Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok az egyetemen barátko...

Nem tudok az egyetemen barátkozni, a régi barátok pedig eltűnnek folyamat az életemből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet és az egyik legjobb barátnőmmel költöztem össze a koliban, de mióta mindkettőnknek lett barátja furcsán viselkedik és nem tudom az okát, rá is kérdeztem de csak az volt az indok, hogy azt hitte haragszom rá. A mai napig nem értem.

A másik legjobb barátnőmmel (volt) már fél éve nem beszélek. Neki is barátja lett és hiába próbáltam fenntartani a kapcsolatot egyszerűen nem ment. Egyoldalú volt. Vannak még jó barátaim, akiket gimiben ismertem meg és nagyon jóba vagyunk. Valakivel napi kapcsolatban vagyok, valaki x havonta ír, hogy mizu, mi történt az elmúlt időszakban, de ezek közül is egy ember közeli.

Az egyetemen meg lehet ott szúrtam el, hogy nem mentem gólyatáborba, bár elég sokan nem voltak. Elvileg 5-6 ember volt ott.

A szaktársakkal az a helyzet, hogy egyszerűen bármennyire is próbálok barátkozni azt érzem szimplán nem vevők rám az emberek, pedig nem is ismerjük egymást. Nem tettem rosszat meg nem vagyok egy idegesítő ember sem. Csendesebb vagyok idegen társaságban. Úgy látom megvannak a klikkek a szakon és nem igen engednek be senkit.

A vicces az, hogy van egy szaktársam aki a villamos megálló másik végén áll meg, ha én is ott vagyok, de múltkor odajött hozzám mert érdekes módon látta, hogy órán a laptopomba írok és jaj nekem biztos megvan a jegyzet. Brutálisan magányos vagyok, a páromon kívül nincs mellettem senki. Nagyon fontos ő nekem, de szükségem lenne barátokra is.

Bocsi ha érthetetlen, este van és kifolyik a szemem



2019. márc. 5. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk. Van párom, de a barátai kapcsolataim ennél csúnyábban értek véget. Pedig 10 éves barátságok voltak. A párommal jól megvagyok, de mindketten egyetértünk abban, hogy kéne egy barát akivel számíthatunk egymásra, beszélgethetünk akár komolyabb dolgokról is és elmehetnénk erre-arra.
2019. márc. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló a helyzetem. Szerintem örülj annak, hogy ott van neked a barátod. Én is úgy kezdtem az egyetemet, hogy volt barátnőm, de elszúrtam, egy kettő és fél éves kapcsolatot tettem tönkre és elvesztettem azt az embert, aki belül még mindig többet jelent nekem bárkinél (lassan egy éve nem láttam már, több mint fél éve nem beszéltem vele, de akkor már volt neki más). Igazából a suli nyomása, a barátok hiánya tett engem egy nagyon depresszív emberré és ezt a barátnőm már nem viselte el, az állandó panaszkodásaimat, a hisztiket. Tudom nagyon rossz barátok nélkül, de nem vagy egyedül. Hidd el sokkal rosszabb ha nem csak a suliban, de a magánéletedben is magányos vagy.
2019. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!