Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Régi gimis barátnő esküvőjére...

Régi gimis barátnő esküvőjére mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés

Gimiben barátnők voltunk többen, azóta nem beszéltünk, nem találkoztunk, ennek kB 5 éve. Ezzel a lánnyal csak Fb-on szoktuk lájkolgatni egymás képét, de ennyi. Múltkor írt a csapatnak, hogy szeretne minket meghívni az esküvőjére. Sajnos én nem tudok elmenni, de mondtam, hogy ajándékot szívesen küldök, vagy ha gyűjtenek valamire, beleszállok. Csak egy címet írt, szóval pénzt küldenék neki egy szép képeslappal.


Mennyit illik, 5-10 ezer forintot? Nem keresek olyan kifejezetten jól, ő is szerényebb körülmények között él, nem is lesz nagy felhajtás az esküvő, csak szertartás + vacsora, de így, hogy el sem megyek, elegendő lenne az 5 ezer?


Tavaly nyáron a kolléganőm mesélte, hogy barátnak esküvőre 10 ezer forintot adott.


Tudom, hogy kényes téma, és lehetetlen jó választ találni, csak érdekelne a véleményetek.


Köszönöm

22L


2019. júl. 16. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs érdemi kapcsolatotok, nem tudsz elmenni, nem kell fizetni semmit.
2019. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amennyit rá tudsz szánni. Ha elvárás van ott nagy baj van.
2019. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha minden ilyen "barádnődnek" fizetnél, úgy, hogy ráadásul el sem mész hamar csődbe mennél.
2019. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem küldenék semmit, ha nem is tartjuk a kapcsolatot...
2019. júl. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nincs érdemi kapcsolatotok, nem tudsz elmenni, nem kell fizetni semmit.

Eszembe nem jutna az összes gimis osztálytársamat meghívni. Aki ilyent tesz, annak vagy nincs elég barátja vagy nagyon a látszatra megy.

2019. júl. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekunk most szombaton lesz az eskuvonk. En meglepodnek, ha valaki, aki el se jon, penzt ajandekozna. Ha 5 eve nem beszeltetek, foleg. Meg esetleg ha nagyon joban lennetek, de valami komoly oknal fogva nem tudnal elmenni, akkor ertenem. Igy szerintem boven eleg egy udvozlolapot kuldeni. Vagy elmenni csak a misere gratulalni egy csokor viraggal. De ha eleve szoltal, hogy nem mesz, nem is lesz rad koltseguk, szerintem egyaltalan nem kell valakit is adnod ajandekba.
2019. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azok szoktak ajándékot vagy pénzt adni az ifjú párnak akik el mennek az esküvőre illetve az utána tartandó buliba. Akik nem mennek azok minek adnának? De mint irtad hogy "de mondtam, hogy ajándékot szívesen küldök, vagy ha gyűjtenek valamire, beleszállok" ezért már számítanak rá, nem kellett volna ilyet mondanod. Én valami kis apróságot küldenék ami megvan pár száz forintból vagy épp van neked otthon de nem használod vadi újnak néz ki pl teás/kávés készlet vagy valami hasonló dolgot amit olcsón be tudsz szerezni, de semmiféleképp nem pénzt.
2019. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én valamilyen jelképes ajándékot küldenék.
2019. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felénk, ha csak a szertartásra vagy hivatalos, kajára nem, akkor nem szokás ajándékot adni, főleg hogy régen barátnők voltatok, most meg alig érintkeztek.
2019. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!