Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet, hogy elvesztettem egy...

Lehet, hogy elvesztettem egy barátot, mert nem hiszek az általa MLM-ben értékesített csodacsokiban?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szerint amit 17.000 forintért árulnak csokoládét, az minden betegségre jó. Bármi bajom van, mindenből meggyógyít és fogyókúrára is kíváló. Egy MLM rendszerben árulja, ahol tagokat próbál beszervezni, mert eldöntötte, hogy ő márpedig nem akar az átlagbérért gürizni és ebből fog meggazdagodni.

Én megmondtam neki, hogy szerintem egy orbitális átverés áldozata, ez az egész MLM egy piramisjáték, ebből csak az elsők járnak jól, illetve hogy szerintem olyan gyógyhatású szer, ami mindenre jó nincs. Persze most én vagyok a hitetlen, mert hogy ő pecsétes papírokkal tudja igazolni, hogy mennyi nyomelem van benne, és különben is hogy mondhatom valamire, hogy átverés, amikor nem is próbáltam és nem is tudom, hogy az-e. Nem akartam mondani, hogy csak a hülye nem látja hogy ilyen nem létezhet, de ő hisz benne. Úgy látszik, bármennyire is finom voltam vele, lehet, hogy megsértődött, mert nem voltam hajlandó megadni az ismerőseim elérhetőségét. Szerinte ha én így is gondolom, lehet, hogy ők máshogy látnák, és nekik joguk van eldönteni, hogy be akarnak-e szállni egy olyan üzletbe, ami nekik is az életük lehetőségét jelentené. Most persze én vagyok az, aki mindent negatívan lát, csak mert nem hiszek a mesében. Sajnálom szegényt, mert szerintem irtózatosan átverik, és ezt ő nem látja, de szerinte nincs igazam.

Ti mit tennétek a helyemben?


2019. máj. 6. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked van igazad, nem vagy köteles megadni az ismerőseid elérhetőségét. Majd megenyhül ha akar.
2019. máj. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:

Nem vagy köteles megadni az elérhetőséget. Hasonló esetben a kollégámnak meg is tiltom az elérhetőségem átadását.

Ez egy önbecsapásra/önkizsigerlésre épülő rendszer.

2019. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
És ha emiatt elveszíted, akkor ő most(!) nem éri meg a fáradságot.
2019. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudod, akinek egy barátság csak addig tart, ameddig nem vagy hajlandó vakon belevágni bármilyen hülyeségébe, azt úgy hívják, hogy érdekbarátság. Volt ilyen barátom. Hangsúlyozom: volt.

Mindenkinek joga butának lenni. Bár elég szomorú, amikor valaki alapszintű természettudományos ismeretek híján felettébb magabiztosan állít olyasvalamit, amiről halvány lila gőze sincs. De nem is ez az igazi baj. Hanem hogy a barátságot alárendeli a pénzszerzésnek. Jópár olyan barátom van, akik a legkisebb mértékben sem vettek részt a különböző hóbortjaimban, és mégis ugyanúgy barátok maradtunk. Mert egy értelmes ember fel tudja fogni, hogy nem minden az ő kívánsága szerint történik.

Én azt mondom, hagyd magára... ha ő ilyen, akkor nem érdemes érte sírni.

2019. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, és egyébként engem is egyszer be akartak szervezni. Lökték a típusdumát, hogy ebből hogy meg lehet gazdagodni, sokkal jobban lehet keresni vele, mint alkalmazottként akárhol... aztán ekkor finoman rákérdeztem, hogy "akkor ti miért dolgoztok emellett?" 1:0 ide.

Meg persze olyan is volt, ahol az ismerőseim adatait szerették volna elkérni. De mondtam, hogy nem áll jogomban elmondani. Nem kaptam rá felhatalmazást, innentől kezdve szemét dolog lenne az adataikat kiadni. Egy pár hónapig még zaklattak ezzel, aztán abbahagyták.

2019. máj. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is kérdeztem tőle, hogy mennyit költött rá eddig és mennyit keresett vele. Azt monda, hogy 600-at költött és 200-at keresett, de megérte, mert a terméket magának is vette, amitől neki is jobb lett az egészsége. Mondtam, hogy akkor térjünk vissza a kérdésre akkor, amikor matematikailag is több lesz a bevétele, mint amit ráköltött.

Amúgy meg ha jól tudom, a GDPR miatt ő nem kezelhet személyes adatokat, így jogszerűen nem is juthatna hozzá ezekhez az adatokhoz, mert még én magánszemélyként elmenthetem az ismerőseim elérhetőségét, addig ő ezt üzletszerzési céllal, csak az érintettek hozzájárulásával tehetné, és mivel az nincs meg, a törvény szerint azonnal meg is kellene semmisítenie, mihelyst megkapta volna valakitől.

2019. máj. 6. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:

O nem a baratod.


Ez a huminsavas csoki. Nemreg vettem egy komplett dobozzal a baratomnak evfordulonkra. Ugyis edesseget eszik allandoan. Jot tesz legalabb. En meg azota szedek huminsavat mar 4. Honapja. Szebb a borom,vekonyabb vagyok es energikusabb. En interneten rendeltem egy idegentol.


N/38

2019. máj. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!