Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kell barátokat szerezni?...

Hogy kell barátokat szerezni? Olyanokat akikben megbízhat az ember?

Figyelt kérdés

21 évesen soha nem voltak még barátaim.

Mindenki csak kihasznált,szivatott,átvert,csicskáztatott.Ha elmondtam valami bizalmasat,az volt az első dolguk,hogy világgá kürtölték.Ha megbíztam bennük,mindig pofára estem.

Most már 3 éve nincs egy barátom sem.Fogalmam sincs,mások hogy csinálják.Hogy kell normális barátokat szerezni?



2019. júl. 11. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Sehogy. Senkiben sem szabad megbízni.
2019. júl. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De másoknak vannak barátaik,akikben megbízhatnak
2019. júl. 12. 00:10
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Sehogy. Egy tanács, amit útravalóként kaptam a szülőktől: anyádban se bízzál.


Haverkodni lehet, meg érdekkapcsolatokat kialakítani, és ennyi.

2019. júl. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Épp most akarom megszüntetni az egyetlen eddigi igaznak vélt barátságom, ami már vagy 7 éve tart. Változnak a koromban is az emberek, 20 évesen még a személyiség is alakulhat, legalábbis a dolgokhoz való hozzáállás és világnézet. Barátnőmmel olyan szinten különbözünk egymástól már, hogy semmibem mem tudunk egyetérteni. Ezzel nem is lenne akkora baj, de mostanában lenéz engem és ez nagyon bánt. Így eljutottam arra szintre, hogy inkább ne legyen egy barátom se, de biztos nem fogom enni az ideget az ilyen életképtelen, lélekromboló emberek miatt. Úgyhogy bizony én is itt tartok, hogy nincs egy igaz barátom sem, de nagyon optimista vagyok így nem bánkódok miatta, mert még fiatal vagyok és majd a melóhelyen vagy baráti társaságokban szerzek ismerősöket. Esetleg rock koncerten vagy bárhol.
2019. júl. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerencsés ember vagyok, nem kevés gyerekkori barátom van, akikben soha nem csalódtam. Ezek a barátságok tényleg gyerekként lettek azok, bármit, akármit megtennék értük. A legfrissebb ilyen barátság 14 évesen alakult ki a középsuliban 20 éve. Azóta viszont nem kerestem de nem is találtam. 21 évesen nem sikerült volna ilyen barátokat találnom már. Pont az a kapocs hiányozna, hogy együtt nőttünk fel.
2019. júl. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Akirol azt hinned az igazi, egyetlen, huseges es oszinte legjobb baratod arrol is kiderulhet, hogy egy ketszinu sajnos.

Ennek nem te vagy az oka, sok embernek nincsenek igaz baratai, mert manapsag tenyleg senkiben se szabad megbizni. Joban lehetsz az emberekkel, de huzz egy hatart aminel tovabb senkinek semmit.

Csak magadban es a kutyadban bizhatsz, ha van.

Az emberekben sajnos nem.

2019. júl. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Hiába is keresed, nem hordozza minden ember azt a tulajdonságot, amivel klappolhat Veled. Nekem külföléd miatt nem voltak meg a fix barátaim.


Általános alsó tagozatában lett egy legjobb barátnőm, hozzájuk csatlakozott két lány a baráti körömbe, akik negyedikben érkeztek.


Elkezdtem a felsőtagozatot külföldön és az egykori barátságaim elkoptak majd eltűntek.


Lett külföldön 3-4 barátnőm, de, ahogy hazajöttem, megszűnt a barátság is, mert nekik ott volt az életük és, hiába kerestem őket, eltűnedeztek. (Azt had tegyem hozzá, hogy akik bántottak odakint, azok előszeretettel zaklattak még 1 éven át és vulgáris dolgokat küldözgettek nekem).


Elkezdtem a gimit Magyarországon, ahol lettek barátaim, de, amikor iskolát kellett váltanom, eltűntek, mert megvolt a maguk élete.


Az új gimimben nem igazán tudtam olyan barátokat találni, akikkel mélyebb kapcsolatot tudtam ápolni; kilencedikben volt egy lány, akivel jóban voltam, de ő csak akkor hívott át magához, ha kellett neki egy fogalmazást írnia; vele jól elvoltam, de kiderült, hogy mindent visszaadott az osztálynak, amiket elmondtam neki.


Görcsösen kerestem a barátokat, mindenfele eljártam, de az a mélyebb jó barátság sosem alakult ki, mert a másik fél mindig távolságtartó maradt, nem jött el a találkozóra, édesanyám meg mindig sajnált, hogy nem járnak el a bulijaimba, nem jönnek át hozzám, hogy egyedül vagyok.


Lett egy fiatal (kb 32 éves) kolléganője édesanyámnak, aki nagyon érzékeny volt, mint én és gondolta, bemutatja nekem (én akkor már 19 voltam). És nagyon hamar nagyon mély barátságba mélyült a kapcsolatunk. Néha előjött neki, hogy azért van közöttünk 12 év és, hogy megjegyzéseket kap a családjától, de ez nem volt egy mindennapi témája. Azóta már elmúlt a barátság, de maga az együtt töltött 3 év szép volt.


Létezik az az ember, aki klappol hozzád és, aki szintén akarja a Te barátságodat, de mázlistának is kell lenni, hogy rátalálj.

2019. júl. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Illetve nekem még az egyetemen lett két kedves barátnőm, akikkel bár már nem tartom napi szinten a kapcsolatot, de, ha összejövünk, nagyon jókat beszélgetünk, bohóckodunk; kb úgy folytatjuk, mintha tegnap váltunk volna el.
2019. júl. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Erre nincs állandó recept, általában jön magától.

Olyan meg szintén nincs, hogy megismerkedsz valakivel, és rá 1-2 napra már rögtön barátokká váltok. Ez egy hosszú folyamat. Eleinte csak szimpátia van két fél között, azután haverság, majd ha úgy látják, hogy kellően megismerték a másikat, megbízhatnak egymásban, számíthatnak egymásra és ezért erősebben befogadják egymást a bizalmukba, akkor beszélhetünk talán barátságról. De ezt erőltetni nem lehet.

2019. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha látják a toleranciát benned abból szívesen harapnak az emberek. Te vagy az oka, ha "kihasznált,szivatott,átvert,csicskáztatott".
2019. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!