Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan haragudott meg?

Jogosan haragudott meg?

Figyelt kérdés
Közösen vettünk ajándékot az egyik barátnőmmel a munkatársunknak. Valahogy úgy jött ki, hogy még 300 forint lógott a levegőben, mondtam neki, hogy mit fogjuk még ezt állandóan számolgatni, már 2x átszámoltuk, nem mindegy az a pár forint? Erre elkezdte, hogy őt így nevelték, meg hogy ő most így többet fizetett, hogy ezt nem lehet így csinálni. Erre mondtam neki, hogy itt van 500 forint csak már fejezze be ezt a hisztit és hogy ez egy katasztrofális tulajdonság, mert folyton ezt játsza, mindent forintra pontosan kell számolni... Most pedig tiszta durcás rám, kérdezek tőle valamit, csak puffog, másokkal meg teljesen jó kedvűen beszélget. Nem vagyunk már gyerekek és jól is keresünk, én 26 ő pedig 31. Most ez jogos ilyenért haragudnia rám?

2018. dec. 19. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Máshogy nevelték, el kell fogadni.

Én is voltam úgy, hogy közösen vásároltunk egy társasággal egy hétvégére, és volt 2 ember, aki elkezdte úgy szétosztani az összeget, hogy "a vajat 4-en esszük, de a sajtot csak ketten" stb., no akkor mondtam, hogy akkor én járok egyet, a végén majd közöljék, mennyivel tartozom:D

2018. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg ha köszösen vettétek, akkor felezni szokás az árát.

Ha te azt mondod, hogy ne centizzétek, ez csak akkor jogos, ha te fizettél többet, más kárára ne legyél nagyvonalú!

2018. dec. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem akart mas kárára nagyvonalúskodni a kérdező, odadta az árát, sőt, valamivel többet is.

De tényleg van, akit ilyennek neveltek, neki ez a centizgetés, csúnyább szóval fillérb***ás egyszerűen természetes. Lehet nem egyetérteni vele, de ahogy kiosztottad, az szerintem kicsit sok volt.

Nekem is van ilyen barátnőm, abszolút távol áll tőlem a hozzáállása, de elfogadtam, hogy ilyen, hiszen neki így jó, nem fogom megítélni érte.

2018. dec. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!