Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Akkor tulajdonképpen feleslege...

Akkor tulajdonképpen felesleges barátkoznom, vagy bármilyen beszélgetést kezdeményeznem/kezdeményezést fogadnom, igaz? :D

Figyelt kérdés
Elég rossz körülmények között élek, sokszor van rossz kedvem mert olyan dolgok történnek velem. Például anyám pasija, (akit úgy szedett fel hogy semennyire nem ismerték egymást, mert idézem "lakva lehet megismerni valakit" aztán ideköltözött. Mint később kiderült egy elviselhetetlen, alkoholista, agresszív állat) miatt nem tudok aludni este, mert direkt a ház közepén kell mindenkit elmondani a munkahelyéről minden semmitérő szarnak vagy épp anyámat/engem szíd éjfél körül is. Vagy épp anyám veszekedik valamit, igazából összeillenek. Sokszor meg lettem vádolva azzal, hogy sokat panaszkodok, hat de b+ megkérdezi hogy vagyok, akkor hazudjak hogy jól, ilyen körülmények között, vagy mi? Minden kapcsolatomnak vége lett szinte, de már annyira elegem lett az egészből, hogy én sem keresek senkit, minek ha úgy is tudom a végkimenetelét, hogy nem akar beszélni velem, mert túl negatív vagyok. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ők mennyire lennének pozitívak egy ilyen helyzetben, ahol az egész család inkább még alád tesz, amikor segítségre, megértésre lenne szükséged.
2019. máj. 24. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én életemet írtad volna le...
2019. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hasonló hasonlót vonz, ez alapján hasonlóan negatív emberekkel ismerkedhetsz nyugodtan. Többen vannak mint gondolnád :D
2019. máj. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elköltözni eltudsz? Az lenne a helyzetre a jó megoldás. Esetleg rokonhoz menni vagy régi baráthoz, ha van rá lehetőség. Ami a barátkozást és ismerkedést illeti, dehogy, nyugodtan beszélgess másokkal, viszont érdemes lenne előbb a helyzetet megoldani. Nehéz szituációban vagy és érthető ha támogatásra van szükséged, de a másik felet is meglehet érteni, hogy kimerítő tud lenni ha mindig ugyanazt hallja, miközben bármennyire akarna, nem tud segíteni. Nem hibáztatásként mondom, de ez is egy szempont. Más kérdés hogy hülyeség olyanokat a fejedhez vágni, hogy sokat panaszkodsz, miért vagy negatív vagy nem beszélni veled, ők nem voltak a barátaid ha ezt teszik.


Én szakembert ajánlanék mindenképp, akinek eltudod mondani a történéseket, segít kezelni őket, segíti az önbizalmad felépíteni és szinten tartani. Nem azért mert gond lenne veled, hanem mert szükség lenne valakire aki mindig meghallgat és érti is miről van szó, cserébe mentálisan és lelkileg is segítséget nyújthat.

2019. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igaz :D
2019. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez ismerős. Mármint az a része, hogy negatívnak vagyok billogozva és inkább kerülnek az emberek. De persze mikor elmesélném az életem (még az ismerkedési fázis megfelelő szakaszán) akkor mindig mondják, hogy hú de nem csodálják, sőt ehhez képest még mennyire egyben vagyok stb stb. Elég sokféle ámítást hallottam már. Meg még biztatnak is, hogy nyugodtan beszélhetek nekik a problémáimról, meghallgatnak.

Aztán eltelik egy év vagy kettő és már el is kezdenek kikopni mellőlem. Pedig nem nonstop nyavalygok, elég sokat szoktam viccelődni is, meg magasröptű gondolatokról értekezni, és érdeklődöm, meghallgatom a másik felet is. Sőt, ha esetleg épp nekem is szar a kedvem, de neki rosszabb, akkor félre is teszem a saját, kisebb bajom.

Na most ehhez képest a kutyának se kellek hosszútávon.

Szóval tényleg nem tudom kérdező. Lehet tényleg nem kellenek a "beteg" emberek senkinek. Még egymásnak sem. Főleg különben, hogy két ilyen hasonszőrű búbéla egymást max csak lehúzni tudja sokszor.

Mindenesetre kitartást. Az élet szar és köcsög, az emberek meg beszűkültek és nem érnek rá a mély dolgokra.

2019. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a költözés nem megoldható. Azok az emberek, akiket szerettem és fontosak voltak eltűntek az életemből, hiába ragaszkodtam hozzájuk foggal-körömmel

Akik pedig csak ártottak nekem és nem kedvelem őket, azok maradnak bármit is teszek,sőt néha még bővül is a számuk. Ma is olyan rosszul éreztem magam, szerintem pánik rohamom volt, el akartam menekülni tőle, elmentem itthonról, de nem lett jobb. Ilyenkor úgy hiányzik valaki, akivel tudnék beszélni egy kicsit, az megnyugtatna, de tudom hogy nem tehetem.

2019. máj. 26. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Azóta javult a helyzeted? Sajnos velem is hasonló történt és édesanyám a palija miatt kidobott a házból 16 évesen. Pedig már akkor diákmunkát vállaltam, mert azért egyedül nehéz gyereket nevelni. Azóta már sok minden történt és saját erőmből le érettségiztem és most egyetemre járok szülői segítség nélkül.
2020. dec. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!