Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy így érzek?

Normális, hogy így érzek?

Figyelt kérdés
Ez már régóta érlelődik bennem, de nem szeretnék megöregedni. Sőt, felnőtté válni sem. Hogy minden felelősség rám háruljon, hogy a felhőtlen gyerekkor elszálljon, hogy ne mondhassam többet azt, hogy 16 vagyok, hanem azt kelljen mondanom, 50 éves vagyok. Hogy a szüleim, szerelmem és minden számomra fontos ember a szemem előtt távozzon el. Nem szeretném megvárni, hogy a halál szép lassacskán elérjen, hogy szörnyű kínok közepette szenvedjek, kár éveket. 18-20 éves korom körül szeretném elvenni a saját életem és átlépni az örökkévalóságba, ahol nem kell szembesülnünk az idő folytonos rohanásával, hogy fölöttünk is elszalad az idő és már soha többet nem leszünk azok, akik ekkor vagy akkor voltunk.

2019. júl. 28. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Kolompár hol vagy??!!
2019. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

14 éves korom óta mondogatom, hogy nem akarok felnőni. Már kezdek beletörődni így 30 múltán. Habár nem érzem magam cseppet sem felnőttnek, de képes vagyok akként funkcionálni, ellátni a feladataim és megélni egyedül. De akkor se érzem magam felnőttnek.


Viszont el kell keserítselek, a túlvilági lét csak egy hit. Az sokkal valószínűbb, hogy egyszerűen csak megszűnsz létezni, nagyjából úgy, mint amikor alszol. Ugyanaz a semmi. Csak nem ébredsz fel többet. Fel se nagyon lehet ezt ésszel fogni és ettől fosik sok ember (a természetünk része, hogy félünk az ismeretlentől), úgyhogy ezért találták ki a különböző vallások a különböző halál utáni dolgokat, hogy megnyugtassák az embereket. De szerintem marhaság az egész. Na de engem pont ez tart életben. A félelem. Pedig én se akarok megöregedni, krónikus fájdalmakkal szenvedni végig minden egyes napot, szép lassan elveszíteni a most kedvelt képességeimet, készségeimet. (Nem fogok már tudni 10 kilométereket csak úgy sétálni, mert nem bírják az ízületeim, nem látok vagy hallok már olyan jól, mint most, nem tudok majd falat mászni, vagy olyan remekül egyensúlyozni, mint most - stb.)

Szerencsére a szeretteim halála rész nem zavar, nem tartom egyikkel se a kapcsolatot.

Szerintem nincs baj ezzel az érzéssel részedről, vannak mások is, akik így éreznek.

2019. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy olyan társaságban voltam, ahol mindenki 25+ volt és olyan nagy kincs volt kimondani, hogy 16 vagyok. Amíg ők arról beszéltek, hogy 1990-80-ban születtek, én büszkén mondhattam, hogy 2002-ben születtem. És a tudat, hogy egyszer már ez az évszám is a rég volt kategóriába fog tartozni, iszonyatosan megrémít.
2019. júl. 28. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Keress fel szakembert. Az állapozod mániákua depreszió elő jelei.

Az élet olyan, amilyen. Nem csak elni, de megélni kell. Lehetnek gyermekeid, szerelmed akikért élsz majd.

1 perc 16 mp. Ennyi ideig voltam már a klinikai halál állapotában.

Biztosra mondom, hogy a test csak egy eszköz arra, hogy tanulj. A

Taoasztalatból beahélek. A halál nem a vég.

De az élet eldobása nagyon rosz ötlet.

2019. júl. 30. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!