Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti hogyan tartanátok valakivel...

Ti hogyan tartanátok valakivel udvariasan távolságot egy összejövetelen?

Figyelt kérdés
A volt legjobb barátnőmről van szó. Hétvégén megyek egy programra ahova 99%, hogy ő is bejelentkezett,mert mindig ott szokott lenni.Udvariasan szeretném megoldani a dolgot,nem szeretnék vele kommunikálni,magamról beszélni,az ő dolgaira sem vagyok kiváncsi.Ennek oka is van.Néhány éve durván megszakította velem a kapcsolattartást,hosszú idő elteltével újra elkezdtünk kommunikálni,bár a kapcsolat nem lett a régi.A napokban volt egy olyan megnyilvánulása amivel nagyon megbántott és előjöttek a régi sebek.Mellőzöttnek éreztem magam mint akit megint eldobtak.Lehet nem volt tudatos a részéről,valószínűleg ő ezen nem is gondolkodik.Most nem is állnak túl jól a dolgok az életemben,érzékenyebb is vagyok,de nem szertném őt a közelemben tudni,informálni magamról,válaszolni a kérdéseire.A programra bejelentkeztem meg csak miatta nem fogom lemondani,harag nincs bennem,fájdalom,sértődöttség még van.A születésnapja is holnap lesz,nem tervezek írni neki,ő múltkor írt az enyémre.De már nem vagyunk egymásnak közeli barátai,akivel együtt ünnepeljük.Ilyen felszines kapcsolattartásra nincs szükségem.

2019. márc. 19. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy köszönöd nem vagy rá kíváncsi és nem is szeretnél vele beszélgetni. Illetve ne is adj lehetőséget neki a beszêlgetésre. Beszélgess mással, olvass, telefonálj stb... Vagy legalábbis tegyél úgy, mintha fontos dolgot csinálnál.
2019. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha észre veszed, nem mégy oda jozzá. Ha Ő oda megy hozzád, megmondod neki amit itt leírtál. Ezzel le is lesz zárva a téma. Ilyen egyszerű.
2019. márc. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,arra én is gondoltam,hogy nem megyek aközelébe pl. nem ahhoz az asztalhoz megyek kávézni, ebédelni ahol ő van,igyekszem nem egyedül lenni a látókörében,másokkal beszélgetni,telefonozni,kimenni a levegőre szünetekben.Sugallni felé, hogy nem vagyok nyitott vele beszélgetni, ha mégis próbálkozna, odajönne akkor végső esetben megmondom, hogy nincs kedvem kommunikálni,nem azért jöttem a programra.
2019. márc. 19. 11:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó ötletek, amiket írtok, de a kérdezőt is megértem. Vannak olyan volt barátnők, akiket egyszerűen nem lehet levakarni. Se udvariasan, se "megmondva". Nekem is van egy ilyen, egyszerűen nem érti meg, hogy nem haragszom rá, de nem akarok vele semmiféle kapcsolatot. Nehéz ügy. Pedig én tényleg megmondtam neki, úgy viselkedik, mint aki fel sem fogja, mint mondtam. Végleg megsérteni én sem akarom, de van az a patthelyzet egyeseknél, amikor semmi nem használ.

Beszélgess a többiekkel, ha odamegy hozzád, akkor válaszolj egy-két szóban, közömbösen. Semmit, de semmit ne mondj magadról, és te se kérdezz tőle semmit. Ha ebből sem ért, nem veszi észre magát, akkor passz, nem tudom.

2019. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem lehet levakarni,bizonyos szinten így van,bár ő volt az aki megsértet,lenullázta a barátságunkat,mindenfélét összehordott...de valami miatt társaságban szeret odajönni hozzám vagy buszállomáson nekem meg ilyen kapcsolattartásra nincs igényem.Na őt ilyen módon nem lehet levakarni.Ha azelőtt kacatként eldobta a barátságunkat nekem akkor a morzsácskák nem kellenek amiket elhullajt társaságban.
2019. márc. 19. 13:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem megyek olyan összejövetelre ahol olyan van aki bántott engem.
2019. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló mint már említettem csak miatta nem fogom lemondani a programot, ami nekem jót tesz.Különösképpen nem zavar,hogy ő ott van,elfér csak kommunikálni nem akarok vele.
2019. márc. 19. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!