Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek nagyon barátaim az...

Nincsenek nagyon barátaim az egyetemen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok. Alapból extrovertált/nyitott vagyok, könnyen és szívesen beszélgetek emberekkel. Voltam gólyatáborban is, ott is könnyen barátkoztam, beszélgettem stb.

Elkezdődött a tanév és valahogy akikkel gólyatáborban jóban voltam, beszélgettem ők már más klikkekbe vannak, össze-vissza. Van egy lány akivel barátok vagyunk, elmegyünk néha együtt bulizni, erre-arra. Az ő révén ismertem meg sok új embert, új társaságokat, mentem el egyetemi rendezvényekre stb. Van néhány ember akikkel jóban vagyok, köszönünk ha úgy adódik beszélgetünk óra előtt. Ezzel a barátnőmmel viszont nem sok közös órám van.

Illetve ha ő nem tud jönni pl buliba meg buli előtti összeröffenésekre, akkor meg én egyedül nem megyek úgy hogy senkit se ismerek.

Szóval valahogy eltelt kb, fél év mindenkin látom az egyetemen hogy azért egy társaságban vannak én meg csak így vagyok. És mivel amúgy nagyon igénylem a barátokat, társaságot ezért ezt nehezen viselem hogy suliba nem nagyon tudok beszélgetni., társasággal lenni.

Vannak amúgy barátaim, de ők vagy más karokon tanulnak, vagy még gimi utolsó évében vagy dolgoznak tehát a baráti társaságom jól szét van szórva mindenfele és többnyire csak hétvégén találkozunk.

De nagyon szeretnék a saját karomon is barátokat, társaságot. És pl ha elmegyek valakivel kocsmázni aki ismer másokat akkor könnyen elbeszélgetek, kijövök az emberekkel. csak így suliban valahogy nem tudom hogyan, kivel stb.

mit tegyek? Hogyan kezdjek el barátkozni emberekkel ha az egyetemen vagyok? Csak így odamenni hogy szia szimpinek tűnsz elég fura :D

És most már huzamosabb ideje ezen stesszelek. Tanácsok?



2019. febr. 26. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Első évben én is így voltam. Fokozatosan alakultak ki a barátságok.

Szerintem ne parázz rá, ha nyitott vagy, kedves, segítőkész, akkor szeretni fognak és nem lesz gond.

Nálunk az igazán tartós barátságok az első év után alakultak ki. Akik első félévben jóban voltak, a képzés végén egymáshoz se szóltak. Tényleg atalakul a kör, biztos lesznek barátaid még.

2019. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Az egyetemre tanulni jársz vagy jópofizni? 23f
2019. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki szimpatikusnak tunik a szia szimpi vagy helyett elkerheted a jegyzetet, meg ha nem is kell. Mikor visszaadod mondhatod neki cserebe meghivod ebedre vagy egy sorre.
2019. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nyilván tanulni is járok, jópofizásról szó sincs, de azért az egyetem nem csak a tanulásról szól hanem programokról, élményekről, barátságokról stb.

Jöhetnek még válaszok:)

2019. febr. 27. 08:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos én hasonló helyzetben vagyok, bár már végeztem a Bsc/Msc párosítással, most posztgraduális képzésben veszek részt. Sajnos minden barátom vagy külföldön van vagy az ország másik felében, így még arra se tudok egy embert találni, hogy megigyak vele egy sört... Ez van sajnos! 26/F
2019. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!