Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Pár hónapja lettem vegetáriánu...

Pár hónapja lettem vegetáriánus. A legjobb barátommall valahogy a veganizmushoz keveredtunk és egyszercsak megszólalt, hogy: Ha vegán leszel tobbet nem beszélek veled. Csak álltam ott és nem tudtam mit mondanjak. Valakivel már volt ilyen?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 7. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Valószínűleg volt már rossz tapasztalata néhány vegánnal. Némelyiknek nagyon elborult nézetei vannak.
2019. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Arra gondolt hogy a vegánok ÁLTALÁBAN egy KICSIT már túlzásba viszik a dolgokat...
2019. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem kérdezted meg tőle, hogy "miért vannak hatással étkezési szokásaim arra, hogy barátkozol -e velem ezután vagy nem"?

Ez nekem nagyon fura.

Ha volt is bármilyen rossz tapasztalata, nem kellene általánosítania.

2019. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
A vegansag az nem csak egy kis etkezesi szokas/furcsasag, elegge meghatarozza az ember karakteret, de a baratod fura h ilyet mondott.
2019. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

A legtöbb embernek a fanatizmussal van a baja, meg a tukmálással. Senkit nem érdekelnének a jehovások meg a vegák/vegánok meg a PETA-nácik sem, ha nem tolnák állandóan az ember képébe magukat és szeretnék a világot a saját képükre formálni.

Ugyanúgy senkit nem érdekelne hogy vega vagy, amíg nem próbálod másra a nézeteidet erőszakolni, progagálni, hirdetni hogy mennyire más és jobb életmód mint amit ők csinálnak. A barátodnak is valószínűleg ez a baja velük, nem az hogy mit (vagy mit nem) esznek.

2019. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Soha nem mondtam neki, hogy milyen szar ember, hogy eszik húst, mert nem gondolom így. Még egyetlen egy vegán emberrel nem találkozott, sőt még vegetáriánussal sem. Én voltam az első, tehát rossz tapasztalatai sem lehetnek. Nem tudom mit tegyek.
2019. ápr. 7. 15:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az kellett volna mondanod pedig, hogy ha a te számodra a barátságunk ezen múlhat akkor én most mondom, hogy a barátságunknak ezennel vége, jobbat érdemlek egy ilyen embernél még havernak is nemhogy barátnak.
2019. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezed meg töle, mi baja van a vegánokkal, illetve szerinte mi a vegánság lényege?

Ha nem tud értelmes választ adni, akkor valószínüleg ö az, aki teljesen begyepesedett, elöítéletes valaki, akkor meg csak idö kérdése, mi lesz, ami miatt megszakítja veled a kapcsolatot

2019. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A barátod gondolkodása fura, ha eleve azt feltételezi, hogy "ha te is áttérsz erre az életmódra" akkor majd "te is úgy fogsz viselkedni ahogy ő nem szeretné hogy viselkedj"...

Egyébként ezek csak feltételezések, amíg nincs megkérdezve tőle, nem lehet tudni mit gondol vagy gondolhat erről.

2019. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
A barátod épp olyan buta,alacsony IQ-jú és EQ-jú ember lehet, mint az 5-ös.
2020. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!