Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg ezt érdemlem? Miért...

Tényleg ezt érdemlem? Miért nem érdemlek meg egy megbocsátást?

Figyelt kérdés
Volt egy nagyon jó barátom,tényleg igaz barátnak mondhattam,én pedig rosszul bántam vele,mindig. Emiatt egy idő után megváltozott rossz irányba,nem akar velem többet beszélni. Tény hogy úgy viselkedtem vele,ahogyan nem kellett volna,de ezt meg lehetne beszélni is,mert nekem fontos,hiába azt hiszi,hogy nem. Már mindent megtettem. Bocsánatot kértem tőle,de ez nem hatotta meg,se azt,hogy megbántam. Miért nem érdemlem meg a megbocsátást? Ekkora bűnt követtem volna el?
2018. dec. 30. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Emberfüggô a dolog nemtudhatod hogy pont mivel vàltottad ki nàla..vagy idô vagy ennyivolt

Èn pl a testvèremre vagyok olyszinten megsèrtôdve hogyha tèrden màszna a gyerekeivel mert az asszony elhagyta stb ès jönne hogy bocsàssak meg neki akkor rùgnàk bele a legnagyobbat ès hagynàm szenvedni,örömmel nèznèm

2018. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes lenne tudni, hogy mit jelent, hogy rosszul bántál vele.

Mennyire, stb.


A saját példám jutott eszembe. Nekem is volt egy igaz barátnak gondolt cimborám. Annyira egymásra voltunk kattanva, két srác, hogy már a hátunk mögött a szexuális orientációinkat is kezdték megkérdőjelezni.

Heti 3-4 közös edzés, heti 1-2 bulizás, kajálások, napi 50-60(!) viber üzenet. A testiségen kívül (mert egyikünk sem meleg) de már-már szerelmi szintű lelkület volt a dologban. Bő másfél-szűk két évig tartott a dolog, de a srác egy idő után totálisan a nárcisztikus személyiségzavar jeleit mutatta. Miután úgy érezte, hogy engem behálózott, mint barátot, elkezdett alázgatni, kritizálgatni, manipluátorkodni. Én nagyon nagyon sokáig tűrtem és mindenért magamban kerestem a hibát, ha netán összekülönböztünk. Majd amikor egyre felvilágosultabb és egyben kritikus is lettem vele, akkor elkezdett bunkózni, kötekedni, majd egy mondvacsinált műbalhé után letiltott mindenhol.


Mivel az elején tényleg úgy festett, hogy szinte lelki társak vagyunk (még nyaralni is ketten mentünk, meg megbeszéltük a nőügyeket, tanácsokat adtunk egymásnak, véleményeztük azokat a csajokat, akik egyik egyikünknél landoltak stb) számomra nagyon fontossá vált az a barátság és a srác nagyon visszaélt a bizalmammal. Hatalmas csalódást okozva ezzel. És a végén tényleg egy blőd baromsággal veszekedést akart provokálni, csak én nem szálltam be a játszmájába. Ő annyira bedurrant, hogy hülyét csinált magából és inkább tiltott.


Namost mivel tényleg maradandóan elrontotta a bizalmat, ő is hiába keresne meg, bár 2014-2016 között a legjobb barátok voltunk, én sem engedném vissza a köreimbe. Nem állnék szóba vele, nem is reagálnék a megkeresésre, vagy ha nagyon jó pillanatomban találna meg, akkor maximum a bocsánatkérést elfogadnám, de programokat, találkozókat aztán sem.


Tehát nézz magadba, mivel gázoltál a barátod lelkébe. Nem kell utálni magadat, de viselned kell méltósággal, ha a korábbi dolgok következménnyel járnak.

2018. dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ mivel bantottad meg, nekem is volt egy legjobb baratnőm, tenyleg mindenhova együtt jartunk, mindennap beszeltunk órákat, majd kezdett megvaltozni, mert egy masik lánnyal jóba lettek es teljesen elhanyagolt, azzal az indokkal hogy neki nem fer bele ennyi ember az életébe, es igazából tenyleg barmit megtettem érte, mindig szamithatott ram, es akkor meg is szakadt a kapcsolatunk egy fél evre teljesen, majd mikor ossze veszett a lannyal, ujra felkeresett, bocsánatot kert, amit el is fogadtam, de ezek utan nem tudta vissza nyerni a bizalmamat, szoval inkabb ilyen köszönő viszonyban maradtunk,amit azota is sajnalok, dehat ő rontotta el a dolgokat, es ezek utan sajnos nem tudnek igy megbizni benne mint előtte, es a kapcsolat sem lenne ugyanaz. Szóval minden attol függ, hogy mit vétettél ellene.
2018. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel bántottad meg a barátodat? Jó lenne tudni a válaszoláshoz.
2018. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát becsaptam,és kihasználtam,vagy éppen megvádoltam alaptalan dolgokkal. Tudom,hogy ez nagy bűn,és már megbántam. Sokszor szégyellem,és talán rossz ember vagyok,annak gondolom magamat.
2018. dec. 30. 20:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez a másiktól is függ, de nekem több ember van, akit ha meg is szánok, vagy megbocsájtok neki, se engedek vissza az életembe többet. Mert nem egy példa volt rá, hogy végül tök ugyanúgy bántottak meg, ugyanazt csinálták, észre se vették, és még én voltam a rossz. Nekem nyugodtabb az életem nélkülük. Szerintem törődj bele.
2018. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hajó már elment, annyit tehetsz, hogy tanulsz belőle,így jobb emberré válsz. Én is így veszítettem el egy lányt nem is oly rég. Emberek vagyunk, sajnos sokan nem tudjuk szeretni a másikat sem barátként sem szerelemmel. De tanultam a hibámból, soha többet nem leszek önző, nem éri meg.
2018. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Mit hazudgálsz? Igaz barátnak ilyet eszébe nem jutna csinálni... Hol bántad te meg,nevetseges... 😂 Hord el magad...
2018. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Az ember hibázik!

Lènyeg,hogy Isten megobcsát!

2018. dec. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ugye tudod h tükröt tart? magadnak bocsáss meg, aztán ő is megfog :)
2018. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!