Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti büszkék lennétek magatokra...

Ti büszkék lennétek magatokra az így elért eredménnyel?

Figyelt kérdés

Adott egy fiatal felnőtt (27 éves), aki kiutazik mondjuk az országból, hogy szerencsét próbáljon. Pár hét alatt talál viszonylag normális munkát (nem mosogató) munkát magának, majd kirakja a fb-ra, hogy juhúúú, sikerült.

Ami még hozzá tartozik, hogy az anyagiakat, tehát a kiutazástól kezdve a szállás költségeit, a koszt árát, uj ruhák megvételét (mert cipelni minél kevesebbet) stb. a szülők biztositják. Ez a személy egyébként külsőre fizikailag jól néz ki, öltözködésben trendi, láthatólag jól el van eresztve anyagilag).

Csak én érzem ugy, hogy, hogy ez nem egy olyan nagy siker, mint ha valaki háttértámogatás nélkül megy ki és lesz eredményes a kimenetele? Úgy értem, nem ez az átlag sztori, amit fent vázoltam, én úgy tudom. Nem vagyok személyesen érintett, de:

Igazából é elég igazságtalannak érzem, hogy az, akinek megvannak az anyagi és fizikai adottságai, gyakorlatilag küzdelem nélkül ér el dolgokat, míg az, aki nem annyira szép, és / vagy tehetős, vért izzadva éri el a célját, vagy éppen sehogy.

(Minden esetre én ezzel nem dicsekednék)


2019. júl. 31. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attol, mert ö jobb helyzetböl indul, szamara meg nem lesz kevesebb az elert eredmeny. En is büszke voltam magamra, hogy lediplomaztam, igy jo allasom lehet, annak ellenere, hogy a föiskola vegeig a szüleim tamogattak. Szerinte, nincs azzal baj, ha az ember büszke, csak ne nezzen le masokat.
2019. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Jaj, fb-re mindenféle idióta kirak mindenféle marhaságot, mintha bárki is hasra vágódna ettől. A kedvenceim amikor ilyen tükörtojást, meg rántott húst posztolnak, hogy ők most mit esznek, sütnek. Ki nem szar.ja le?
2019. júl. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
magamra ismertem a leírásban, ennek így kéne lennie, az hogy valaki peches arról az nem tehet akinek bejönnek a dolgok, az irigykedés és a mások életébe beleszólás, állandó kritizálás is a magyar mentalitás lételeme, emiatt is hagyjuk el az országot olyan sokan, az átlagmagyar irigy a másik sikereire, nem tud örülni semminek maximum a más kárának, emellet tenni nem sokat tesz hogy sorsa jobbra forduljon csak zsörtösködik, és kommenthuszárkodik a neten(önirónia(?! nemtudom :P :))
2019. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem iöyenekröl mindig az a kep ugrik be ahol a migransok vannak, aki törött kis csonakkal utaznak verejtekezve a vizen(nem egy àldozattal mint tudjuk), es mellettük meg pont egy szinte felhökarcolo magas luxusszallodahajo uszik tele gazdag nyaralokkal.


Olyan abszurd az êlet tenyleg. Ami az egyiknek elet halàl harc eletbenmaradasert addig ugyanaz a màsiknak csak egy kis hawai szorakozàs. Miközben minden ember egyenlö azaz születhettek volna pont forditv is es lehetnének egymas helyében is. Csak a véletlenen mult. Es nem a tetteken meg erön meg bàtorsàgon, vagy gyengesègen meg egyeb jellemen. Hanem csak azon hogy mit dobott a gèp.

2019. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az élet igazságtalan, ettől még a siker az siker.


Bennem inkább az merül fel kérdésként, miért kell egyáltalán mértéket vonni, hogy kisebb siker, nagyobb siker, miért nem lehet szimplán a magunk dolgával foglalkozni, miért a másikat kell lealacsonyítani magunkhoz, miért nem mi akarunk felnőni hozzá?

2019. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem az az igazán boldog és sikeres ember, aki képes örülni a dolgainak anélkül, hogy ki kéne posztolnia és lenyomni mások torkán meg gyűjteni rá a lájkokat, a siker mértékétől függetlenül.

Akinek folyamatosan bizonygatnia kell, hogy jaj, neki most milyen jó, neki most mennyire bejött az élet, nézze meg mindenki, hogy ő most mennyire király, az tipikusan az a facebook-ember, aki mindig azt mutatja kifelé, hogy minden mennyire szép és jó, közben meg egy nagy rakás sz** az élete, csak így próbál kompenzálni.

De igazából csak magával cseszik ki, aki ezt a hamis, kitalált álomvilágot adja elő a közösségi oldalakon, mert amikor borul az élete és rákérdeznek hogy mi a helyzet és lebukik, akkor annál cikibb lesz neki.

Hogy kinek mi a siker, az relatív, lehet a te ismerősödnek ez tényleg nagy dolog, hogy sikerült életében először egy normális munkát találnia. Mint mondtam, nem ez a gáz, hanem az, amikor kényszeresen osztogatják meg minden lépésüket a neten, nehogy a huszonnyolcadik szomszéd erzsinéni kisunokája lemaradjon róla.

2019. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#1 szerintem azért egy sulist támogatni aki azután tanul és sikert ér el önerejéből , nem teljesen ugyanaz mint valakinek utána is a f.eneke alá tenni mindent.
2019. júl. 31. 19:41
 8/10 A kérdező kommentje:
#3 nem irigységbol gondolom, szerintem mások sem, de sok olyanról hallok, hogy nem tud kimenni, mert otthon pl. nem tud annyi tőkét osszeszedni, hogy elindulhasson, vagy kimegy és sokáig csak kuli munka van, és sokszor valamiért nem tud előrébb jutni akkor sem, ha igenis tesz érte, másnak meg szinte belepottyan az ölébe. Erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy ez (vagy ez miatt) annyira szerintem nem reklámozni való "dicsőség) .
2019. júl. 31. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok, tisztelt kérdező én nem rád értettem a leírtakat, kiváltképp az irigykedést, hogy is tettem volna hiszen nem ismerlek, ennek tükrében nem értem a lepontozásom okát. :(( :/
2019. aug. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, én nem pontoztalak le. Sajnalom 😕
2019. aug. 2. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!