Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez gyilkosságnak számít?

Ez gyilkosságnak számít?

Figyelt kérdés

Egy idős, beteg, magáról gondoskodni nem tudó emberre komoly roham jön, amit enyhíteni lehetne az orvosságával. Ketten is ugyan abban a szobában vannak az emberrel, de a kérlelése ellenére egyikük sem adja neki oda az orvosságát, a mentőket se hívják.


Gyilkosságnak számít az, hogy végignézik, ahogy a férfi meghal, amit megakadályozhattak volna azzal, ha odaadják neki a gyógyszert?



#gyógyszer ##gyilkosság ##idősember #halál
2019. júl. 24. 15:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Semmi ilyesmit nem követtem el, nyugalom. Egy sorozatban láttam egy barátnőmmel, ezért voltam rá kíváncsi.
2019. júl. 24. 20:49
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogról van szó, akkor emberölésről beszélünk, nem pedig gyilkosságról. Egyébként ennyiből nehéz bármit is mondani, de csak a fentiekre hagyatkozva én azt mondanám, hogy a szándékos, méghozzá mulasztással elkövetett emberölés az, ami a leginkább illik erre.
2019. júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
12-es ez is jó megközelítés, a tényállás megállapításánál kulcskérdés, hogy a tudatuk átfogja e, hogy a mulasztásuknak milyen következményei lesznek, illetve, hogy belenyugodnak a következményekbe.
2019. júl. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Megnézted a Family Guyból azt a részt ahol meghal Dr. Cecil Pritchfield?

Igen, annak számít, elmulasztottad a segítség nyújtást, amikor tudtál volna segíteni, tehát a Te hibád.

2019. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#14

Kérlek ne feltételezd hogy én tettem, hisz egy szóval sem említettem. A leírásban sem állítottam, hogy én hagytam meghalni. Köszönöm a válaszod, de kérlek olvasd el a hozzászólásokat, vagy kérdezz, mielőtt még hirtelen emberöléssel vádolnál. Egy sorozatban láttam ezt a jelenetet.

2019. júl. 26. 01:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!