Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyre kevesebb a barátom,...

Egyre kevesebb a barátom, normális?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista leszek és össz két, azaz kettő emberre tudnám bizton azt mondani, hogy a barátaim. Rendszeresen tartjuk a kapcsolatot, mindig képben vagyunk, hogy éppen mi történik a másikkal. A gimis “barátságok” kezdenek szertefoszlani, kicsit eröltetettnek érzem már a chatelést is, mindig én kezdeményezem a beszélgetést.

Anno általánosban még rengeteg barátom volt, gimiben új barátokat szereztem, de már jóval kevesebb olyan ember akadt, akivel hasonszőrűek voltunk. Egyetemről nincs túl ismerősöm, barátom aztán meg....

Ezen gondolkozva az a kérdés merült fel bennem, hogy más is van-e így, hogy azt érzi, hogy hullanak el mellőle a régi barátai.



2019. júl. 2. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már ketten vagyunk.
2019. júl. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen. Most végeztem az egyetemen. Sokkal kevesebb barátom volt, mint gimiben. Sőt ezután attól tartok még kevesebb lesz.
2019. júl. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy sincs már évek óta.
2019. júl. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De mi lehet ennek az oka, mit gondoltok? Titeket nem bánt a dolog?
2019. júl. 3. 15:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet. Az én esetemben pl. költözés, munkahelyváltás. Meg amúgy is változnak az emberek.
2019. júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor te is úgy tapasztalod, hogyha már nem találkozol valakivel minden áldott nap- legyen az munkahelyen, iskolában, egyetemen, akkor már egy idő után elkezd lazulni a kapcsolat? Mert én teljes mértékben ezt érzem, hogy emiatt egyre kevesebb a közös téma, ezért erőltetett a chatelés pl.
2019. júl. 3. 23:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, így van. De ez valahol érthető is. "Online barátok"ra meg igazából nincs szükségem, főleg úgy nem hogy előtte összejárogattunk.
2019. júl. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sajnos igen :/

Az ha nem talalkoztok gyakran amint írtad is kérdező (minden nap) akkor lassan kezdtek elhidegülni :/

Persze semmi sem menthetetlen de nagyon sok energiát kell akkor egy kapcsolatba tenni amit viszont meg kell fontolni, mert ha te nem kapod vissza az a befektetett energiát egy barátságból, akkor hagyni kell

2019. júl. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen úgy érzem, mintha csak én szeretném megmenteni a barátságot, márpedig ez két emberen múlna, nem egyen. Viszont azt se szeretném ha a végén mindenkit elveszítenék és egyedül találnám magamat.😔
2019. júl. 5. 17:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem se maradt egy se a páromat leszámítva. Az első egyetemen ahova jártam, 3 jó barátom volt, na közülük már csak eggyel beszélek néha chaten, ráadásul ő is kiköltözött külföldre.. tavaly elkezdtem egy új szakot, itt meg egy barátom sincs egyelőre, lehet nem is lesz, mert 3-4 év korkülönbség van az évfolyamom többsége és köztem, ami nem hittem volna hogy nagy különbség, de mégis száműzöttnek érzem magam miatta :D az ilyen általános és középsulis barátságokról meg ne is beszéljünk, mindegyik leépült, pedig volt ami tizenpár évig tartott. Ahogy írták, ez leginkább a személyes interakció hiánya miatt van, amire pedig az egyik (vagy mindkét) oldal passzivitása veti a keresztet. Én is hónapokig írtam az egyik egyetemi jó barátomnak hogy mi a helyzet vele, de azon kaptam magam hogy napokkal később válaszol csak, és kb sose kérdez vissza hogy amúgy velem mi van.. baromi unalmas személyiségem lehet hogy őszinte legyek :'D
2019. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!