Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyre kevesebb a barátom,...

Egyre kevesebb a barátom, normális?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista leszek és össz két, azaz kettő emberre tudnám bizton azt mondani, hogy a barátaim. Rendszeresen tartjuk a kapcsolatot, mindig képben vagyunk, hogy éppen mi történik a másikkal. A gimis “barátságok” kezdenek szertefoszlani, kicsit eröltetettnek érzem már a chatelést is, mindig én kezdeményezem a beszélgetést.

Anno általánosban még rengeteg barátom volt, gimiben új barátokat szereztem, de már jóval kevesebb olyan ember akadt, akivel hasonszőrűek voltunk. Egyetemről nincs túl ismerősöm, barátom aztán meg....

Ezen gondolkozva az a kérdés merült fel bennem, hogy más is van-e így, hogy azt érzi, hogy hullanak el mellőle a régi barátai.



2019. júl. 2. 22:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Lassan én is kezdem elhinni, hogy az én személyiségem is unalmas lehet, mert én is tapasztaltam már, hogy én kérdezek, érdeklődöm, az viszont, hogy velem mi a helyzet hidegen hagyja a másik felet.

Most azt találtam ki, hogy az egyik (volt) barátomnak nem írok, megvárom eszébe jutok-e..

2019. júl. 6. 00:21
 12/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez nekem is eszembe jutott pár hónappal ezelőtt.. hát azóta se keresett az illető. De hátha veled másképp lesz :)
2019. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

A barátság fogalma bizony összetett és mondhatni kényes kérdés.

Az ember életében jönnek-mennek az emberek, akik lehetnek jó barátok vagy csak pusztán jó ismerősök.

A barátság kérdése mindig két emberen múlik.

Olyan akár egy elültetett fa vagy egy cserépben gondozott virág. - Ha gondozza mindkét fél akkor meghozza a gyümölcsét vagy virágát. Azonban ha csak egyoldalú, akkor sajnos feleslegesnek bizonyul a belefektetett energia és rájövünk hogy már hiábavaló annak életben tartása.

Arra kell gondolni, hogy vannak olyan dolgok mint például a barátság fogalma is, hogy kiállja az idő próbáját és vannak olyanok is amelyek nem. - Hát az ilyen kapcsolatokat- bár mennyire fáj is- illik tudni elengedni vagy pedig passzív kapcsolatként elkönyvelnünk.

Valószínűleg ezek a kapcsolatok azért lazulnak fel vagy maradnak annyiban, mert már nincsenek meg azok a közös kapcsolódási pontok a két fél között amelyekre korábban építhető volt a barátság alapja. Vagy egész egyszerűen már nem tud fejlődni, nem képes megújulni és ezért is hagyjuk magunk mögött az évek múlásával.

2019. júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!