Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én érzem rosszul magam,...

Én érzem rosszul magam, miközben ő tesz tönkre. Mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőm már fél éve mérgez. A sztori az, hogy a pasijával nagyon megromlott a viszonyuk. Mindenen összevesznek, emiatt a lány folyton szomorú, ideges, sír, máshol keresi a vigaszt (igen, más pasiknál). Én olyan típus vagyok, aki kimondja, amit gondol, ő meg sajnos olyan, hogy neki csak azt lehet mondani, amit hallani akar, különben megsértődik.


Már eleve azzal is mérgez, hogy folyton panaszkodik, hogy nagyon rossz neki, de változtatni nem akar. Én többször elmondtam neki, hogy szerintem ki kéne lépnie, nem tesz jót ezzel magának. Elég idegesítő egy idő után. Még ha tenne valamit az ügy érdekében, azt mondanám, persze, meghallgatom a fejlődését, de semmi. Többször szakítottak már, kezdtem örülni, hogy elkezdi a tovább lépős fázist, de egy-két nap után mindig kibékültek.


A legnagyobb baj február környékén kezdődött. Akkor már kicsit ráuntam, hogy mindig ez a téma és megmondtam neki, hogy sajnos nem tudok újat mondani csak ugyanazt, mint eddig. Ekkor csúnya dolgokat vágott a fejemhez, meg is akarta szakítani velem a kapcsolatot, meggyanúsított minden félével, ami csak az ő fejében volt. Aztán bocsánatot kért és számára ment minden ugyanúgy, mint eddig, csak számomra nem. Azóta sem bírok ezen túllépni.


Elkezdtem kerülni, észre is vette. Mondta, hogy már így is sokkal kevesebbet beszél a problémáiról. Emiatt viszont én érzem rosszul magam, hogy elvileg egy barátnőnek az a dolga, hogy jóban rosszban ott legyen a másik mellett és ha baja van, meghallgassa. De így is mindennap attól rettegek, hogy mikor bunkózik velem megint és mikor kell hallgatni a drámázásait. Már pedig a barátságunk érdekében ezt kell tennie, kussolni és magában szenvedni, vagy legalábbis ne nekem. Sokszor rontotta el a hétvégéimet azzal, hogy az aktuális programomat megzavarta, mert ő most épp sír mert megint meg lett bántva.


Barátság megszakítása kizárva, kolléga.


Mit tudnék tenni?


2019. máj. 19. 17:51
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Barátság megszakítása kizárva, kolléga? Hát pedig más megoldás nincs! Nem tűnik fel, hogy ez már nem barátság? A barátság a két félnek jó. Ami mérgez, az nem az. Csak mondom ...

"Én többször elmondtam neki, hogy szerintem ki kéne lépnie, nem tesz jót ezzel magának." Nem tűnik fel valami???

2019. máj. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!