Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan haragudott meg rám a...

Jogosan haragudott meg rám a barátnőm?

Figyelt kérdés
Gyerekkori barátnőmről van szó, akivel kb 20 éve vagyunk barátok. Volt egy párkapcsolata, ami 7 év után véget ért. A fiú szakított vele. Jóban voltam a sráccal is, de miután szakítottak nem beszéltem vele, mert nem akartam, hogy barátnőm megharagudjon. Élik mindketten azóta az életüket, mindkettőnek van új párkapcsolata. A volt barátja megismerkedett egy lánnyal a szakítás után 9 hónappal és most babát várnak. Egy egészségügyi probléma kapcsán a sráccal felvettük egymással a kapcsolatot és a vége az lett, hogy mondtam neki, hogy ha probléma van, vagy valamibe bizonytalanok szívesen segítek. Nekem 11 hónapos a kislányom és tudom milyen nehéz a terhesség időszaka és az élet egy újszülöttel, tapasztalat és segítség nélkül (bár nekem volt segítségem, de még úgyis nehéz). A vége az lett a dolgoknak, hogy az ex új párja megjelölt facebookon. Nem szerettem volna, ha nem tőlem tudja meg a barátnőm, ezért írtam neki, hogy ez és ez történt. Természetesen mérges lett, finoman megkaptam a magamét és azóta nem reagál, ha írok neki. Tényleg annyira rossz dolgot tettem? Nem akartam megbántani, de én azt hittem már lezárta a dolgot, mivel új párkapcsolata van. Ha a lány miatt lépett volna a le az exe, akkor természetesen szóba se állnék velük, de jóval a szakítás után jöttek össze. Mit kéne tennem? Törölni a lányt faceről? Annyira kellemetlen helyzet, bár tudtam, hogy ez lesz a vége. Áruló lennék?
2015. ápr. 6. 20:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy vagy áruló. Barátnőd meg fog nyugodni csak még duzzog.
2015. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem vagy arulo. Szomoru, hogy a baratnod nem erti meg. Semmi baj nincs veled es gratulalok a picihez. :)
2015. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sose tudom megállni, hogy ne segítsek az embereken és most is ez sodort bajba :( Biztos nekem is rosszul esett volna fordított esetben. Barátnőmet is megértem, mert minden vágya egy baba és az exével nem jött össze, a mostani párjával sem. Közben nekem is született baba, a nővérének is és most az exének is. Próbálkoztak legalább 3 évig és semmi. Összejött az ex a lánnyal és kb. 2 hónap alatt összehozták a babát. Tudom, hogy ez bántja és szerintem még nem tudott túl lépni a szakításon. Próbáltam nem fájdalmat okozni neki, mert nem mondtam el sokáig, hogy babájuk lesz és azt sem mondtam még neki el, hogy összeházasodnak májusban. Nem akartam, hogy fájjon neki, de aztán mégis sikerült megbántani.
2015. ápr. 6. 20:27
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

Te semmi rosszat nem tettél. Erre ő is rá fog jönni idővel.

Én is gratulálok a babához! :)

2015. ápr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
Barátnőd borzasztó gyerekesen viselkedik, valósíznű azóta sincs túl a szakításon. Ettől neked még nem kell bezárkóznod, hogy urambocsá nehogy valaki olyanhoz szólj hozzá, akinek az exhez köze van. Elvégre a sráccal is jóban voltál, nem ráhajtottál, csak egy emberi gesztust tettél felé, pici babával tényleg baromi nehéz boldogulni. Reménykedj, hogy megjön a barátnőd esze.
2015. ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem jogos a barátnőd dühe, de akkor most odaállsz elé és elmagyarázod neki, hogy nem érezheti azt amit, mert az nem jogos érzés? Hát döntsd el, hogy ki a fontosabb, a barátnőd, vagy a barátnőd expasija és annak a pereputtya és aszerint állj valaki mellé, mert mindkettejük oldalán nem tarthatod a kapcsolatot.
2015. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A családomnak is ez a véleménye, de tartottam tőle, hogy nem akarnak megbántani, ezért gondoltam, hogy itt úgyis megmondjátok az őszintét. Jóban voltam a sráccal és tudom, hogy mindketten hibásak voltak abban, hogy a kapcsolat tönkrement. Barátnőmnek is van egy természete. Akkor megnyugszok, hogy nem vétettem. Köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 6. 20:44
 8/18 A kérdező kommentje:

6-os


Nem is tartottam a kapcsolatot a sráccal, de olyan élethelyzet volt, amikor segítenem kellett, mert a baba volt veszélyben. Lehet, hogy te meg tudtad volna állni, hogy nem mész bele a dolgokba, én nem tudtam. Direkt azért mondtam a barátnőmnek, hogy tőlem tudja meg, mert vagyok annyira korrekt, hogy elmondom neki. Nem azt kértem, hogy ne érezze azt amit, hanem, hogy értse meg. Már el telt azért egy idő a szakítás után. Elviekben lezárta, bár mivel ismerem tudom, hogy nem. Amit feljebb is írtam, ha a lány miatt mentek volna szét biztos nem beszélnék egyikkel sem (bár a baba miatt akkor is ezt léptem volna, csak mondtam volna, hogy akkor maradjunk is ennyiben)

2015. ápr. 6. 20:49
 9/18 anonim ***** válasza:
Ajj, csak ezt ne. "A baba volt veszélyben" és te vagy a világon az egyetlen, aki megmenthette? Nem, te csak elsőgyerekes anyukaként fontoskodni akartál még azon az áron is, hogy ezzel belegázolsz szerencsétlen, meddő barátnőd lelkébe. Hát megtetted, sztárnak érezhetted magad egy percig, ők hálálkodtak, ez biztosan megéri azt a csekély árat, hogy egy 20 éves barátságot kukáztál. És hát igen, ha itt 17 évesek helyeselnek, hogy igazad van, akkor biztosan igazad van...
2015. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%-os a megbántott barátnőd lesz :-)
2015. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!