Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van valami tippetek a középsul...

Van valami tippetek a középsulis évekre?

Figyelt kérdés
Kilencedik osztályba megyek és nagyon félek. Félek, hogy kifognak közösíteni és hogy majd megint stresszelni fogok a tanulás miatt és félni fogok a tanárok miatt. Van valami tanácsotok?
2019. júl. 20. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Legyél nyílt,laza,jófej. Ne stréberkedj!
2019. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Most a nyár pont jó alkalom arra,hogy felkészülj a kihívásokra.Sportolj,utazz,menj el táborba,stb.,szerezz élményeket,hogy legyen majd miről beszélgetned a többiekkel,és magabiztos tudj lenni.

Én ezt tudom most tanácsolni.:)

2019. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos tuti receptem nincs:(

Én idén végeztem és annyit tudok mondani, hogy légy nyitott, fogadd az emberek közeledését, menj el a programokra (pl gólyatábor, a miénk nagyon normális volt, nem volt egy korty alkohol és megalázás sem). Tanulj, a tanároknak nem kell nyalni, de legyél csendben az órákon, ha nem figyelsz (azért valljuk be, ez előfordul a legjobbakkal is...), akkor se zavard a tanítást. Barátkozhatsz évfolyamtársakkal is.

Próbálj pozitív lenni, mosolyogj sokat:) így akkor is nagy eséllyel fognak nyitni feléd, ha alapból visszahúzódóbb vagy (csak persze ne utasítsd el őket). A tanulás miatt én is stresszeltem, de nekem mondjuk figyelemzavarom volt és emiatt iszonyú rosszul ment a matek, nagyon sokat kellett korrepetálásra járnom (pedig odafigyeltem az órán és a tanár is jó volt). De egyébként a többi tárgytól nem féltem még érettséginél sem, holott én is tudok parázni feleslegesen :D jegyzetelj az órán, ha tudsz, ha nem, akkor a tankönyvből írd ki a lényeget, így egyrészt megtanulod kiszűrni a fontos infókat, másrészt a leírással nagyon sok minden el is raktározódik a fejedben. Furának tűnhet, de csinálj puskát is, mert azzal is tanulsz. Persze nem a használatára biztatlak, hanem csak arra, hogy írd őket.

Ja és ha rontasz az első évben, ne ijedj meg. Ez természetes, akkor van gond, ha 10-ben sem bírod felvenni a tempót.

Sok sikert!

Üdv

19/L

2019. júl. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Üdv! Én ugyanígy voltam vele. Féltem a változástól. Új emberek, új hely stb. Az a lényeg, hogy ne görcsölj rajta, vedd lazán. A többieknek is ugyanolyan újdonság, mint neked. Legyél nyitott, vegyél részt a közösségi dolgokban. Ha belédállnak, akkor igenis állj ellen. Nem kell rögtön verekedni, de állj ki magadért (én mondjuk az első hónapban elpáholtam egy "nagyfiút" :)). Utána rám se mert nézni, került. Tudod egy "menő" addig menő, amíg hagyják, hogy az legyen...
2019. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Én viszonylag antiszociális voltam vagyok és sajnos leszek is (Bár próbálok változtatni) viszont a középsulit szerettem. Az tette elviselhetove, hogy próbáltam a legérdekesebb, legszórakoztatóbb arcomat mutatni olyanoknak, akik szintén érdekesnek tűntek - és ez talán gonoszan fog hangzani- de tudatosan nem azokhoz ültem oda, akik szintén magukba fordulóak voltak.

Próbálj egy jó klikkbe bekerulni.

Én alapból csendes és visszahúzódó vagyok, és szörnyen lassan nyílok meg, de ezt valamennyire kompenzálja a jó humorom, amit sikerült kibontakoztatnom, mert jó társasághoz csapódtam, akik felfigyeltek az elszólásaimra. És nekik hála még több embert ismertem meg, zajlott körülöttem az élet, sőt, mélyebb barátságokat is kötöttem.


Az első napokon a többség még nem ismeri egymást, ezert próbálj meg pl olyan helyre ülni, vagy a folyosókon amellé a társaság mellé állni, amik a legtöbb magabiztosságot sugározzák. (ez alatt ne a tipikus szoszatyar idiótákat értsd)


A kikozosites miatt meg ne aggódj szerintem. Azt láttam anno az évfolyamok között, hogy csak azt piszkálják gimiben, aki tényleg durván kilog a sorból (persze ezek a gyerekek sem érdemlik meg), de még őket sem durván, és ha a gyerek erőfeszítést tesz a beilleszkedésre, akkor abbahagyják.


Tanulni meg kell,ez alól nincs kibuvo,de túl lehet élni még akkor is, ha nem a legjobbak a képességeid.

2019. júl. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

A lényeg, hogy próbáld mindenkivel megtalálni a közös hangot. Biztos sok jó arc lesz ott, majd mehettek nagyokat piálni.

Amúgy ha valaki megpróbál kiközösíteni, csak szólj nekem.

2019. júl. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, nagyon jól esett, hogy ennyit segítettetek és hogy leírtátok tapasztalataitokat is! :)
2019. júl. 22. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!