Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy ha én...

Miért van az, hogy ha én mondok valami az senkit nem érdekel de ha más mondja ugyanazt akkor mindenki érdeklődik, figyel, visszakérdez?

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mert az adott helyzetben, szituációban a te szavad, véleményed nem számít.
2019. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem mindegy h milyen témát hozol fel amivel felkelted az érdeklődésüket..
2019. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Oké...ezt alapvetően levágtam én is. De, hogy miért nem számít, az már egy nehezebb kérdés.
2019. máj. 9. 15:22
 4/17 A kérdező kommentje:

2


Volt olyan, hogy valakinek elmondtam egy szerintem érdekes sztorit és amikor utána elmondtam a többieknek én mindenki csak “öhöm”.


Aztán jött az a srác akinek elmondtam előbb és nem sejtve, hogy én már elmondtam ő is elmondta a többieknek az én sztorimat amire “ó tényleg, és mikor történt, mi lett vele stb” szóval feltettek egy csomó érdeklődő kérdést.


Miért érdekesebb egy történet ha egyesek szájából hallják?


Az emberek gusztustalanok?

2019. máj. 9. 15:25
 5/17 anonim ***** válasza:
Attól hogy te nem erdekled őket, az emberek még nem gusztustalanok.
2019. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mert abban a társaságban nem kedvelnek téged igazán. Akinek meg isszák a szavait azt valamiért jobban szeretik.

Tehát számukra nem az számít mit mondanak, hanem hogy ki mondja.

2019. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6


De ez diszkriminatív? Mikor valakinek nem adsz egyenlő esélyt másokkal? Holott lehet hasonló képességük, tehetségük van. Csak valamilyen alapon diszkriminálnak.

2019. máj. 9. 15:30
 8/17 A kérdező kommentje:

5


Hát pedig ha valakit aki barátságos és még be is szeretne illeszkedni kiközösítenek, nem tudom minek nevezzem.


Mintha nem lennék emberi lény ezt éreztetik. Ilyenkor nem jogos ha gusztustalannak találom őket mert talán felszínes szempontjaik szerint kedvelnek meg utálnak embereket? Szerintem teljesen jogos a jelző.

2019. máj. 9. 15:33
 9/17 anonim ***** válasza:

Én vagyok a #6. Persze, nem szép dolog így viselkedni senkivel. De az élet sosem volt igazságos. Az emberek szimpátia alapján adnak prioritást a kapcsolataiknak. Arról nem tehet senki, ha valakit jobban kedvel, mást meg egyáltalán nem. Ez az élet minden területén így van. Az más kérdés, hogy udvarias emberek ezt nem éreztetik másokkal állandóan, de biztosan te is másképp figyelsz a számodra szimpatikus/fontos emberekre.

Gyanítom akikről szó van, azok "barátaid". A kategória besorolás miatt feltételezem.

Innentől kezdve csak annyit kérdeznék tőled, hogy minek barátkozol olyan emberekkel akiket ennyire nem érdekelsz? Keress olyan társaságot magadnak, ahol megtisztelnek azzal, hogy normálisan beszélgetnek veled.

2019. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9


Nincs ilyen társaság. Az abszolút max amit elérhető, hogy udvariasan teszik ezt, de akkor sem kedvelés alapján.


Valamiért mindig kizárnak már az elején engem mindenből. Pedig nem vagyok rossz ember...sőt.


Nem tudom miként tekintenek rám illetve miért de simán érezhető, hogy másokkal sokkal nyitottabbak.


Ezért gondoltam azt, hogy felszínesek az emberek általában meg igazságtalanok. Egyedül jobb lenne ilyen körülmények között nyilván de azért kicsit csüggeszt, hogy nincs olyan ember akivel egy hullámhosszon lennénk. Ez kicsit fura azért.

2019. máj. 9. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!