcsolat hallatán, felejtős mert téged is kutyaba fog nézni, hiába mondod, hogy téged nem érdekel a vallás.

2018. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem 1995-ben férjhezment a csoporttársához az egyetemen aki jemeni arab. A mai napig jól élnek többezör voltak kint Jemenben és Túnéziában (4*1 hónap 23 év alatt). Három gyerekük van és egy gyógyszertáruk. Szerintem boldog házasságban élnek. A nővérem nem vette fel a muszlim vallást. A gyerekek kb havonta egyszer elmennek a dzsámiba. A fiúk körül vannak metélve a lány olyan kendőt hor állandóan ami takarja a haját (nem csadorl. Kb ennyire vallásosak. Ja és nem esznek disznót és nem isznak alkoholt.


Sajnos emberfüggő az agresszivitás. Te ismered a párodat. Ha szemernyi kétséged is van akkor ne menj bele a kapcsolatba.

2018. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Több mint 7 éve vagyok együtt a párommal, aki muszlim (szintén jemeni, mint az előttem író ismerőse is). Eddig soha nem emelt rám kezet, nem kényszerít semmire, ugyanolyan ruhákat hordok mint a többi nő. A hajamat sem takarom el. A kapcsolatunk is ugyanolyan mint egy bármilyen más kapcsolat (van szex, randi, viták is néha stb.) Mindenben támogat, pl. most szeretnék egy új diplomát szerezni és maximálisan mellettem áll. Még nem házasodtunk össze, mivel szertnénk, ha a párom családja is részt tudna venni az esküvőn, de mivel a hazájában háború van, így várunk.

Én keresztény vallású vagyok, az is maradok. A párom nagyon nyitott mindnere, pl. az előző években is együtt ünnepeltük a karácsonyt a szüleimmel, akik maximálisan befogadták és megszerették őt.

Amivel talán különbözünk a többi pártól az az, hogy a párom nem eszik disznóhúst ( bár múltkor sikerült olyan joghurtot vennem, amiben disznózselatin volt... de azt mondta, hogy finom nagyon volt :D ), nem iszunk alkoholt és számomra ismeretlen ételeket főzünk, amikben igen markánsan érezhető a római kömény (kumin) íze.


Viszont ismerek sok muszlimot, akik tényleg lenézik a nőket. pl. Alig 2 hónappal ezelőtt a lakásunk előtti üzletnél egy muszlim férfi vert meg egy nőt, mert az szóbaállt egy másik férfivel. Olyanokat is "ismerek", akik csak dugni akarnak vagy kellesz a sokadik nőnek otthonra takarítani, esetleg csak gyereket akarnak.

2018. dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Nekem perzsa a barátom,és egy rossz szavam nem lehet.Csak azért,mert muszlim,még nem rosszabb,mint bárki más.Az se biztos,hogy komolyan veszi a vallást/egyáltalán vallásos.Elég sok embert találunk akárhol Európában,aki nem követi a Bibliát,pedig elvileg keresztények vagyunk.Szóval attól,hogy iszlám vallású országból jön valaki,még nem jelent semmi rosszat.Inkább a temperamentumára figyelj.Ha hevesen veszekedik,domináns típus,nem tisztel,akkor óvakodj.Ha meg nem,akkor ne pánikolj,pláne ha értelmes,művelt ember.
2018. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én férjem is muszlim. Már jóval a házasság előtt áttértem az iszlámra. A Korán nem ír olyat hogy a férj verheti a feleségét. Ez egy tipikus hazugság az iszlámról. Az iszlám olyan jogokat adott a nőknek amiket máshol csak a 20. században kaptak meg. Ha például dolgozik a nő, a férj nem veheti el a fizetését, mert az őt illeti. Lényeg az hogy ha vallásos muszlim a srác, akkor egy nemhogy megütni nem fog, de egy rossz szót sem szól majd. Az viszont nem biztos hogy vallásos. Ugyanis az iszlám szerint ha más vallást követsz, csak akkor vehet feleségül ha egyistenhívő vagy. Nem tudom, ezt említette-e neked?
2018. dec. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Vallasos, nagyon is, konkretan minden nap imadkozik es amikor beszelgetunk akkor szinte minden temaba belefuzi Istent, meg latszik nagyon, hogy mindenert halas neki es ugy fogja fel, hogy mindene ami van azt Allah-nak koszonheti. Orvos egyebkent, vagyis annak tanul. En kereszteny vagyok, egy Istenben hiszek, annyi miatt aggodom, hogy en nem akarom felvenni az o vallasat. Nem hiszek Allah-ban, O viszont nyilvan nem fog atterni es ha lesznek gyerekeink, gondolom a gyerekek csak muszlimok lehetnek, ebbol gondolom nem fog engedni.
2018. dec. 2. 18:00
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt a baj, hogy "nem hiszel Allahban", mert a két istenség valójában egy, azaz ugyanaz, csak ott arabul Allah a neve, mint ahogy az Isten szó románul is más, mint németül, angolul stb. Nem szabad elzárkózni mereven, mert akkor mit vársz, hogy ő nyitott legyen a te vallásodra, mialatt te tűzzel-vassal tiltakozol ellene?.... Szerintem felejtős ez a kapcsolat, ha már most ezeken jár az agyad és ezt komolyan gondolod, hogy verni fog, azaz ha csak megfordul a fejedben. Fiatal vagy még biztosan, keress olyat, akivel alapból egy hullámhosszon vagy, nem kell kompromisszumokat kötni vagy bármitől tartani.
2018. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én barátom is muszlim, eléggé vallásos. Sajnos a jövőnket illetően sok a vita, amit nem biztos, hogy meg tudnánk oldani. Ő úgy képzeli el, hogy a leendő felesége majd hordja a kis kendőjét, szül neki 10 gyereket - akik természetesen muszlimok lesznek - és otthon marad velük. Ennek fényében persze nem kell áttérnem az iszlámra, a lényeg, hogy maradjak kussban 😅Én meg maximum 3 gyereket akarok, nem akarom rákényszeríteni őket semmilyen vallásra (pláne nem az iszlámra), és úgy akarok öltözni, ahogy nekem tetszik. Valamelyik félnek nagyon sok kompromisszumot kell kötni, ha azt akarod, hogy közös jövőtök legyen. A miénknek is ez áll az útjába.
2018. dec. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező egyébként a saját keresztény vallásodat sem ismerd ezek szerint. Ugyanis az egyház már rég kijelentette hogy a muszlimok is ugyanabban az Istenben hisznek mint a keresztények. Ha azt mondod nem hiszel Allahban, az ugyanaz mintha azt mondanád ne hiszel Istenben.
2018. dec. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!